Як обдурити електронні ваги

На зміну застарілим способів зважування продукції прийшли електронні прилади, а технічний прогрес не стоїть на місці. Проте хитрі і нечесні торговці використовують різноманітні механізми обману покупців, і обважування на ринках і в магазинах все одно має місце бути.

Для чого використовують обман на вагах в магазинах

Кожна людина намагається знайти переваги від роботи або діяльності, якою займається, намагаючись таким чином отримати додатковий прибуток або інші переваги. Вміючи робити хитрі махінації з вагами, у продавця з'являється можливість продати менше, а отримати більше. Для цього достатньо добитися, щоб вимірювальні прилади показали масу товару більше, ніж він є насправді. Кожен співробітник магазину за час роботи напрацьовує свої прийоми і виверти і застосовує їх майстерно і машинально. Зміна ваги продуктів в торгових просторах різного типу – одна з можливостей отримати додаткові гроші за рахунок недосвідчених клієнтів.

Способи обману на звичайних вагах

Стандартні пристрої забезпечені спеціальною рукояткою, яка утримує лічильник в нульовому положенні. На ній нанесені відрізки, відповідні збивання «нуля» на 100-200 і 300 - 500 грамів. Умілий торговець під час зважування товару може скинути «нуль» на задану величину. При знятті продуктів рукоятка повертається в колишнє положення.

ВАЖЛИВО! В налаштуваннях меню є розділ, званий «Калібрування», який так люблять недобросовісні продавці.

Вибираючи його видно рекомендацію на екрані покласти на поверхню рівне 1 кг. Система запам'ятовує вага і оновлює налаштування. В якості експерименту можна покласти яблук вагою 900 грам. На табло висвітитися 1 кг, так як система вже запам'ятала цю цифру. Покупець заплатить за 1 кг, і на табло висвічується також 1, а насправді вага буде набагато менше. Самим неприємним нюансом є те, при включенні механізму дані стоять по нулях і про те, що продавець зміг «підкрутити» значення на вагах неможливо здогадатися.

ДОВІДКА! Покласти їжу з розмаху на поверхню один з швидких, простих і часто використовуваних способів. Зазвичай всі поспішають і рідко чекають поки стрілка зупинитися або цифри перестануть блимати.

Як обманюють на електронних вагах

Наявність електронних ваг в магазинах дає клієнтам переконаність, що електроніку не обдурити і відповідно зайві грами продукції не додати. Розглянемо улюблені торговцями маніпуляції з приладами:

  • Целофановий пакет і інші пакувальні обгортки. Дуже часто на вагах можна побачити целофановий пакет, закріплений на них з використанням клейкої стрічки. З гігієнічної точки зору це цілком виправдано. Щоб додати ваги товару досить просто потягнути пакет в сторону в результаті чого створюється додатковий тиск на ваги. Простежити за вправними руками продавця в цей момент досить складно.
  • Клейка стрічка. Можна використовувати і тільки один скотч. У цьому випадку продавець діє швидко і вправно. Одночасно з товаром він приклеює на ваги маленький шматочок скотчу і натягує його. Коли продукти зважені швидко отклеивает його.
  • Накладки. На вагах розташовані спеціальні накладки, які є невід'ємною частиною ваг. Багато продавців спеціально роблять їх калібрування таким способом, щоб включати в вага товару дане пристосування.
  • Магніт. Цей спосіб один з простих способів. Магніти прикріплюють до внутрішньої поверхні, яку клієнти не бачать. По виду він може бути, як маленька монетка або пластинка. Часто використовують магнітні ножі. Іноді великі і сильні магніти приклеюють на упаковку сигарет і кладуть її в безпосередній близькості від ваг. Такий магніт додає до 50 г маси товару.

Як не стати обдуреним

Під час купівлі продуктів зосереджувати свій інтерес потрібно не тільки на якості товару, але і на поведінку співробітника магазина. Щоб краще розібратися в показаннях приладів дочекайтеся повної зупинки стрілки або поки цифри на електронному меню перестануть стрибати.

УВАГА! Можна купити собі електронні ваги спеціально для побутових цілей. Вони дійсно незамінна річ у кожному господарстві, і ними можна перевіряти тяжкість продуктів. Таким способом можна обчислити магазин, в якому обманюють і більше не ходити туди.

При поході на ринок можна прихопити з собою перевірений безмін і просто тримати його в руках під час покупки. Тут може спрацювати психологічний фактор: бачачи перед собою досвідченого покупця у продавця не виникне бажання обманювати або сперечатися.

Краще знати можливі хитрощі недобросовісних продавців, щоб не бути обдуреними. Сподіваємося, що ця стаття виявиться корисною і допоможе уникнути можливих непорозумінь і зайвої витрати грошей.