Червоні точки на моніторі

При експлуатації кожному пристрою властиво набувати ті чи інші несправності. Поява червоних точок на моніторі — свідоцтво про наявність несправності. Однак це не означає, що конструкція більше непридатна до використання. Таким чином, у цій статті розберемо не тільки причини виникнення, але і способи їх усунення.

Як виглядають

Попередньо має сенс зрозуміти, що у битого пікселя буває кілька різновидів, але всі вони ніяк не впливають на зміну колірної передачі. Що стосується зовнішнього вигляду саме червоних точок, так це дрібні вкраплення, які можна спостерігати безпосередньо на екрані обладнання. Їх дійсно легко помітити, так як відразу ж починають дратувати користувача. Однак турбуватися з-за цього не слід, хоча і запускати ситуацію також вкрай не рекомендується.

Перш за все, їх наявність свідчить про одну з проблем. Вони можуть бути пов'язані:

  • З власної відеокартою;
  • З монітором персонального комп'ютера або ноутбука;
  • З попередньо встановленим драйвером;
  • Або ж з кабелем від відеокарти.

До кожного з джерел дефекту можна підібрати відповідний спосіб за усунення, про що буде розказано нижче в статті.

Як позбутися?

Як вже було згадано вище, можна виділити кілька методів. Таким чином, розберемо найбільш поширені та ефективні з них:

  • Найчастіше на практиці застосовують програмний варіант. Як зрозуміло з назви, для цього необхідно встановити певну програму. Принцип грунтується на її експлуатації з швидкою частотою. За рахунок цього змінюються кольору пікселів. В результаті можна спостерігати лікування дефектної точки.

ВАЖЛИВО! Що стосується тимчасових витрат, так це залежність від безпосередньої ситуації. Зазвичай потрібно до полудня. Отже, рекомендується завантажити або IsMyLcdOK, або Dead Pixel Tester 3.00.

  • Якщо говорити про першу з них, то знадобиться запустити, після чого вам буде доступна інструкція. Отже, для досягнення результату достатньо всього лише до неї дотримуватися. Друга програма також проста в застосуванні. Крім цього, на просторах інтернету можна знайти ще безліч подібних механізмів для ліквідації битих пікселів.
  • Варто не забувати і про механічний спосіб. Для цього необхідно відключити пристрій від харчування. Далі відзначити «хворе» місце з допомогою безпечної інструменту. Це може бути як зубочистка, оточена ватою, так і вушна паличка. Після чого, прикладаючи мінімальні зусилля, слід натиснути на призначену позначку. Тепер можна включати агрегат і перевіряти працездатність. При негативному результаті потрібно повторити процедуру. Не можна використовувати в якості «масажера» власний палець. Цей захід обережності пояснюється тим, що він має більший діаметр, ніж, приміром, зубочистка. Так що з його допомогою можна пошкодити ті деталі, що розташовуються поряд з проблемою.
  • Існує процес ліквідації, схожий на попередній. Однак треба озброїтися стилусом. Його треба зафіксувати в певному положенні і паралельно вимкнути екран. Після чого знову активувати функціонал, але продовжуючи також тримати виріб. Прибрати його можна тільки тоді, коли обладнання почне повноцінну роботу. Такий принцип дає зрушення дефекту. Однак, якщо у вас не вийшло з першого разу, то можна знову здійснити описані дії.
  • Такий варіант виконання не може повністю гарантувати успіх, тому його рекомендується відтворювати в останню чергу. Отже, для цього буде потрібно відключення всієї системи. Сюди входить як мережа, відеокарта, так і інші механізми. Що стосується ноутбука, то тут знадобиться знеструмлення його від батареї. Тепер важливо залишити пристрій на невизначений час у зазначеному стані. Справа в тому, що при такому розкладі всі наявні конденсатори можуть повноцінно розрядитися, тобто не залишити в собі ні відсотка. За рахунок цього струм, що знаходиться в надлишку, здатний ліквідуватися. Отже, після оновленої активації обладнання, можливо бита точка знову запрацює.