Принцип роботи мікрофону

Багато найважливіші винаходи людства, створювані для передачі звуку на відстань, чи то радіо або телефон, не могли обійтися без пристрою для прийому звукових хвиль. Винахід мікрофона було необхідно на стільки, що він винаходився одночасно в різних частинах планети. І до цих пір до кінця не ясно, кого з науковців можна назвати родоначальником пристрою. Сьогодні пристрої використовуються практично у всіх сферах життя, починаючи від складних досліджень космосу, закінчуючи розмовою не про ніж двох домогосподарок по телефону. При цьому мало хто замислюється, як виглядає це, здавалося б, нехитрий пристрій зсередини.

Принцип роботи мікрофону

Завдання мікрофона – перетворення звукових хвиль в електричні імпульси. Вони записуються на носії, і після цього, завдяки спеціальним програмам, знову перетворюються в звук, даючи можливість прослухати записане. Що б звукозапис стала можлива, застосовуються різні типи мікрофонів. Найпростіші з них працюють за принципом барабанної перетинки. Коливання повітря, що створюються звуком, викликають вібрацію тонкої плівки, встановленої всередині пристрою. Ця діафрагма, в свою чергу, рухає індукційну котушку, намотану навколо постійного магніту, тобто перебуває в постійному магнітному полі.

За рахунок цього руху в котушці з'являються електричні імпульси, які йдуть по проводах на диктофон. Довжина і інтенсивність імпульсу безпосередньо залежить від гучності і часу впливу звукових хвиль на мембрану.

Увага! Існують і набагато більш складні види таких пристроїв, для яких використовуються мікросхеми і додаткові джерела харчування. Якість звуку, одержуваного при використанні більш досконалих технологій, які у багато разів перевищує можливості найпростіших динамічних мікрофонів.

Конструкція мікрофону

Найбільш поширення і широко застосовуються, працюють таким чином:

  1. Класичний (динамічний). Є на сьогоднішній день самим доступним і, одночасно, найбільш простим по конструкції. З допомогою дуже тонкої (в кілька мікрон)туго натягнутою паперової мембрани, він передає звукові коливання на котушку, що знаходиться в магнітному полі. За рахунок простоти свого пристрою, такі пристрої найбільш доступні за ціною. Проте якість передачі сигналу досить низька.
  2. Конденсаторний. Це більш досконала конструкція звукопринимающего пристрою. В основі її лежить конденсатор, одна з пластин якого відіграє роль діафрагми, приймаючи звукові хвилі. Через коливання пластини, ємність конденсатора змінюється, створюючи імпульсні струми. Для роботи такого виду потрібен додатковий джерело живлення, наприклад батарейка, акумулятор або шнур для підключення до мережі. Подібного типу пристрою використовуються для професійного запису на студіях.
  3. Електретні. Є однієї з різновидів конденсаторних пристроїв, для їх функціонування на мембрану наноситься спеціальний електретний склад, який і створює необхідну напругу. Такий склад здатний працювати більше 30 років. А будова дозволяє робити його дуже мініатюрним і використовувати їх у всіляких гаджетів – смартфонах, планшетах, ноутбуках, розумних годинах.

Які бувають мікрофони

Крім найбільш поширених динамічних і конденсаторних мікрофонів, існують і інші види.

За рахунок складності конструкції, дорожнечу виробництва або не достатніх якісних показників, вони менш поширені. До них відносять вугільні (Мікрофон Юза), оптоакустический, п'єзоелектричні та інші, в основному застосовуються в дуже вузьконаправлених наукових експериментах.
Красива мелодія, яка звучить в плеєрі, голос коханої людини, якого немає поруч — все це було б неможливо без маленького помічника, який вміє створювати звуку потік електронів в проводах.