Який мфу вибрати?

Сучасна оргтехніка з кожним роком все більше вдосконалюється. Якщо раніше принтери, сканери встановлювали тільки в офісах, то сьогодні кожен може дозволити собі придбати для особистого користування не тільки друковане, але і скануючий обладнання, до якого відносять багатофункціональні пристрої (БФП).

Вибір БФП

При виборі оргтехніки, споживачу необхідно знати, що пристрої бувають струменеві і лазерні. Перші з них мають прийнятну вартість і потребують періодичної заправці фарбувальними засобами. Використання фарб відбивається на ціні друку кожного аркуша. Собівартість роботи на лазерному пристрої в кілька разів нижче, але вартість самого его, на жаль, висока. Тонер в цих МФУ витрачається економно, що дозволяє рідко заправляти картриджі такої техніки.

Це обладнання відрізняється також швидкістю друку і якістю сканування зображень. Лазерні, швидко роздруковують велика кількість листів, а сканування на цих пристроях має збільшену, щодо струменевих, дозвільну здатність.

Критерії вибору БФП

Купуючи оргтехніку для себе, необхідно розуміти призначення багатофункціонального пристрою: які завдання має вирішувати, де його зручно розмістити, а також визначити фінансові можливості. Перед тим як поставити крапку у виборі, звертають увагу на наступні моменти:

 • кольоровість;
 • принцип роботи та економічність витрати фарб;
 • продуктивність;
 • розміри пристрою;
 • заправка та обслуговування картриджа;
 • надійність;
 • зручність в роботі;
 • вартість;
 • потреба в збільшених функціональних можливостях (формат, підключення).

Зупинимося докладніше на деяких з перерахованих критеріїв.

При необхідності кольорового друку, порівнюють обсяг такої потреби і приймають рішення про можливе оснащення пристрою такою функцією.

УВАГА! При рідкісної експлуатації, кольорові барвники висихають, а СНПЧ вимагає заправки кожен раз, перед початком повнокольорового друку.

В залежності від передбачуваної кількості друкованих аркушів, визначають тип БФП. Для особистого використання, частіше набувають струменевий, з можливістю самостійної заправки картриджів чорнилами. Лазерну оргтехніку вигідно використовувати для офісної роботи, при великій потребі в друкованих документах.

Розміри і колір вибраного обладнання повинні дозволити гармонійно вписати його в інтер'єр приміщення. Не заважати використанню інших предметів домашнього вжитку, не бути піддані впливу води або вогню. Комфортне розташування пристрою сприяє швидкому і акуратного виконання роботи на МФУ.

ВАЖЛИВО! Слід звернути увагу на наявність ЖК-дисплея з зрозумілим меню керування функціями оргтехніки.

Надійність пристрою залежить від виробника обладнання. Цей же фактор впливає на можливість придбання запасних частин, у разі ремонту будь-якого з вузлів. Лідируючі позиції за якістю, займають такі компанії, як:

 • Epson;
 • Canon;
 • Brother;
 • Samsung.

Вартість брендових пристроїв, завжди буде вище, відносно невідомих китайських аналогів. Перевагу віддають популярного виробника, щоб уникнути проблем при обслуговуванні техніки.

При виборі МФУ звертають увагу на шумність роботи, формат друку і інтерфейс підключення. Гучність з'ясовують за паспортними даними. Від формату залежатимуть розміри оргтехніки, але навряд чи для особистого споживання потрібен апарат, що друкує листи більше, ніж А4. Підключення до комп'ютера може здійснюватися через порт USB, за допомогою Wi-Fi або Ethernet з'єднання. Завдяки останнім двом, доступ до управління можливий з мобільних пристроїв.

Який МФУ краще, широкоформатний, лазерний або струменевий?

При професійному підході до друку і потреби в роздруківці аркушів А3, А2, А1, а також А0, використовують широкоформатні пристрою. Одним з кращих струменевих МФУ визнаний апарат Canon Image PROGRAF iPF750 MFP M40 Solution, який обладнаний 17-дюймовим РК-дисплеєм, підтримує Windows і Mac OS, призначений для кольорової і чорно-білого друку, як на простий, так і на щільному фотопапері. Вартість такого обладнання висока, а покупка можлива при спеціалізованому використанні.

Після об'єднання фірми Canon і Oce, продукція спільного виробництва стала завойовувати популярність. Лазерний пристрій Oce PlotWawe 900 DDS4R/10/5 (або hp color laserjet pro m180n) охопить всі формати друку і виконає необхідний обсяг робіт. При потребі в меншому розмірі до А1 або А2, підбирають необхідну модифікацію МФУ по більш низькій ціні. Оргтехніка, друкуюча формат А0 дорого коштує, доцільність її придбання треба ретельно порівнювати.

ДОВІДКА! Ціна самої широкоформатного моделі цього пристрою становить 6,5 млн. руб., а наступний формат (А1) – вже 2,5 млн. руб.! Відчуйте різницю!

Висновок

Важко зробити вибір серед величезної кількості пропонованої виробниками комп'ютерної техніки. Зіставляючи вимоги до МФУ, немає великої необхідності в покупці устаткування з великими функціональними можливостями: формат, інтерфейс підключення, кольоровість.

Придбання надійного бюджетного МФУ дозволить виконати друк текстів і простих зображень в зручний час, у потрібному обсязі. Потреба в кольорових або широкоформатних зображень, завжди можна задовольнити, відвідавши спеціалізовані місця по роздруківці, які обладнані оргтехнікою з розширеними технологічними можливостями.