Яке лазерне кольорове МФУ краще вибрати для будинку

Багатофункціональний друкувальний пристрій — зручно в експлуатації, корисно і тому популярне у багатьох. Воно поєднує в собі принтер, сканер і копіювальний модуль. Його придбання дозволяє зберегти грошові кошти і робочий простір. Перші пристрої мали досить великі габарити і використовувалися переважно для офісної роботи. Сьогодні на ринку електротоварів можна знайти подібну техніку невеликих розмірів, який можна використовувати вдома.

Для чого необхідні БФП

Цей пристрій дуже популярно у студентів, які багато і часто роздруковують і сканують. Воно незамінне для працівників офісів, вчителів, дизайнерів та фотографів.

МФУ стане прекрасним помічником для фрілансерів або людей, що займаються невеликим бізнесом. Воно дозволить роздруковувати необхідні їм буклети, листівки або рекламні матеріали.

За допомогою багатофункціонального пристрою можна легко скопіювати і перевести в «цифру» журнали, фотографії або малюнки дітей.

Елементи лазерного БФП

Багатофункціональний друкувальний пристрій поєднує в собі функції принтера, ксерокса, факсу і сканера.

Факс

Багато хто вважає, що факс — це пережиток і ніхто їм зараз не користується. Однак він незамінний, якщо потрібно здійснювати часті міжміські чи міжнародні телефонні дзвінки, а також пересилати документи.

УВАГА! Щоб не втратити якість зображення і його розмітку, передавати його бажано у форматі PDF.

Лазерне МФУ і вбудований в нього факс здійснює перенесення зображень і тексту на папір за допомогою лазера. Це дозволяє отримати зображення більш високої якості, ніж при використанні струменевих моделей. Ще одна перевага лазерного БФП перед струменевим це кількість пам'яті. У лазерному, кількості вбудованої пам'яті в чотири рази більше.

Принтер

Принтер є найпопулярнішим пристроєм, за допомогою якого здійснюється друк текстових документів або зображень. Він є практично у будь-якого власника комп'ютера. В офісі ж він просто незамінний.

Лазерні вироби здійснюють друк за допомогою спеціальної технології — електрографічний виводу.

З цієї причини не рекомендується користуватися папером з глянцевою поверхнею. В іншому випадку, листи будуть моментально приклеюватися до красящему пігменту, що призведе до зупинки процесу друку.

В залежності від характеристик конкретної моделі, принтер може друкувати від 6000 до 10000 сторінок щомісяця.

УВАГА! Щоб збільшити термін роботи принтера, рекомендується роздруковувати не більше 50 аркушів щодня!

Пристрій для копіювання

Пристрій використовується для копіювання готового тексту, а також фотографій або зображень.

Копіювальний модуль, яким комплектується лазерне МФУ, здатний видавати до 500 сторінок за одне використання. Крім цього, він дозволяє змінювати масштаб або об'єднувати кілька листів на одній сторінці.

Сканер

Пристрій є дуже популярним і широко застосовується будинку. Сканер дозволяє оцифровувати будь-який необхідний документ: журнал, фотографії, книги та інші друковані вироби.

Його основною характеристикою, на яку потрібно звертати увагу при покупці, є глибина кольору. Зазвичай вона становить від 24 до 48 біт.

Сучасні моделі багатофункціонального друкарського пристрою займають досить мало місця, незважаючи на те, що поєднують кілька функцій. За розмірами воно набагато більше, ніж стандартний сканер.

Критерії вибору МФУ для дому

Перед покупкою відповідної моделі слід враховувати наступне:

 1. Функції, які будуть використовуватися частіше. У конкретної моделі МФУ один з пристроїв буде мати характеристики набагато вище, ніж у інших. Якщо не планується користуватися факсом, то потрібно купувати моделі, у яких він відсутній. Це дозволить заощадити грошові кошти.
 2. Формат паперу. Чим більше форматів може друкувати виріб, тим вище буде його підсумкова вартість.
 3. Передбачувана кількість надрукованих аркушів. Потрібно приблизно підрахувати, скільки планується друкувати аркушів паперу в місяць. На цей параметр потрібно орієнтуватися при виборі швидкості, з якою працює багатофункціональний пристрій.
 4. Інтерфейс. Він повинен бути зручним, зрозумілим і зросійщеним. Також бажано наявність ЖК-екрану. Він дозволить контролювати процес роботи.
 5. Додаткові можливості. Багато моделі мають вбудований Wi-Fi модуль. Це робить процес підключення набагато простіше і позбавляє від зайвих проводів.
 6. Використовується папір. Існують моделі, які можуть працювати з різними варіантами папери. Наприклад, глянсовою або гофрованою.
 7. Дозвіл. Чим вище це значення, тим якіснішим буде готове зображення.
 8. Шум. Для домашнього використання бажано купувати пристрої, які працюють тихо. Перед покупкою варто роздрукувати кілька аркушів паперу, щоб оцінити цю характеристику.

Кращі моделі кольорових лазерних БФП

Нижченаведені моделі є кращими у своєму сегменті. Яке саме МФУ вибрати — залежить від індивідуальних запитів і можливостей.

HP Laser Jet M281fdw

В основному його застосовують в офісних компаніях. Але підійде ця модель і для застосування вдома. Пристрій здатний забезпечувати стабільну і безперебійну роботу.

Плюси:

 • зрозумілий і зручний інтерфейс;
 • можливість роботи з будь-яким видом паперів;
 • невисоке споживання електроенергії;
 • низький рівень шуму;
 • можливість налаштовувати масштаб;
 • наявність внутрішньої пам'яті об'ємом 256 Мб.

Мінуси: вага виробу. Він становить 19 кг.

Brother DCP-9020

Плюси:

 • інформативний сенсорний екран;
 • висока швидкість роботи;
 • невисока вартість;
 • можливість друку на обох сторонах паперу одночасно;
 • можливість бездротового підключення;
 • висока якість готових робіт.

Мінуси:

 • великі розміри;
 • здатний зажевывать аркуші паперу при здійсненні друку з двох сторін;
 • дорогі витратні матеріали.

Epson L850

Для роботи застосовується 6 кольорів, що забезпечує точну передачу кольору. Друк здійснюється з застосуванням технології п'єзоелектричного перенесення даних.

Плюси:

 • висока якість роботи;
 • невеликий витрата матеріалів;
 • компактні розміри.

Мінуси:

 • малий ресурс барвника;
 • невисока якість скопійованих фотографій.

Вибрати підходяще багатофункціональний пристрій непросто. Варто звернути увагу на безліч характеристик і визначитися з тим, для чого вона буде використовуватися.

Не потрібно купувати недороге виріб, так як воно прослужить недовго. Найкраще кольорове МФУ має поєднувати в собі тільки необхідні функції, при цьому забезпечувати високу якість роботи і володіти зручним і зрозумілим інтерфейсом.