Не працює мишка на ноутбуці

Суспільство, в якому живе людина, ніколи не було статичним, воно завжди перебувало в розвитку. Наслідком розвитку суспільства стали багато речей, в тому числі і науково-технічний прогрес. Результатом науково-технічного прогресу є поява комп'ютерів. Перші комп'ютери з'явилися в 1960-х і з цього моменту вони щільно увійшли в життя людини. Але що робити, якщо зламався комп'ютер або якась його частина, наприклад, мишка?

В даний час існує декілька видів комп'ютерних мишок:

 • Провідна миша. Цей вид з'явився першим. Така мишка з'єднана з комп'ютером за допомогою USB шнура.
 • Сенсорна миша або тачпад. Вона працює виключно з ноутбуками, так як вбудовується в передню панель.
 • Бездротова миша. Такий тип з'явився зовсім нещодавно, але встиг завоювати любов користувачів. Бездротова миша не підключається безпосередньо до комп'ютера, підключення відбувається за допомогою двох передавачів – один розташований на корпусі самої миші, а інший в комп'ютері.

Так як існує кілька видів миші, то і причин поломки також може бути кілька.

Чому не працює провідна мишка на ноутбуці?

В даний час можна виділити кілька причин, по яких провідна мишка може перестати працювати. Основна причина пов'язана з загальною проблемою комп'ютера. В такому разі на екрані перестає рухатися курсор. Щоб вирішити цю проблему, коли перестала працювати мишка, необхідно перезавантажити комп'ютер. Якщо цей спосіб не допомагає, то необхідно звернути увагу на драйвера комп'ютера. Робиться це через «Мій комп'ютер»:

 1. В меню «Мій комп'ютер», виберіть «Властивості».
 2. У «Властивостях» розділ «Обладнання».
 3. У «Обладнанні» відкрийте «Диспетчер пристроїв».
 4. Останнім кроком виберіть пункт «Миші».

Якщо робота драйвера порушена чимось ззовні, то на екрані буде горіти жовтий прямокутник. Якщо проблема не в драйвері, то на екрані з'явиться його назва. Вирішити проблему драйвера достатньо просто завантажити новий драйвер з інтернету або диска. Миша також може не працювати з причини того, що зламаний провід, що з'єднує її з комп'ютером. Дріт може бути погрызен або просто зігнутий. У такому разі допоможе тільки покупка нового пристрою. Якщо такої можливості немає, то спробуйте замотати перегрызенный шматок ізоляційною стрічкою, але потім купіть нову мишку.

Проблеми з дротовий мишкою також можуть бути пов'язані з проблемою USB-порту. Порт може бути забитий брудом і пилом і шнур від миші може не досягати фінальної точки. В такому випадку необхідно перемістити мишку в інший порт, а непрацюючий почистити.

ВАЖЛИВО. Якщо дротова миша працює нормально, то на корпусі внизу повинен горіти вогник. Якщо при підключенні вогника немає, значить, щось не так.

Але що робити, якщо вогник горить, але пристрій все одно не працює?

Не працює мишка на ноутбуці, але світиться – що робити?

З дротовий мишкою дуже часто трапляється така ситуація – вогник на корпусі горить, але дуже слабо. В такому випадку пристрій напрацює – курсор не рухається по екрану і кнопки не реагують на натискання. Причин для цього може бути декілька:

 • Проблеми з лінзою пристрою;
 • Пошкоджена плата;
 • Проблема з контактом миші, що відповідає за харчування;
 • Проблеми зі світлодіодом.

Найчастіше з усіх перерахованих вище проблем зустрічаються проблеми з контактом миші. У цій ситуації краще всього віддати пристрій в сервісний центр, щоб там його розібрали і перепаяли професіонали. Також в сервісному центрі скажуть, чи є сенс в ремонті, або простіше витратити 300 рублів і купити нову мишу.

Багато людей вважають за краще не використовувати дротову миша разом з ноутбуком. Це пов'язано з тим, що зараз у багатьох ноутбуках є тачпад – сенсорна миша, вбудована прямо в панель. У тачпада є певні переваги:

 • При використанні тачпада не потрібен провід, відповідно людині не потрібно носити з собою зайві дроти;
 • Сенсорною мишею дуже легко користуватися, коли ноутбук знаходиться на вазі;
 • Тачпадом можна користуватися на будь-якій поверхні;
 • Розташування тачпада фіксовано щодо ноутбука, чого не можна сказати про миші;
 • Управляти курсором за допомогою сенсорної миші досить легко.

