Безпечне відстань від очей до монітора

Оскільки сучасні технології в наш час посідають окреме місце, ми взаємодіємо з ними велику кількість часу. При цьому кожному користувачеві рекомендується знати певні заходи, які зможуть убезпечити його від негативного впливу або ж просто згладити ступінь.
У статті розглянемо деякі правила при контакті з комп'ютером, а також дізнаємося елементи пристрої, які полегшують навантаження на зір.

Оптимальна відстань очей від монітора по Санпін

Звичайно, щоб знизити вплив на очі при роботі з обладнанням, необхідно правильно організувати положення.

Довідка! Сама дистанція безпосередньо залежить від характеристик монітора. Отже, нижче наведені найбільш важливі аспекти, до яких рекомендується дотримуватися:

 • Бажано, щоб п'ятнадцяти дюймовий екран знаходився хоча б на мінімальному відстані, а саме — 50 сантиметрів.
 • Для володарів сімнадцяти дюймового агрегату буде потрібно вже від 80 сантиметрів.
 • Якщо ж зір не дозволяє витримувати представлене обмеження, то варто подбати про зменшення дозволу. В такому випадку також буде потрібно збільшення шрифту.
 • Спираючись на поради Санпіну і узагальнюючи всі вимоги, можна виявити проміжок оптимального значення: від 40 до 70 см. Таким чином, користувач зможе обійти комп'ютерний зоровий синдром. Щоб зовсім вберегти очі під час необхідності перегляду дисплея і документів на столі, краще всього встановлювати певну підставку як можна ближче до агрегату. Так, вам не доведеться відволікатися на інші папірці і робити різкі рухи.

Під яким ракурсом необхідно тримати монітор

Важливим моментом є кут, під яким знаходиться ваш погляд і безпосередньо сам пристрій. При цьому також є сенс мати на увазі наступні рекомендації:

 • Дисплей повинен бути встановлений таким чином, щоб його верхня межа розташовувалася прямо перед очима користувача.
 • Саме ж винахід слід ставити під невеликим нахилом у п'ять-п'ятнадцять градусів. В такій ситуації людина буде сидіти і дивитися на нього зверху вниз. Це необхідно для того, щоб орган був злегка прикритий століттями. Отже, не виникне пересихання. Крім цього, голова виявиться дещо нахилена, що буде перешкоджати розвитку шийного остеохондрозу. А також ви не помітите, втома м'язів в області шиї і безпосередньо спини.
 • Досягти вищеописані показники можливо за допомогою регульованої підставки.

У світі технологій вже виявлені і вдосконалені визначені характеристики, за рахунок яких не так сильно псується зір. Розглянемо детальніше:

 1. Поширена думка, що світлодіодне підсвічування здатна викликати більшу втому. А адже дана різновид дуже популярна на ринку і широко використовується, на відміну від механізму з флуоресцентними лампами. Однак негативну сторону викликає висока інтенсивність свічення в області спектра з довгою хвилею. Відповідно, виробники вже винайшли найкращий варіант — на основі двох (GB-LED) або трьох (RGB-LED) відтінків.
 2. Для любителів ігор краще за все звертати увагу на час відгуку. Оскільки важливо, щоб пікселі встигали перемикатися. Так що представники, засновані на матриці TN, вважаються найбільш надійними і безпечними в цьому плані.
 3. Розширені настройки яскравості. Найчастіше людина користується обладнанням з підвищеною яскравістю в тьмяному приміщенні або ж навпаки. Це, так чи інакше, позначається на роботі. Важливо, щоб винахід володіло широким діапазоном даного значення і могло автоматично підлаштовуватися під навколишнє середовище.

Рекомендації

Коротко слід узагальнити інформацію і виділити найбільш важливі моменти, виконання які точно зможе знизити шкоду:

 1. Насамперед, значимо вибрати прилад з оптимальними характеристиками. Дисплей на 15 дюймів потрібно використовувати на дистанції до 60 див.
 2. Природне світло має утворюватися з лівого боку.
 3. Час безперервної роботи становить дві години для дорослої людини. Для дітей же вистачає півгодини. Перерва необхідно дотримуватися в 15 хвилин.
 4. Особливе ставлення до ігор: часовий відрізок на них бажано знижувати.
 5. Конструкцію ж варто встановлювати на стіні, відповідно, задній його поверхнею.
 6. Краще буде, якщо ви після роботи умоетесь і провітріть приміщення. А також намагайтеся регулярно виключати всі можливу пил.
 7. Вкрай небажано музичний супровід за робочому процесом. Пояснюється це тим, що описуваний орган розслабляється. А з-за цього він може передчасно втомитися, що скоротить позволительное тимчасове перебування за екраном.
 8. Придбайте спеціальні підставки для документів, щоб під час пошуку не переносити далеко погляд.
 9. Механізм, на якому тримається екран, слід підпирати з можливістю регулювання.
 10. Постарайтеся позбавитися від відблисків допомогою експлуатації підсвічування, мова про яку йшла вище в статті.

Таким чином, щоб не нашкодити власному здоров'ю, вкрай важливо надати цінність кожному з пунктів. І облаштовувати положення перед комп'ютером з максимальною комфортністю і зручністю.