Що таке СНПЧ на МФУ

Багато користувачів принтера навіть не чули про таку потрібну річ, як СНПЧ. Адже з її допомогою можна без проблем вирішити питання з заливкою чорнила в картриджі. Тепер докладніше про це.

СНПЧ — система безперервної подачі чорнил

Система подачі чорнила — дуже зручний інструмент принтерах. Вона дозволяє негайно заповнювати картриджі чорнилом, як тільки вони закінчуються. Так як струменевий картридж постійно працює і отримує чорнило, він потребує постійного подпитывании.

Що таке СНПЧ

СНПЧ розшифровується як система безперервної подачі чорнила для струменевого принтера. Дія відбувається так: з резервуарів чорнило подаються до друкованої голівці. Резервуари (їх кілька, тому що кожен резервуар розрахований для окремого кольору) з чорнилом з'єднуються з силіконові шлейфом з трубок, картриджем (замість нього аналогом може бути маленька ємність або капсула).

ВАЖЛИВО! Вся система побудована так, щоб зберігався постійний тиск набору чорнила. Це важлива умова, так як від цього залежить працездатність головки.

Вгорі резервуару знаходяться 2 отвори. Одне призначене для заливки чорнила, інше — для повітря і компенсації розрідження. В основному при роботі воно закривається повітряним фільтром, щоб пил не забивала сопло друкарської головки.

Система подачі чорнила застосовується для здешевлення друку. Якщо дотримуватися певного рівня друку, не дозволяти опуститися нижче заданого, то можна друкувати кольорові фотографії цілими пачками! А вартість друку зменшиться в кілька разів.

Підключення СНПЧ

Установку системи безперервної подачі слід довірити досвідченим комп'ютерникам або програмістам. По-перше, у них досвід, по-друге, так думають користувачі, испробовавшие самі (але, напевно, невдало!).
Взагалі покупець, перед тим як встановити СНПЧ на МФУ принтер, повинен розуміти відповідальність продавців і людини, який безпосередньо буде виробляти монтаж. Якщо щось зламається, то вони повинні будуть нести відповідальність та відшкодовувати витрати. Це важливо обговорити заздалегідь.

Коли ж виходу немає і користувач самостійно хоче встановити систему, то йому тільки можна побажати терпіння. Добре, звичайно, збирати за інструкцією або за рекомендаціями з інтернету.

Насправді, просто підключити. Треба лише з'єднати контейнери з картриджами, а картриджі заповнити фарбою. Щоб повітря виходило, потрібно відкрити перепускний клапан.

Увага! Не можна допускати, щоб повітря потрапив в друкувальну голівку. За цим треба уважно стежити. А якщо все ж таке сталося, то допоможе тільки сервісний центр.

Не всі сучасні моделі і типи принтерів підтримують СНПЧ. Вони повинні мати певні характеристики. Наприклад, рекомендується купувати принтери без губки всередині і з окремою ПГ. Хорошим варіантом буде придбання принтера таких марок, як: Canon, Epson, Brother і DesignJet.

Плюси і мінуси СНПЧ

Як у будь-якого пристрою, у СНПЧ є плюси і мінуси. Краще, напевно, спочатку розібратися в плюсах.

Переваги

 • Швидка установка.
 • Автоматичне поповнення фарби.
 • Зменшення ціни друку в 60 разів! До того ж немає обмежень у терміні використання, може похвалитися сотнями відбитків.
 • Висока безпека друку.
 • Можливість друку у великому обсязі.
 • Можливість використання будь-яких чорнила.
 • Безпека для навколишнього середовища, так як вона знижується засмічення зламаними принтерами або картриджами.

Недоліки

А до мінусів відносять наступні фактори.

 • Неправильне розміщення рівня бака з чорнилом.
 • Відсутність повітря в патроні і шлангу (обов'язкова умова!).
 • Деякі фірми можуть відмовити в гарантії переобладнанні принтера або його матеріалів.
 • Потрібна обережність у переміщенні принтера.
 • Поширеною проблемою несправності стає поломка головки.
 • Іноді може статися засмічення сопла.

Як бачимо, мінуси системи відносяться до категорії можливих, а реальні плюси відчувають усі, хто встановив пристрій.

Однозначно придбати СНПЧ рекомендується, адже можна заощадити фінанси і час!