Як підключити бездротову мишку

Ще кілька років тому важко було уявити, що два пристрої можуть взаємодіяти один з одним без будь-яких проводів. У сучасному світі все більшу популярність набувають бездротові пристрої, і одне з них – комп'ютерна миша. Вона з'єднується з комп'ютером за допомогою радіохвиль. Такий спосіб підключення значно спрощує роботу користувача за рахунок відсутності проводів, які дуже часто плутаються і заважають на робочому столі.

Правила підключення бездротової миші

Саме від типу миші буде залежати спосіб підключення. Існує 2 види сполучення: USB і Bluetooth для підключення маніпулятора і комп'ютера. Для всіх мишей необхідно харчування, так як провід відсутня, і комп'ютер не може забезпечувати пристрій харчуванням. Знизу мишки є відсік, куди вставляється батарейка.

Bluetooth миші підключаються до ПК за допомогою Bluetooth зв'язку. Тому комп'ютер має підтримувати такий вид з'єднання. Перевірити це можна так:

 1. На ярлику «Мій комп'ютер» клікнути правою кнопкою миші і вибрати «Управління».
 2. Праворуч перейти у вкладку «Диспетчер пристроїв».
 3. При наявності інтегрованого адаптера Bluetooth в списку пристроїв повинне бути значення «Bluetooth». Якщо його немає, значить комп'ютер не підтримує таке з'єднання без додаткового обладнання.

Деякі моделі комп'ютер може відразу не розпізнати, і тоді миша не буде працювати. Для цього в комплект з маніпулятором входить і диск, з допомогою якого можна встановити драйвер на комп'ютер. Утиліта дозволить синхронізувати ноутбук або ПК з мишею.

Труднощі і їх рішення

  В процесі експлуатації користувач може зіткнутися з декількома проблемами. Одна з них – втрата адаптера USB мишки.

У разі втрати або втрати адаптера, який додається в комплекті з мишею, можна спробувати кілька способів виправлення ситуації:

 1. В магазині цифрової техніки можна поцікавитися про наявність адаптерів для тієї або іншої моделі миші. Багато виробники враховують те, що споживач може втратити цю деталь, і випускають у продаж адаптери окремо.
 2. Можна придбати таку ж модель миші з рук разом з адаптером. Потрібно поміняти «начинку» своєї миші на внутрішні деталі купленої, щоб адаптер зміг приймати сигнали саме від цього маніпулятора. Звичайно ж, слід купувати використану миша за низькою ціною, щоб витрати були виправданими.

Якщо ж описані способи виявилися марними, то краще всього придбати нову мишу.

Друга складність полягає в тому, що комп'ютер не має вбудованого Bluetooth адаптера. Здавалося б, підключення миші з допомогою такого зв'язку неможливо, проте є рішення. Слід придбати зовнішній адаптер, який запровадить цю функцію на комп'ютер. Придбання такого аксесуара Bluetooth дозволить користуватися функціями з'єднання, причому відмінностей між інтегрованою версією і зовнішньої зовсім немає.

Увага! Якщо є стара провідна мишка, то не варто відразу викидати її при придбанні бездротового варіанти. Перша може послужити відмінною заміною, коли, наприклад, сіли батарейки у бездротового маніпулятора або пристрій прийшло в непридатність, а користування комп'ютером невідкладно.

Покрокова інструкція підключення бездротової Bluetooth миші

Для підключення таких різновидів миші доведеться виконати кілька додаткових дій для синхронізації:

 1. Вставити батарейку в маніпулятор, щоб забезпечити її енергією для роботи. Потім включити миша.
 2. На ноутбуці або ПК увімкнути функцію Bluetooth, зайти в розділ і натиснути кнопку «Додати пристрій».
 3. Якщо миша включена, то в налаштуваннях Bluetooth з'явиться марка цього самого маніпулятора, на яку потрібно натиснути і підключити. Після проведених дій можна користуватися мишею. Однак варто врахувати те, що Bluetooth повинен постійно бути включений, щоб підтримувати зв'язок з маніпулятором.

Налаштувати комп'ютерну мишку можна під себе. Для цього необхідно зайти в панель управління і знайти пункт «Миша». В цьому розділі будуть відображатися всі властивості і налаштування, які, при бажанні, можна змінити швидкість натискання, функція залипання, налаштування під лівшу або правшу).

Покрокове підключення мишки радіочастотної

 1. У комплекті з такого виду мишею йде адаптер, який потрібно підключити до комп'ютера через USB порт. Адаптер приймає сигнали миші і передає їх на ПК.
 2. Вставити в маніпулятор батарейку і зрушити перемикач в положення «ON» або «УВІМКН.».
 3. Перевірити працездатність миші на екрані.

Таким чином, за рахунок того, що існує два види підключення бездротової миші, можна вибрати під себе саме той різновид, яка буде зручна. Проблеми, що виникають при використанні обладнання користувачем, мають чітке рішення, тому гідністю бездротових мишей є ще і простота використання.