Це МФУ

Абревіатура МФУ є досить розповсюдженою і застосовується для опису пристроїв з широким спектром завдань. Далі у статті детально розглянуті особливості МФУ, їх види, цінова категорія та поради з вибору.

Що таке бфп?

Розшифровка МФУ — багатофункціональний пристрій. Багатофункціональний пристрій (БФП) — особливий вид техніки, який одночасно може працювати як принтер, копір, сканер і факс. У стандартизованому комплекті можуть бути присутніми всі опції перерахованих вище девайсів або додаватися нові за бажанням користувача. Призначення МФУ — робота з документами.

Вперше задум об'єднати в одному місці пару пристроїв виник у фірми Garther Group в кінці минулого століття. Співробітники компанії провели розрахунок витрат на утримання і ремонт оргтехніки і стали шукати спосіб її скорочення. Найперше пристрій робило копії та скани, але не виводила на друк документи. У сучасній інтерпретації виріб випустила фірма Okidata з Японії. У них вийшов унікальний принтер, який дозволяв сканувати, друкувати, а також ксерити дані.

Для чого потрібно таке обладнання

Незважаючи на стрімке зростання електронних носіїв МФУ є незамінною оргтехнікою в будь-якому офісі. Адже завдяки універсальності пристрою можна оптимізувати робочі процеси. БФП має ряд істотних переваг:

 • Економія робочого або домашнього простору. Завдяки невеликим параметрами він не займе багато місця в приміщенні. Адже набагато простіше розташувати один пристрій замість декількох різних.
 • Автономний режим. Можливість робити копії навіть при непрацюючому комп'ютері.
 • Недорога ціна. Один пристрій обійдеться набагато дешевше, ніж якщо б довелося купувати окремо принтер, сканер та іншу техніку.
 • Експериментальним шляхом доведено, що собівартість копії виходить в рази нижче, ніж на інших пристроях.
 • Зручність і простота у використанні, а також доступність і стандартизація матеріалів.
 • Користувачеві не доведеться купувати три різних картриджа для сканера, копіра й принтера. Всю роботу буде виконувати один комплект.
 • Мають такі корисні опції, як дуплекс, автоподача. Однак вони значно перевантажують операційку МФУ.

Можливість самостійно підбирати комплектації. Крім стандартизованого набору можна докуповувати необхідний функціонал і вдосконалити МФУ.

ДОВІДКА! Купуючи МФУ в офіс необхідно розуміти, що вихід його з ладу призведе до збою роботи всього колективу, так як недоступні будуть відразу кілька функцій.

Різновиди

У продажу представлена велика кількість різноманітних моделей. За способом виведення картинки вони бувають:

Струменеві. Затребувані в фотосалонах, так як мають хорошу якість при роздрукуванні графічних даних і фотографій. Зображення виходить з маленьких краплинок чорнила, які йдуть з каналів головки для друку.

Світлодіодні. Купують в основному професійні фотосалони та майстерні. Пристрій може працювати з графікою будь-якої складності. Такі моделі коштують дорого і мають особливу технологію нанесення відбитка. У даному методі застосовуються спеціальні світлодіоди, які знаходяться на спеціальній лінійці.

Лазерні. Одержали найбільше поширення, так як поряд з високою продуктивністю забезпечують гідне якість. Зображення записується на вбудований фотобарабан за допомогою тонкого промінчика лазера. Далі папір направляється в піч, де чорнило зчіплюються з фактурою листа.

УВАГА! Залежно від кольору МФУ бувають кольорові і монохромні.

МФУ вибирають як великі підприємства, так і маленькі фірми, що тільки починають розвивати бізнес. Їх воліють купувати, коли немає часових ресурсів на тестування та підбір техніки, так як можуть знадобитися різні опції. Він відмінно підходить для приміщень малої площі. Краще віддати пріоритет варіантів з можливістю підключення до місцевої мережі або з блютуз-системою. Для великої канцелярії краще купити кілька МФУ. Проте заздалегідь уточніть у працівників необхідні опції, так як застосовуються моделі можуть мати конкретну специфіку. Також МФУ буде відмінним вибором для будинку, де у кожного члена сім'ї можуть бути свої цілі використання оргтехніки.

