Як перемикати мікрофон з ноутбука на навушники

Як ми не був гарний ноутбук, якість мікрофону, часто залишає бажати кращого. Навіть якщо це не так, якість передачі звуку сильно псується як мінімум через відстані і шуму самого ноутбука, тому, наприклад, просто розмовляючи по Skype зручніше буде використовувати мікрофон від навушників.

Як перемкнути мікрофон на навушники: інструкція

Перед тим як приступити, необхідно звернути увагу на штекер аксесуара. Він буває двох видів:

  • двох виходів (роздільні штекера для навушників та мікрофона);
  • комбінований.

Аналогічно ситуація і з портами у ноутбука. Деякі моделі передбачають роздільні отвори для підключення, нові – також комбіновані.

Довідка: розрізняються порти візуально з графічного позначення відповідно: навушники, мікрофон та навушники з мікрофоном.

Якщо, наприклад, ви придбали аксесуар з двома штекерами, а ваш ноутбук володіє комбінованим портом, то доведеться придбати перехідник. Теж стосується і зворотного варіанту з одним штекером і двома портами.

Після безпосереднього «фізичного» підключення необхідно змінити налаштування ноутбука. Навушники запрацюють і без додаткових дій, але підключення мікрофона доведеться приділити трохи більше часу. Для цього досить слідувати простим алгоритмом:

  • Заходимо через «Пуск» в «Панель управління».
  • Вибираємо категорію «Система», а в ній пункт «Звук».
  • В розділі «Введення» встановлюємо активне вікно на аксесуар.
  • Зробіть звуковий тест, звернувши увагу на заповнення шкали. Якщо вона заповнюється згідно з отриманими звуком, то все добре.

Довідка: якщо ви не впевнені, що мікрофон підключився коректно, то натисніть на кнопку «Усунення неполадок». Модуль проаналізує і вкаже на можливі проблеми.

У ноутбуках з Windows 7 є функція запису звуку. Після прослуховування записаного треку можна судити про підключення: якщо чуєте свій голос, то з'єднання налагоджено, а якщо тільки перешкоди – виникли проблеми із з'єднанням.

Чому мікрофон може не перемикатися?

Мікрофон може не підключатися з різних причин: від простої неуважності до заводського браку. До числа основних випадків відносять:

  • Неправильне підключення. Перевірте, щоб кожен штекер вставлений у відповідний порт.

Важливо: контакти повинні бути чистими, без сміття і пилу. В іншому випадку підключення може не відбутися.

  • Заводський брак навушників. Часто їм відрізняються дешеві аксесуари. Деякі моделі просто не володіють заявленим функціоналом: як правило, мають тільки значок або, в кращому разі, ще й окремий штекер.
  • Вірус на ноутбуці. Він може заважати коректної установки пристрою. Щоб уникнути цієї проблеми необхідно регулярно проводити перевірку антивірусною програмою.
  • Неправильно зроблені налаштування. Важливо, щоб у пристроях стояла галочка на підключеному мікрофоні.

Більшість нових моделей ноутбуків вже адаптовано до самостійного підключення навушників і мікрофона, але з деякими ще необхідно повозитися, виробляючи налаштування.