Як зробити мікрофон своїми руками

Робота з електроприладами завжди вважалася складним заняттям. Зазвичай їй займаються тільки люди, які мають достатньо досвіду або навчалися цього в навчальних закладах. Ми звикли купувати техніку в спеціалізованих магазинах, тому мало хто замислюється про самостійному виготовленні різних видів пристроїв. Звичайно, можна відремонтувати щось самостійно, але для виготовлення в домашніх умовах техніки потрібно вміння.

Якщо у вас є необхідне обладнання та матеріали, досвід роботи в даній сфері і бажання щось сконструювати і заощадити сімейний бюджет, можете спробувати знайти цікаві ідеї на просторах мережі Інтернет. Там ви знайдете багато цікавих задумок і порад, як зробити прилади краще.

У нашій статті ми розглянемо одну з студійних пристроїв, яке можна застосовувати і для особистого використання. Мова піде про мікрофони і про способи їх створення своїми руками в домашніх умовах. Ми розглянемо всі плюси і мінуси даного способу.

ВАЖЛИВО: Робота з електронікою та електроприладами несе в собі ризик і потенційну небезпеку для здоров'я. Рекомендуємо утриматися від роботи, якщо ви не впевнені у своїх навичках і уміннях у сфері електричних приладів.

Можна зробити мікрофон своїми руками?

Людина здатна створити практично все, що захоче, природа нагородила його неповторним інтелектом і здатністю фантазувати. Мікрофон для комп'ютера є далеко не самим складним пристроєм з можливих винаходів людства. Але варто враховувати рівень ваших здібностей і навичок. Саме від них буде залежати кінцевий результат всієї роботи.

Якщо ви всерйоз задумалися над створенням унікального мікрофона, варто заздалегідь забезпечити робочий процес усіма необхідними інструментами та матеріалами. Для цього знадобиться придбати:

 • Для створення електретного мікрофона потрібно спеціальний капсуль, який можна витягнути з магнітоли або взяти б/в на ринку. Саме він буде основним елементом у створенні домашнього мікрофона.
 • Спеціальний перехідник для з'єднання з роз'ємом jack 3,5 мм Можна використовувати дріт від старих навушників з відповідним кабелем.
 • Для основного корпусу цілком достатньо будь-якого матеріалу циліндричної форми: туби від шприца, банки, трубки...
 • Необхідну кількість дроти. Вибирайте довжину згідно з віддаленістю від передавача звуку. Оптимальним буде використання довжини 1 - 2 метри.
 • Поролоновое або хутряне покриття, що захищає корпус від вітру і вологи.

Цього цілком достатньо для створення саморобної версії пристрою. Ніяких дорогих елементів, тільки саме необхідне для нормального функціонування. Такий спосіб допоможе вам заощадити кошти, оскільки хороша техніка в магазинах коштує дуже дорого, а дешеві моделі зазвичай володіють поганими параметрами і характеристиками одержуваного звучання.

ВАЖЛИВО: Зовнішній вигляд мікрофона вийде незвичним і буде відрізнятися від магазинних варіантів. При бажанні можна придбати додаткові деталі для корпусу або пошукати старі непрацюючі пристрою і взяти від них запчастини.

Інструкція по виготовленню

Після того, як ви все підготували для виготовлення, можна приступати до найскладнішого етапу робіт. Будьте особливо обережні при виконанні послідовності маніпуляцій з електронікою. Всі пункти для зручності детально розписані в інструкції нижче:

 1. Підготуйте корпус мікрофона. Заокруглюйте заздалегідь підготовлену заготовку циліндричної форми і обріжте її з-решт, залишивши відкритими краю.
 2. Просуньте всередину циліндра провід і зафіксуйте його всередині, зав'язавши один кінець вузлом.
 3. Тепер спаяти капсуль з тим кінцем дроту, який розміщений всередині циліндра, і закріпіть його з допомогою канцелярського затиску або скріпки. Оплетка капсуля повинна з'єднуватися з екранованим проводом.
 4. Інший, що залишився вільним, кінець дроту припаяйте до штекеру jack 3,5 мм. При цьому слід підключити обидва канали передачі звукових коливань і трансляції їх на передавач.
 5. Для верхівки відмінно підійде поролоновое покриття, обріжте його з відповідним розмірам і формам і прикріпіть до вершини.
 6. Після цього підключіть пристрій і перевірте його роботу, сказавши кілька фраз в мікрофон. При правильному з'єднанні проводів звук має передатися на капсуль і посилитися.

ВАЖЛИВО: При відсутності результату проблема може перебувати в місцях спайки. Спробуйте розібрати все і припаяти заново дроти до капсюлю і штекеру.

Скільки пропрацює саморобний мікрофон?

Точний термін експлуатації саморобних речей на відміну від покупних визначити і сказати складно. На даний виріб у вас не буде гарантії, тому лагодити і продовжувати його працездатність ви будете теж самостійно. В залежності від ряду факторів буде змінюватися і термін використання. Серед основних параметрів, які впливають на тривалість функціонування можна виділити наступні:

 • Якість матеріалів, що використовуються при роботі.
 • Захищеність дроти і здатність витримувати великі навантаження.
 • Режим роботи в залежності від необхідних показників техніки і подається напруга.
 • Акуратність використання та своєчасне усунення неполадок.

Спробуйте змінити характеристики і використовувати різні матеріали для порівняння і вибору кращого варіанту.