Що робити, якщо на моніторі з'явилося чорне пляма

Екран ноутбука або персонального комп'ютера одна з його найголовніших складових. Саме з його допомогою користувач отримує необхідну інформацію і може працювати на комп'ютері. Але іноді пристрій виходить з ладу або починає працювати некоректно. Так, можуть з'явитися смуги або плями різних кольорів. Причин для появи дефекту не дуже багато.

Причини появи чорної плями на моніторі

Причин для появи даної поломки існує кілька. Всі вони поділяються на апаратні або програмні. Тобто частина з них викликаються поломкою якогось компонента комп'ютера, інші ж — помилкою у роботі.

УВАГА! Перш ніж приступити до пошуку можливих проблем і шляхів їх вирішення, бажано підключити екран до іншого системного блоку, щоб перевірити, чи залишаться плями.

До основних причин відносяться порушення в роботі елементів, невірні налаштування і так далі:

 1. Материнська плата. Зазвичай вона ламається через допущені при виробництві шлюбу. Вихід з ладу материнської плати тільки в крайніх випадках призводить до виникнення дефектів екрану комп'ютера. Також можуть перегоріти резистори, розташовані на платі.
 2. Матриця. Це пристрій дуже крихке. До поломки матриці може призвести надмірна вологість повітря або навіть не дуже сильний механічний вплив.
 3. Графічний адаптер. Відеокарта відповідає за передачу зображення на дисплей. Дуже часто вона перегрівається або забивається пилом. Іноді в процесі експлуатації відходять дроти.
 4. Шлейф. Картинка на екран передається за допомогою шлейфа, який під'єднаний до материнської плати. Дуже часто він пережимається, чого з'являються механічні пошкодження і розриви проводів.
 5. Відсутні драйвера графічного адаптера. Проблеми з ними виникають після перевстановлення операційної системи або неправильно виконаної інсталяції.
 6. Неправильні налаштування пристрою. Це може бути неправильно виставлені дозвіл дисплея або налаштування, які виконуються на самому пристрої.

Чорна смуга може розташовуватися в будь-якій частині екрану, іноді навіть у його центрі. Джерелом утворення дефекту можуть бути вихід з ладу відеоадаптера, а також його некоректна робота, або неправильна робота матриці дисплея або шлейфа. Також пляма з'являється в разі сильного механічного впливу на матрицю екрану.

Що робити, якщо на моніторі з'явилося чорне пляма

Звичайно, можна звернутися до професіонала, але при наявності необхідних навичок та інструментів, усунути дефект можна самостійно. Щоб позбутися від проблеми необхідно замінити матрицю на нову. Потрібно для цього нові запчастини та кілька викруток різного розміру і форми.

Щоб замінити матрицю, необхідно виконати наступні дії:

 • першим ділом потрібно відключити монітор від мережі і підготувати робочу поверхню;
 • з допомогою відповідного виду викрутки потрібно викрутити всі болти і зняти задню кришку пристрою;
 • весь наявний металеве кріплення також потрібно демонтувати;
 • після чого потрібно акуратно від'єднати шлейфи і прибрати вийшла з ладу матрицю;
 • на її місце обережно помістити нову;
 • здійснити зворотну збірку пристрою.

УВАГА! Всі етапи з демонтажу і заміні потрібно виконувати дуже акуратно!

Якщо плями з'явилися не через дефект матриці, то слід перевірити драйвера відеокарти і при необхідності заново встановити їх, а сам пристрій почистити від пилу і забруднень.

Монітор важлива частина ПК і вимагає такого ж догляду, як і всі елементи системного блоку. Необхідно регулярно чистити пристрій і не допускати механічного впливу на нього.