Який вибрати монітор для ігор

Кожна людина, що захоплюється відеоіграми, підходить до вибору обладнання з особливою увагою. Ігровий комп'ютер підбирається по багатьом характеристикам. Багато хто забувають про монітор і його функціональність, так як саме від монітора і його внутрішніх складових залежить якість зображення і весь процес.

Розмір діагоналі і дозвіл монітора

Розмір діагоналі є першим параметром, яким приділяють увагу. Багато хто помилково вважають, що при великих розмірах діагоналі якість готового зображення зросте. Це правило працює не завжди. При виборі слід враховувати співвідношення діагоналі і допустимого розширення. Найбільш популярним і затребуваним дозволом для ігрових моніторів є параметри FullHD — 1920*1080. Оптимальним вибором розміру діагоналі для таких параметрів монітор 21-24 дюйма. При збільшенні діагоналі чіткість і якість зображення значно знизяться, так як падає щільність розташування пікселів. При діагоналі вище 25 дюймів рекомендується підбирати дозвіл Quad HD (2560*1440) і вище.

Тип матриці

Наступним пунктом є матриця, якою оснащений кожен комп'ютер. Тут виділяється кілька різновидів, які мають свої характеристики:

  1. TN є самою старою технологією на ринку. Відрізняється низькою передачею кольору і невисоким кутом огляду. З плюсів виділяється швидкий час відгуку.
  2. IPS більш сучасний варіант. Високий кут огляду (178 градусів), стабільна контрастність і перенесення кольорів. На більш удосконаленої моделі — AH-IPS знижені показники енергоспоживання, поліпшена передача кольору і час відгуку.
  3. MVA/VA характеризується високим кутом огляду, поліпшеним контрастом кольору. З мінусів виділяється довгий час відгуку. Любителям динамічних ігор від такого типу краще відмовитися.

ДОВІДКА! Найкращим варіантом для покупки фахівці вважають матрицю типу IPS.

Час відгуку

При виборі даного пункту слід відштовхуватися безпосередньо від зазначених показників. Оптимальним та прийнятним варіантом є найменше значення — не більше 2 мілісекунд. Стандартним і найбільш поширеним варіантом є час до 5 мілісекунд. Однак, така тривалість може стати причиною тимчасової втрати чіткості та розмитого зображення. Крім цього, відзначається часта поява невеликого сліду, який виникає від рухомих об'єктів в динамічних іграх. Такий дефект буде великим мінусом для користувачів, що захоплюються онлайн-шутерами.

УВАГА! При покупці монітора для ігор слід вибирати найменшу час відгуку — 1-2 мілісекунди.

Яскравість і контрастність

Вибрати відповідну яскравість досить просто. Тут підходящим варіантом виступає найбільший показник. Яскравість вимірюється в канделах. Вони відображають кількість світла, яке виділяє повністю білий екран. Правильним вибором буде значення в 300 канделов на один квадратний метр. При бажанні можна підібрати монітор з великими значеннями.

Підбираючи параметри яскравості, не можна забувати про контрастність. При покупці слід звернути увагу саме на статичну контрастність. Найкращим значенням є 1:1000. Багато виробників додають у характеристику монітора рядок з динамічною контрастністю. Вона являє рівень чорного на вимкненому екрані по відношенню до повного показником яскравості. Даний пункт є вміло продуманим маркетинговим ходом, тому при покупці йому можна не приділяти великої уваги.

ДОВІДКА! При підборі монітора відштовхуйтеся від позначених початкових показників. Вони є найбільш придатними і викликають мінімум дискомфорту. При покупці монітора з меншими значеннями ризик серйозно зіпсувати зір в короткі строки різко зростає.

Кути огляду

При перегляді під різним кутом зображення може змінювати колір і яскравість. При виборі даного показника також слід відштовхуватися від наданих параметрів. Чим вище заявлений градус, тим краще буде огляд. Надається картинка не буде змінювати свої характеристики яскравості та насиченості. Купівля монітора з низьким значенням чревата тим, що зображення в різних частинах екрану буде відрізнятися підсумковим контрастом. При покупці рекомендується відразу оцінити можливості монітора.

Частота оновлення екрану

Від цього показника залежить, з якою швидкістю і скільки разів за секунду монітор може повністю перемалювати і показати готове зображення. Тут також стане в нагоді думка «чим більше, тим краще». При більш високих показниках картина оновлюється швидше, а руху є більш плавними. Популярним варіантом є частота 60 Гц. Проте в 2018 фахівці рекомендують підбирати пристрої з частотою в 140 Гц. Такі параметри значно прискорюють оновлення екрану. Користувачі, які перейшли на пристрої з такими показниками, відзначають істотну різницю.

УВАГА! Монітори з частотою оновлення екрану вище 120 Гц підтримують тривимірне зображення.

Форма і покриття екрана

При виборі форми екрану перед користувачем відкривається широкий асортимент. Зараз більшу популярність одержали монітори з вигнутим екраном. Однак, такий вибір буде підходящою за умови, що користувач розташовується на значній відстані від комп'ютера. Поблизу картинка стає нерівномірним, що призводить до спотворення сприйняття. Рекомендується зупинитися на стандартних і більш звичних моделях.

Покриття ділиться на дві категорії:

  1. Глянсове відрізняється більшою насиченістю кольору. Мінус — на моніторі видно відблиски і віддзеркалення, які можуть заважати в процесі гри.
  2. Матове. Повністю захищає екран від виникнення відблисків за рахунок мікроскопічних нерівностей. З мінусів виділяється зниження контрасту і яскравості.

При купівлі слід заздалегідь продумати розташування комп'ютера в кімнаті. Матове зможе поглинати сонячні промені, але глянсове порадує соковитими кольорами.

Вбудована акустика

При відсутності серйозних вимог до акустичної системи підійде монітор з вбудованими динаміками. Такі пристрої відрізняються відсутністю додаткових кабелів, а саме підключення проходить у кілька швидких і нескладних етапів.

Тим не менш дана різновид не відрізняється глибоким звучанням, необхідними басами або якісним відтворенням. Любителям музичного супроводу слід підібрати додаткову систему.

Можливість регулювання і тип кріплення

Цей пункт важливий для кожного покупця. При використанні комп'ютера повинен розташовуватися на комфортному відстані від очей. Не менш важливий і кут огляду. При виборі ігрового монітора слід звернути особливу увагу на деякі особливості: регулювання кута нахилу, поворот екрану, регулювання висоти положення екрану. Для комфортного проведення часу рекомендується підбирати монітор з більш широкими можливостями.

Кожен геймер потребу в якісному моніторі. Кілька простих рекомендацій і правил допоможуть зробити правильний вибір при покупці.