У чому різниця струменевого і лазерного БФП

МФУ – багатофункціональний пристрій, що включає в себе принтер, сканер, ксерокс та інші функції одночасно. Такі пристрої буває струминні та лазерні. Давайте дізнаємося, в чому різниця, і якому слід віддавати перевагу.

Відмінності струминного від лазерного БФП

Найголовніша відмінність пристроїв у технології друку. У лазерних пристроях два елементи, які впливають на папір:

  1. Лазер. Це промінь високої температури нагрівання барвника.
  2. Тонер. Це барвник у вигляді твердого порошку.

До складу струминного ж пристрою входять інші деталі:

  1. Друкуюча головка з соплами, через які витікає фарба.
  2. Чорнило. На відміну від першого, тут використовується рідка фарба.

Основна відмінність пристроїв – ефективність при роздруку документів або фото. Якщо для тексту більше підійде перший принтер, то для фото краще використовувати другий.

Наступне питання – це ціна. Неможливо сказати, що струминне обладнання не може зробити якісні документи. Причиною того, що для текстів більше використовують лазерні в тому, що вони вигідніше. Вартість як самого МФУ, так і витратних матеріалів нижче.

Зверніть увагу! У струминних принтерів є одна особливість – вони сумісні як кольорові, так і чорно-білими картриджами. Тому, при необхідності, він дозволяє робити текст і картинки різних кольорів.

Особливість технологій

У лазерних принтерах діапазон розкиду тонера високий. Тому роздруковані фотографії виходять неякісними. А ось чорнило в струменевому принтері наносяться подібно розфарбовування пензликом. Зображення робиться порядково.

Який МФУ краще

Відповісти на питання, який принтер краще неможливо. У будь-якого обладнання є плюси і мінуси. Тут все залежить від експлуатації. Наприклад, для текстів, таблиць і графіків більше підійде лазерний пристрій, що підтримує чорно-білі картриджі. А ось якщо принтер необхідно тільки для роздруківки картинок і фотографій, більше підійде струменевий. Це дозволить нам вибирати необхідні картриджі для роздруківки (кольорові або чорно-білі).

Такі МФУ однаково затребувані в наш час, адже в обох є достоїнства і недоліки.