Звузився екран монітора як повернути назад

Засобом виведення інформації у вигляді графічного зображення служить монітор. Даний пристрій можна зустріти в кожному будинку, через них дивляться улюблені телепередачі або працюють на комп'ютері. Сучасні технології дозволяють отримувати високу якість і максимальна роздільна здатність відображуваної картинки.

Але варто знати, що якість складається відразу з декількох параметрів: дозвіл, частота зміни картинки, яскравість, контрастність, персональні налаштування і форматування екрану. Більш докладно про це можна дізнатися з керівництва по експлуатації або на сайті з продукцією.

Іноді, при неправильних налаштуваннях картинка може зміщуватися, змінювати своє положення і розміри. В такому випадку зображення буде розмитим і неправильним, щоб усунути це, потрібно розібратися в причинах і змінити конфігурацію екрана.

Причини, за якими звужується екран

Для того щоб визначити правильну послідовність дій для усунення неполадок, слід дізнатися причину, по якій стався збій. Зазвичай звуження екрану може статися з таких причин:

 • Неправильна настройка або випадковий збій параметрів.
 • Стара версія драйвера або невідповідність встановленого формату.
 • Відсутність в комплектації драйвера для відеокарти монітора.
 • Підключення додаткових моніторів може призвести до зміни формату зображення.
 • Збій може відбутися при перезавантаженні системи і в результаті повернення до заводських параметрів.
 • Випадковий перехід до інших налаштувань екрану.

Як видно з представленого списку, справа пов'язана з внутрішніми параметрами системи. Відновлення не займе у вас багато часу і не складе праці. У нашій статті ми розповімо про можливості розширення формату.

ВАЖЛИВО: Якщо зміна відбулася в результаті налаштувань, спробуйте згадати ваші останні дії та виконати все в зворотному порядку.

Можна звузити екран, випадково натиснувши на кнопку?

Дуже часто порушення функцій і спотворення характеристик може викликати випадкове поєднання клавіш. Якщо пульт дуже чутливий до натиснень або їм грався дитина, то цілком ймовірно, що випадкове затискання кнопок призвело до збою в основному меню. Звичайно, шлях до параметрів виведеного зображення досить довгий і випадково вийти на нього нелегко, але такий варіант теж можливий.

Не варто панікувати, це найпоширеніша причина, і вона досить легко вирішується самостійно без звернення в спеціалізовані сервісні центри. Про зміну параметрів графіки та дозволу можна прочитати у відповідному розділі.

ПОРАДА: Не залишайте без нагляду пульт і не кладіть його під ковдри або ковдри, це часта причина перевстановлення і збій налаштувань.

Універсального способу вирішення та усунення неполадки немає, оскільки кожен з випадків індивідуальний і залежить від конкретної ситуації. Першим ділом потрібно ретельно переглянути всі пункти меню і постаратися знайти зміни в них.

Якщо вам вдалося це виконати, візьміть керівництво по експлуатації, яке йде в комплекті разом з технікою, і прочитайте відповідний пункт. Там повинна бути розписана повна інструкція з фотографіями необхідних регулювань. Якщо керівництва не було, або ви його загубили, можете знайти опис товару на сторінках офіційного веб-сайту та дізнатися потрібну інформацію.

Також можете звернутися до майстра або скористатися послугами сервісного центру, який займається цими питаннями і допоможе вирішити будь-яку проблему. Далі ми розповімо докладніше про кожному випадку і опишемо порядок дій для усунення неполадок.

ПОРАДА: Зазвичай звертатися у майстерню або ремонт необхідно тільки в разі пошкодження мікросхем або для заміни відеокарт і драйверів. Зазвичай все вдається вирішити без сторонньої допомоги.

Неправильне дозвіл у налаштуваннях графіки

Найчастіше з подібною ситуацією стикаються користувачі, які нещодавно змінили програмне забезпечення системи. Також це може статися після відкриття комп'ютерних ігор зі зміненими параметрами відео. Якщо після цього у вас звузився екран, і відео показує погано, слід виконати наступні маніпуляції по пунктах:

 1. Запустіть пристрій і відкрийте робочий стіл.
 2. По будь-якому вільному місцю клікніть правою клавішею мишки для виведення списку можливих дій.
 3. Із запропонованих варіантів виберіть один з можливих для редагування в залежності від версії ЗА: дозвіл, параметри або персоналізація екрану.
 4. При виборі персоналізації додатково зайдіть в рядок екрана, а потім в налаштування дозволу.
 5. Тепер залишається лише вибрати конкретне значення для вашого монітора. Зазвичай навпроти відповідного формату варто відповідний напис зі значенням «рекомендовано». Вона збігається з необхідними параметрами. Якщо воно не підходить, перебирайте всі варіанти, поки не з'явиться потрібний формат та конфігурація.

ВАЖЛИВО: Частіше всього є відразу декілька відповідних розмірів, але вони дещо відрізняються, подивіться відео і оцініть стан картинки для вибору кращого варіанта.

Підключення додаткового монітора

Зіткнутися з зміною відображуваного відео на екрані вашого пристрою можна і при підключенні другого монітора. Найчастіше це необхідно для трансляції відразу в декількох точках або при одночасній роботі з декількома файлами. В такому разі комп'ютер може запам'ятати підключене обладнання і застосовувати його параметри під основну апаратуру. Якщо ви використовували два однакових монітора, то проблем бути не повинно навіть при збереженні його характеристик.

Інакше справа йде при підключенні іншого монітора з різко відмінними характеристиками виведення.

В даній ситуації є спосіб вирішення, він полягає в наступному плані дій:

 1. Спробуйте включити обидва пристрої одночасно. Якщо картинка не спотворюється, значить параметри відповідають і підходять кожному монітора.
 2. При звуженні формату вимкніть додаткове обладнання. Повернення до нормальних значень говорить про те, що причина полягає у другому моніторі.
 3. В такому випадку зайдіть до дозволу та налаштування техніки через комп'ютер.
 4. Відрегулюйте все, як було описано вище і виберіть потрібний показник. Ключовим моментом тут є підстроювання під основний екран. Не забудьте вибрати в меню той устрій який ви бажаєте редагувати.

Драйвери

Менш розповсюджена причина, але вона теж зустрічається. Для її вирішення слід зайти в панель керування за допомогою клавіші пуск. У відповідному розділі можна прочитати інформацію про наявні драйвери і відеокартах. Зазвичай на комп'ютері стоять стандартні заводські версії, які з часом можуть застаріти і не забезпечувати в повному обсязі всіх можливостей системи.

У такому разі слід зайти на офіційний сайт і завантажити необхідне оновлення. Після цього програма запропонує видалити обладнання і встановити нове, або просто оновити драйвер. Виберіть один з варіантів і дочекайтеся завантаження. Після цього перезавантажте комп'ютер, а потім перевірте параметри зображення.

ВАЖЛИВО: При роботі з більш старими версіями техніки може знадобитися допомога фахівця.

Можна спробувати поміняти налаштування самого монітора, від цього теж залежить розмір одержуваної картинки. Якщо монітор відрегульований під одні значення, а в меню виставлені інші, то буде проблема у відображенні. Змінити параметри можна вручну, або автоматично. Оскільки різниці особливої немає, рекомендуємо скористатися кнопкою AUTO на передній панелі для швидкого підбору підходящої конфігурації. Система все зробить за вас і швидко допоможе повернути відео колишні значення.

Якщо ніщо з перерахованого списку вам не допомогло, варто порадитися з друзями або звернутися до людей, які розуміються в технічних приладах.