УВАГА! Різноманітність розмірів, параметрів і комплектації дозволяє застосовувати МФУ у всіх сферах життєдіяльності.

Скільки коштують?

На формування цінового діапазону впливають характеристики і потужність техніки. Пристрій має довгий термін експлуатації і за час використання дозволяє заощадити велику суму грошей. Наведемо орієнтовну вартість різних видів МФУ:

Для home-офісу – від 250 до 1000 доларів. Оборот в місяць досягає 10000 сторінок, а швидкість друку — до 10 сторінок у хвилину. При виборі слід орієнтуватися на плановані масштаби.

Для малого бізнесу – близько 1500 доларів. Швидкість друку – до 30 сторінок в хвилину, а місячний оборот до 3000 сторінок. Повинен бути сенсорний екран і USB-вхід.

Для офісу – до 2000 доларів. Місячне навантаження – понад 5000 сторінок. Є опція дуплексної друку і мережевий розсилки документів. На апараті можна робити брошури і роботи по скріпленню файлів.

Для потужних корпорацій – більше 2000 доларів. Максимально можливий темп друку — 43 сторінки за 60 секунд, за місяць він випускає до 200000 сторінок. Крім того, передбачено використання аркушів А3.

Поради, як вибрати мфу

Існує велика кількість моделей МФУ, і недосвідченій людині складно зробити вибір з такого розмаїття. До питання вибору МФУ варто підійти серйозно, так як воно купується на тривалий термін. Для початку необхідно з'ясувати, які характеристики і параметри мають першорядну важливість. Наприклад, якщо на пристрої планується тільки друк текстових файлів, то сенсу купувати МФУ з можливістю кольорового друку немає. Слід звернути увагу на наступні параметри:

 • Наявність кольоровий або монохромного друку.
 • Можливість підключення через інтернет, що зручно при наявності декількох користувачів за різними комп'ютерами.
 • Швидкість друку (число сторінок в хвилину). Це пріоритетна характеристика для великого і завантаженого підприємства.
 • Час включення. У деяких моделей механізм повинен прогрітися перед запуском. Час може становити кілька хвилин або секунд.
 • Максимально можлива місячна навантаження.
 • Якість виконуваних завдань.
 • Подача паперу або кількість чистих аркушів у пристрої. Бажано, щоб їх вистачало на повноцінну зміну або конкретний проект.
 • Підтримка Wi-Fi, Bluetooth і мобільного друку.
 • Ціна пристрою і витратних матеріалів до нього.
 • Наявність сортування копій. При цьому кожна наступна стопка зрушується щодо попередньої на кілька сантиметрів. Відбувається відділення однієї задачі від іншої.
 • Дизайн і габарити, щоб пристрій ідеально вписалася в інтер'єр і площу приміщення.

Лазерний пристрій ідеально підійде для друку чорно-білих джерел. Їх купують як для офісного, так і для домашнього застосування. Більшість покупців віддають перевагу даному виду з наступних причин:

 1. Швидкість роботи в рази вище, ніж у струминного. Це дає можливість в невеликий проміжок часу обробляти масу інформації.
 2. Моделі відрізняються довговічністю, не доставляють незручностей з фарбувальною пігментом і рідко ламаються.
 3. За собівартістю роздрукування однієї сторінки обходиться дешевше, ніж на струменевому.
 4. Є можливість виконувати друк з різними параметрами дозволу.

ВАЖЛИВО! За хвилину лазерне МФУ роздруковує до 23 аркушів формату А4. Повної заправки тонера вистачає на 3000 – 10000 сторінок середнього масштабу.

Однак, є й любителі струменевих моделей. Для побутових потреб він незамінний. Можна виділити наступні його переваги:

 • Прийнятна ціна: в рази нижче, ніж у лазерних «побратимів».
 • Відмінно підходить для друку фотографій і кольорових зображень.
 • Є можливість регулювання показників якості.
 • Висока якість відтворення, не поступаються знімкам, зробленим в фотолабораторіях.

Переваги МФУ порівняно з одиничними видами техніки очевидні: компактність, економія при покупці і легкість у використанні. Сподіваємося, що дана стаття виявиться корисною і допоможе підібрати підходяще пристрій.