Споживана потужність комп'ютера з монітором

Безумовно, кожному власникові персонального комп'ютера бажано знати, який показник споживає його власний пристрій. У цій статті спробуємо детально розібрати основні моменти, які стосуються безпосередньо представленої теми. Дізнаємося, якими способами можна знизити споживання конструкцією, а головне — проміжок, який визначає норму.

Середня споживана монітором потужність

Щоб не заплутатися в цій темі, бажано розглянути кожну конфігурацію окремо.

 • Що стосується середньої потужності і помірного користування. Приклад: власник використовує пристрій близько 5 годин, де він не тільки відвідує сайти в інтернеті, спілкується в соціальних мережах, але і відтворює звичайні ігри. В такому випадку можна припустити таке споживання, де показник досягає 180 Ватт.

ВАЖЛИВО! Не варто упускати той факт, що на монітор теж йде частка якоїсь витрати (якщо в цифрах, то це близько 40 Ватт).

Отже, тепер потрібно скласти 180 і 40, в результаті виходить 220. Саме це число потрібно помножити на кількість витрачених за роботою годин. У результаті виходить 1, 1 кВт. Крім цього, можна додати можливу похибку. На завершення, в місяць споживає вся система від 35 кВт.

 • Говорячи про геймерський комп'ютері, де левова частка йде на відтворення вагомі по собі ігор. Тут важливо враховувати те, що відеокарта, екран і процесор займають багато енергії. Відповідно, передбачувана трата одно не менш 440 Вт. З-за того, що зазвичай проводить значний час — 6 годин, множимо, виходить 2, 64 кВт. З урахуванням похибки в місяць виходить мінімум 81 кВт.
 • Залишається персональний комп'ютер, де потужність є зовсім незначною — той, що використовується суто в домашніх умов для зберігання різних відеофайлів і інших матеріалів. Так як монітор найчастіше не піддається експлуатації, можна легко вирахувати місячний витрата = 29 кВт.

Яку мінімальну потужність може споживати комп'ютер?

Зрозуміло, що попередньо необхідно дивитися на параметри. Найчастіше величина у блоку живлення становити від 350 Ватт. Однак можна помітити, що саме в сучасних спорудах це число досить збільшується і досягає часом 450 Ватт. УВАГА! Саме споживання безпосередньо залежить від того, наскільки завантажений агрегат різними додатками. Отже, щоб максимально достовірно визначити бажаний показник, варто звертати увагу на наступні фактори:

 • У процесі роботи, а саме при перегляданні будь-яких сайтів або фотографій, відеозаписів витрачається в середньому число, рівне в проміжку від 120 — 160 Ватт.
 • Кажучи вже про відтворенні гри, варто розуміти, що, відповідно, більше. Отже, можна сміливо припускати значення від 300 до 340 Вт (вимірювання вказані при працездатності в одну годину).
 • Що стосується безпосередньо старих винаходів, то це трохи інша ситуація. Пояснюється цей факт тим, що на них встановлені значно старі системи. А отже, і витрата буде менше. Параметр варіюється близько 70 Вт.

ДОВІДКА! Не варто забувати про монітори, в яких споживання визначається від 30 до 40 Вт.

Попередньо, як і у всіх випадках, слід знати показники власного споруди, які можна знайти на задній стороні. Якщо конкретніше, то це характеристики процесора, монітора, відеокарти. Для спрощення будемо вираховувати безпосередньо при спокійному режимі, але при включенні агрегату в розетку. Знаючи, що при описаному умови енергія споживається в кількості п'яти ват, можна робити наступні рішення. Множимо це число на 24 години в добу і виходить 0, 12 кВт за один день.

Як знизити споживання електроенергії системного блоку

Існує кілька дійсно ефективних способів. Власне, вони представлені нижче:

 • Режим «SUSPEND TO RAM». З його допомогою з'являється можливість вимикати набагато частіше свою споруду. Як показує дослідження, використовуючи цей метод, показник знижується мало не на 1,4 Вт. Для того щоб налаштувати його, вам доведеться зайти в панель керування, після чого вибрати розділ «електроживлення». Там же вам буде доступна настройка, де можна встановити інтервал.
 • Автоматичне відключення ПК. Ця ситуація досить схожа з попередньою.

ВАЖЛИВО! Проміжок потухания рекомендується визначати від трьох до п'яти хвилин. При такому розкладі буде відповідати як зручність, так і економія.

 • Крім цього, можна вимкнути жорсткий диск. При цьому витрата буде скорочуватися аж до 1 Вт. Тут також можна налаштувати особовий інтервал. Однак тут бажано зробити його не менш 20 хвилин.
 • Застосування додаткових компонентів, які допоможуть вам скоротити споживання.
 • І останній, але не менш важливий, виступає спосіб, де користувач зменшує яскравість на моніторі. Отже, при стандартному показнику електроенергія витрачається в два рази більше, ніж якби це було при найнижчому параметрі.

Скільки споживає комп'ютер в залежності від працюючого режиму

Розглянемо докладніше кожен окремо:

 • Сплячий. При включенні даного умови, жорсткий диск переходить в іншому стані, отже, і енергії потрібно набагато менше. А це приблизно 7% від усього обчислення.
 • Гібернація. Персональний комп'ютер повністю відключається. Проте всі колишні матеріали зберігаються. Що стосується безпосередньо параметрів, то це проміжок між 5 Ватт і 10 Ватт.
 • Абсолютна вимикання пристрою. Важливі особливості: здійснюється повноцінних вихід із системи, раніше використана інформація втрачається, ніякого збереження не відбувається. Коли настає нова завантаження, то працездатність поновлюється. Отже, витрати на електроенергію складають близько 4-5 Вт. Також можна почути інша назва такого процесу — режим очікування.

Як можна помітити, те, скільки витрачає конструкція, залежить і від ваших дій.