Ноутбук не бачить мишку

Різко перестала працювати мишка на ноутбуці – широко поширена проблема, з якою хоча б раз стикався кожен власник комп'ютера. Здавалося б, все працювало відмінно і без збоїв, і раптом миша перестає відправляти сигнал. У чому причина подібної проблеми і можна її виправити самостійно в короткі терміни, коли часу на звернення до фахівця немає?

Чому ноутбук не бачить мишу

На причини того, чому ноутбук не бачить мишку, безпосередньо впливає тип приладу: бездротова чи миша (підключається через usb без проводу) чи ні. Спробуємо розібратися у фізичних причини – якщо проблема не у фізиці, тоді варто звернутися до програмної складової.

Провідна миша

Класична мишка – дротова, широко відома тим, що деякі її моделі реагують тільки на певний тип поверхонь. Скло, глянцеві і світловідбиваючі поверхні, обкладинки книг – все це невідповідна підставка для комп'ютерної мишки. Щоб переконатися, що проблема не в цьому, варто перевірити прилад відразу на декількох поверхнях. В деяких випадках і зовсім не обійтися без спеціального килимка – в іншому випадку миша просто відмовляється працювати.

ВАЖЛИВО. Спробуйте килимок для миші – можливо, ви просто використовуєте невідповідну поверхню.

Якщо проблема не в поверхні, то перше, що потрібно зробити:

 • випробувати вийняти і знову встромити мишку в порт;
 • поміняти місце входу.

Часто причина відмови миші не проблема в самому пристрої, а у несподіваної поломки вхідного порту. Ще одним варіантом може бути несправність кабелю. Це найвразливіше місце провідної миші і причина її частих поломок. Для того щоб вирішити проблему, необхідно буде прибрати замикання в проводі – тут може знадобитися рука фахівця.

Бездротова миша

Бездротова миша, яка здобула особливу популярність в останні роки, навіть частіше відмовляється від роботи, ніж її попередниця. Однак причини можуть бути ті ж. Тому, як і в попередньому випадку, слід протестувати кілька різних поверхонь, а також спробувати використовувати інший вхід. Ще одна поширена проблема – розряджені елементи живлення. Більшість бездротових мишок вимагають регулярної заміни пальчикової батарейки. Однак навіть якщо пристрій використовується дуже часто, витрата харчування йде невеликий, і багатьом користувачам навіть не приходить в голову, що потрібно просто поміняти батарейку. Для того щоб миша довше працювала без постійних замін батарейок, віддавайте перевагу лужним (або алкалиновым) елементів живлення, а не сольовим. Хоч вони і трохи дорожче, зате прослужить значно довше.

Чому не підключається до ноутбука мишка

Що робити, якщо миша, як і раніше не працює? Перевірте справність usb–порту. Для цього вимкніть пристрій і вставте в, можливо, несправний вхід що-небудь інше. Це може бути точно справна мишка (неважливо, дротова або бездротова), адаптер або робоча карта пам'яті. Флешка або адаптер замиготіли, а справна мишка працює? Отже, з портом все в порядку, а от з мишкою немає.

Що робити, якщо ноутбук не бачить мишку

Що робити, якщо вищезазначені дії не допомогли і причина раніше не знайдено? Варіанти дій:

 • Спробуйте використовувати проблемну миші на іншому комп'ютері або ноутбуці.
 • Відключіть від комп'ютера такі пристрої, як принтер, сканер, плеєр або зовнішній жорсткий диск і перезавантажте ноутбук або комп'ютер, можливо, це допоможе.
 • Спробуйте використовувати інший порт або адаптер.
 • Перевстановіть миша.

Як перевстановити комп'ютерну мишу? Простіше, ніж може здатися на перший погляд:

 1. Зайдіть через кнопку «Пуск» в «Панель управління» і виберіть пункт «Диспетчер пристроїв».
 2. Приберіть зі списку підключених до комп'ютера пристроїв порти.
 3. Повторно підключіть мишу і перезавантажте комп'ютер.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ. Можливо, причина у «швидкому запуску».

Швидкий запуск – опція, яка в сучасних операційних системах дозволяє завантажитися комп'ютера після вмикання (якщо не було перезавантаження) дуже швидко. В деяких випадках, це може стати причиною несправності мишки. Для того щоб переконатися, чи це так, спробуйте відключити швидкий запуск, зайшовши в «Панель управління» і вибравши відділення «Електроживлення». Потім виберете «Дію кнопок харчування», «Зміна недоступних параметри», зніміть галку з «Включити швидкий запуск» і збережіть свої дії, натиснувши «Ок». В деяких випадках це може допомогти.

Якщо нічого з перерахованого не принесло результату, то, можливо, що причина в механічних пошкодженнях мишки. Це може бути:

 • несправність кнопок або коліщатка;
 • забруднення лінзи, серйозні подряпини на ній;
 • проблеми з платою.

Незважаючи на те що частина з цих несправностей піддається ремонту, швидше за все, він вийде дорожче, ніж покупка нової якісної мишки. Найчастіше відмова роботи мишки відбувається внаслідок нашої власної неуважності або проблеми з usb-портом. Рідше це несправності програмного властивості. Більшість цих проблем піддається самостійним рішенням, не вимагає руки програміста. Якщо миша раніше відмовляється працювати, простіше відмовитися від її використання і купити нову, а не мучитися пошуком причини і витрачатися на ремонт у фахівця.