У тачпада також є недоліки, але їх набагато менше, ніж переваг:

 • Його досить легко зачепити випадково й операція буде виконана не та.
 • Тачпадом незручно користуватися при виконанні тонкої роботи – комп'ютерних ігор або редакторах.

Незважаючи на всі переваги сенсорної миші, у неї теж можуть бути проблеми.

Чому не працює сенсорна миша на ноутбуці

Тачпад може не працювати з кількох причин. Серед них є дуже очевидні – на ноутбук була пролита рідина, його стукнули або упустили, але є й такі, у яких нелегко розібратися. В результаті цих поломок тачпад може працювати з перебоями – погано реагувати на команди, курсор рухатися повільно і навіть зникати з екрану. Але тачпад може зламатися зовсім і ніяк не відповідати на дії користувача. Якщо тачпад працює з перебоями і курсор зникає з екрана, то, швидше за все, це пов'язано з забрудненням панелі. У цьому випадку необхідно протерти панель вологою серветкою, а в подальшому не чіпати тачпад мокрими руками.

УВАГУ. Ніколи не чіпайте ноутбук вологими руками. Це позначається як на сенсорному управлінні, так і на клавіатурі.

Якщо під час використання у користувача сухі і чисті руки, то, швидше за все, проблема в налаштуваннях чутливості. Вони налаштовуються в панелі управління за допомогою провідної миші.

У ситуації, коли тачпад не працює зовсім, необхідно вирішити проблему за допомогою налаштувань комп'ютера. Дуже часто буває так, що сенсорна панель вимикається сама по собі. Для цього потрібно:

 1. Підключити дротову миша і запустити «Панель управління».
 2. У блоці «Обладнання» вибрати пункт «Миша».
 3. Відкрити вкладку управління тачпадом.
 4. Перевірити всі активовані опції.

Сенсорну панель можна підключити і за допомогою «гарячих клавіш». На всіх комп'ютерах вони різні, але знаходяться в проміжку від F1 до F12.

Якщо тачпад підключений, але все одно не працює, перевірте материнську плату. Може бути, пошкоджений шлейф, який пов'язує тачпад і плату. В результаті використання шлейф може відламатися або розкритися. Така поломка проходить, коли чиняться контакти.

Якщо разом з тачпадом не працюють і інші складові пристрою, то проблема полягає в материнській платі комп'ютера. Ця поломка створюється тільки в спеціалізованому сервісному центрі.

Полагодити тачпад можна також при перевстановлення драйверів пристроїв. Це такий же прийом, як і при ремонті провідний миші.

Мишка на ноутбуці горить, але не працює

Дуже часто люди перевіряють роботу тачпада з того, як він горить. Якщо світло яскраве, то комп'ютер працює без перебоїв, а якщо світло тьмяне, то гарантовані складності в роботі пристрою. Але що робити, якщо світло є, а пристрій не працює? Швидше за все, ця проблема пов'язана з тим, що сенсор недостатньо чистий і тому не реагує на дотик рук. Після чищення панелі все повинно запрацювати. Якщо цього не сталося, то віднесіть комп'ютер в сервісний центр, щоб проблему розбирали професіонали. Щоб у людини не було проблем з тачпадом, потрібно слідувати деяким правилам:

 • Акуратно перевозити ноутбук.
 • Не їжте над ним.
 • Не чіпайте панель брудними руками.
 • Чистіть тачпад.
 • Вчасно оновлюйте драйвера.

Якщо всі види мишок працюють нормально, то у користувача залишається одне питання: як підключати їх до комп'ютера.

Як включити мишку на ноутбуці?

Те, як мишка буде включатися, залежить від її типу. Наприклад, дуже часто тачпад включається автоматично. Якщо цього не сталося, то необхідно набрати певну комбінацію клавіш.

Підключення дротової і бездротової миші повинно відбуватися за допомогою панелі управління. Там же можна змінити параметри кнопок (ліва кнопка може виконувати функції правої і навпаки). В панелі керування можна змінити вигляд курсора в різних ситуаціях. Курсор може бути стандартним, а може бути індивідуальним в кожній ситуації. Також можна налаштувати параметри покажчика і коліща. Це все зроблено для того, щоб користувачеві було максимально комфортно працювати на комп'ютері.