Як малювати на комп'ютері мишкою

Малювання на комп'ютері є корисним і захоплюючим процесом. Звичайно, зручніше це робити на спеціальному планшеті. Однак, якщо його немає, а малювати дуже хочеться, то можна це робити і за допомогою звичайної мишки. Читайте далі про те, як використовувати мишу для малювання.

В яких програмах можна малювати за допомогою мишки?

Малювання мишкою має свої специфічні особливості. Наприклад, з її допомогою дуже складно провести ідеально плавну лінію і зробити малювання контуру. Тут на допомогу приходять графічні програми. На початковому етапі краще звернути увагу на редактори, розраховані на новачків. Перерахуємо найбільш затребувані редактори:

Adobe Photoshop. Програма розроблена понад 20 років тому і має безмежні можливості, сотні інструментів і тисячі ефектів. Краще завантажити і встановити платну версію програми, яка відкриє увесь спектр її можливостей. Також можна знайти і безкоштовний продукт, але з обмеженим функціоналом. Є багатофункціональною річчю: підходить як для растрової, так і для векторної графіки. Однак, основний потенціал закладений для роботи з растром.

Paint Tool SAI. Програма працює з растровими зображеннями і фотографіями, а також векторним форматом. Інтерфейс зрозумілий для розуміння. Для роботи на екрані є вісім інструментів. Вивчення просунутих функцій вимагає часу. Майже всі гарячі клавіші взяті з Adobe Photoshop.

Paint. Це один із зрозумілих і знайомих з дитинства редакторів. Він є стандартизованим і вже встановлений у комп'ютер. З недоліків можна відзначити лише обмежений функціонал.

Як навчитися малювати з допомогою мишки: поради

Для того, щоб освоїти процес малювання мишею в першу чергу необхідно мати велику стермление, а також запас терпіння і старанності. Слід ретельно вивчити основні рекомендації:

  • Для створення малюнка краще вибрати інструмент «кисть». Саме з її допомогою легше досягти поставленої мети, ніж, наприклад, олівцем, який креслить тільки жорсткі лінії. Можна відрегулювати її жорсткість, ступінь натиску, а також прозорість.
  • Замість проведення однієї целікова лінії краще використовувати більше окремих штрихів та проміжків.
  • В редакторі вже існує багато готових елементів. Це різноманітні фігури і лінії, які можна трансформувати на свій розсуд. Наприклад, їм можна задати колір, товщину.
  • Слід освоїти набір гарячих клавіш, що дозволяють швидше перемикатися між інструментами.
  • Гумка має бути використаний з невисоким рівнем непрозорості, що скоротить різкість ліній.
  • При роботі дуже виграшно використовувати шари, так як при зафарбовуванні можна вийти за краї шару, а при бажанні і зовсім видалити їх.
  • Щоб рівно зафарбувати певну область її потрібно спочатку виділити. Це дозволить не виходити за межі і зробити зображення більш акуратним.

УВАГА! Варто працювати в збільшеному масштабі, щоб лінії виглядали більш безпомилковими і гнучкими. Періодично слід зменшувати масштаб для оцінки результатів.

З чого почати?

Для початку краще вибирати прості малюнки, щоб довести деякі процеси малювання до автоматизму. Це можуть бути картинки в основі яких лежать звичайні геометричні фігури: кола, трикутники, еліпси та інші. Яскравим прикладом служить сніговик або ялинка. Зробивши розташування основних контурів можна приступити до процесу заливки. Це можна зробити спеціальним інструментом «заливка», так і пензликом. Далі опрацьовуються тіні та більш детальні нюанси.

ДОВІДКА! Перед початком малювання на комп'ютері рекомендується зробити попередній малюнок на папері. Тому досвід звичайного малювання безумовно стати в нагоді.

У разі виникнення утруднень можна намалювати композицію на папері, потім сфотографувати її або відсканувати і завантажити в редактор. Ще простіше взяти роздруківку готової картинки або контуру і відсканувати її. За готовим шаблоном набагато простіше обводити лінії, змінювати їх товщину, колір. Також можна завантажити знімок в програму і малювати, постійно бачачи її перед очима. Часто бувають такі ситуації, коли людина настільки добре освоює процес з допомогою мишки, що переходити на планшет навіть не хочеться.

Як підготуватися до малювання мишкою

Комп'ютерна графіка має ряд незаперечних переваг у порівнянні з малюванням на листку паперу. Тут задіяний великий набір інструментів, і не доведеться купувати різноманітні пензлики і фарби. Крім того, з'являється можливість швидкого виправлення дефектів і неточностей всього лише за пару кліків.

Цифровий малюнок не зіпсуватися під впливом зовнішніх факторів, таких як дощ, волога, прямі промені сонця і багато іншого. Щоб полегшити процес малювання на комп'ютері, до нього слід ретельно підготуватися. Заздалегідь купіть зручні пристосування:

Килимок. Більшість фірм-виробників мають серію килимків, спеціально розроблених для графічних дизайнерів. У їх виробництві застосовують спеціальний матеріал, не схильний до швидкого стирання і довгий час виглядає як новий. Також розрахований коефіцієнт ковзання.

Миша. Вона повинна бути великою і зручно тримати в руці. Ніщо не повинно напружувати або сковувати рухи, оскільки процес малювання може бути дуже тривалим. Швидкість реакції від кожного виробленого руху повинна бути блискавичною. Миша повинна мати точне позиціонування курсору при натисканні. Якісний виріб може коштувати дорого, але результат від процесу цього заслуговує.

ВАЖЛИВО! Заздалегідь скачайте і встановіть графічний редактор, щоб надалі вже не відволікатися від основного процес. Деякі розповсюджуються безкоштовно, але з обмеженим функціоналом дії, а інші коштують великих грошей. Також є вже встановлені на комп'ютері програми.

Комп'ютерна графіка користується великою популярність. Завдяки звичайній комп'ютерній мишці можна почати освоювати процес малювання і, можливо, в подальшому вийти на більш професійний рівень. Сподіваємося, що ця стаття виявиться корисною і допоможе в освоєнні нового майстерності.