Поп-фільтр для мікрофона своїми руками

Запис голосу дуже відповідальний крок, адже на якість звучання може вплинути безліч чинників. Одна з проблем, яка може виникнути під час запису це так званий «поп-ефект». Він виникає з-за поривів повітря при диханні і вимовою деяких літер. Для того, щоб вирішити дану проблему використовується поп-фільтр.

Що таке фільтри для мікрофону

Фільтри для мікрофона здійснюють безліч функцій і являють собою спеціальний матеріал, який натягнутий на каркас і ставиться між джерел звуку і мікрофоном. Цей пристрій виконує кілька основних функцій:

 1. Усунення небажаних звуків викликаних диханням, шиплячими приголосними або надто голосні, дзвінкі.
 2. Прибирає низькі і високі частотні сплески при запису голосу, а також підвищує чистоту звучання.
 3. Захищає конструкцію мікрофона він вологи і частинок помади, слини і пилу, що дозволяє продовжити термін служби пристрою.

Також поп-фільтри бувають різних моделей, які представлені не тільки круглими, але і овальними або прямокутними формами. Кожен користувач вибирає пристрій підходить саме йому.

Як зробити поп-фільтр для мікрофону

Даний фільтр необов'язково купувати, адже його можна зробити власними руками.

Для того, щоб зібрати цей пристрій будуть потрібні наступні матеріали:

 • Бавовняна або капронова тканина.
 • Ізолента
 • Нитки
 • Ножиці
 • Двосторонній скотч
 • Пристрій для кріплення(прищепка)
 • USB вентилятор (несправний)
 • П'яльці для вишивання

Для того, щоб зібрати поп фільтр слід підготувати тканину. Для цього її потрібно розташувати і врізати діаметром трохи більше, ніж розмір п'яльці.

ДОВІДКА! Відступ від країв п'яльця слід зробити таким, щоб прикріпити тканина було зручно.

Закріпивши тканина, слід приступити до конструкції кріплення.

Для кріплення найкращим рішенням буде задіяти деталі з USB-вентилятора. Для ноги можна використовувати звичайну дріт або вже готову «ногу» від старої лампи.

Ногу слід прикріпити до самого полотна мікрофона. Зробити це можна як ізолентою, так і скотчем. Але найкращий спосіб спеціальний клей для пластику або іншого матеріалу. Так кріплення вийде міцним, а конструкція буде виглядати органічно.

Після цього інший кінець «ноги» слід прикріпити чи до столу, або до самого мікрофона. Зробити це можна звичайної офісної скріпки, так як клеїти фільтр до мікрофона настійно не рекомендується.

Завдяки гнучкій конструкції держателя, фільтр можна повернути як завгодно, що забезпечує багатофункціональність і комфортабельність використання.

ДОВІДКА! Якість і характер фільтрації буде відрізнятися в залежності від фільтрувального полотна. Для забезпечення максимальної якості звучання, рекомендується капронову матеріал.

Основна перевага зібраної конструкції в тому, що вона дуже дешева у виробництві, але при цьому якісно виконує свої основні функції. Також даний спосіб прибрати небажаний звуки набагато простіше, ніж потім вирізати непотрібні частоти за допомогою програм.