Що таке динамічний мікрофон

Мікрофони використовуються не тільки професійними музикантами, але і звичайними користувачами для розваги і спілкування. При виборі покупець стикається з великим асортиментом, який пропонують виробники. Одним з найбільш популярних і високоякісних пристроїв є мікрофон динамічний. У даній статті представлена актуальна інформація з повним описом аксесуара.

Що являє собою динамічний мікрофон, його особливості

Динамічний мікрофон використовується для перетворення акустичних коливань в електричний сигнал. Він складається з тонкої мембрани, яка носить назву «діафрагма». Тонкий провід утворює котушку, а магніт створює магнітне поле. Акустичні коливання викликають зміни в повітряному тиску, що сприяє руху діафрагми. Завдяки цьому котушка починає свій рух у магнітному полі. Дані рухи сприяють обертанню дроти, завдяки чому виникає електричний струм.

 

Головною особливістю динамічного мікрофона є можливість роботи без додаткового живлення. Це відрізняє його від пристроїв конденсаторного типу. Подібні електроакустичні прилади підійдуть для так званих живих концертних виступів або проведення передач у прямому ефірі. Динамічний тип пристрою воліють використовувати журналісти, так як їм часто доводиться проводити репортаж в екстреному режимі.

ДОВІДКА! Динамічний варіант мікрофона відрізняється великим розміром (якщо порівнювати з іншими варіантами).

Плюси і мінуси пристрої

Як і будь-який пристрій, динамічний тип мікрофону володіє перевагами і недоліками. При виборі моделі необхідно ретельно ознайомитися з позитивними і негативними особливостями.

Переваги:

  • порівняно доступна вартість;
  • відсутність необхідності в додатковому харчуванні;
  • високі показники поглинання і усунення сторонніх звуків;
  • відмінна здатність до перезавантаження;
  • стійкість до підвищеної вологості або температури;
  • стійкість до механічних пошкоджень.

Крім цього, подібний тип електроакустичного приладу підходить для запису дуже гучних або низьких звуків. Також це незамінний пристрій при роботі з гітарними підсилювачами або ударним інструментом.

ДОВІДКА! Плюсом динамічного механізму також можна назвати довговічність роботи. Пристрій здатний функціонувати протягом тривалого періоду без будь-яких відхилень або раптових поломок.

Недоліки:

  • досить великий розмір (це обумовлено особливостями механізму);
  • більш низькі показники чистоти і натуральності (порівняно з конденсаторним типом);
  • низький частотний діапазон;
  • знижена передача тембру.

Мікрофон необхідний при проведенні «живих» вокальних виступів, різних прес-конференцій і репортажів — сфера застосування досить широка. До вибору такого важливого пристрою необхідно підходити з особливою ретельністю, враховуючи його особливості.