Чи шкідливо спати при включеному телевізорі

Мабуть, більшість людей погодиться з припущенням, що засипати при включеному телевізорі набагато простіше і швидше. Проте не багато знають про негативний вплив на це явище. У цій статті розглянемо джерела виникнення звички, а також дізнаємося про методи її припинення.

Звідки береться звичка спати при телевізорі?

Так як більшість програм відтворюються безпосередньо у вечірній час, коли дорослі люди приходять з роботи і проводять відпочинок на дивані, з часом з'являється мимовільне сталість. Тобто переглядати передачі перед сном — укорінений дозвілля. Тепер варто розібратися, чому ж люди так швидко можуть засинати під включений ТБ. Для спрощення нижче представлений список факторів, які так чи інакше впливають на людство:

  1. Демонструються телепередачі володіють певним властивістю, яке дозволяє гіпнотизувати користувачів пристрої.
  2. Важливим пунктом є втома людини. Таким чином, після тривалого робочого дня переглядає людина занурюється в спокійну атмосферу, отже, мозок поступово починає не відображати реальність.
  3. Також можна віднести впливає аспектів горизонтальне положення.

Відповідно, коли вищеописані пункти впливають на людей, кожен день людина засинає під телебачення. Тобто з часом у більшості з них виробляється своєрідна звичка.

Чи шкідливо це і чому?

Існує думка, що обладнання в процесі здійснення своїх функцій псує якість сну. Пояснюється це тим, що синє світло, який відтворюється безпосередньо від екрану, погіршує стан користувача. Саме він пригнічує секрецію такого гормону, як мелатонін. Крім цього, періодичне мерехтіння здатне так чи інакше негативно впливати на деякі етапи сновидінь.

УВАГА! Проте вчені з Австралії спростували ці припущення. На основі досліджень було з'ясовано, що протягом декількох років глобальних змін не було помічено.

Інформація про пацієнтів в 1992 році і в 2006 не була змінена: часовий проміжок сну не вкоротили. Хоча завдяки сучасним технологіям кількість винаходів було збільшено і вдосконалено.

Як відучити себе засипати під телевізор

Дійсно, існує декілька рекомендацій, дотримання яких здатні вкоротити проведення часу перед ТВ.

  1. Для початку слід встановити обмеження в налаштуваннях безпосередньо на самому пристрої. Таким чином, ви будете проводити сон перед ТВ не всю ніч, а тільки той час, на яке ви встановите таймер.
  2. Також бажано спробувати замінити перегляд телевізора, наприклад, читанням тієї чи іншої книги. Або ж можна спробувати займатися медитацією.
  3. Якщо нічого не допомагає, то радять замінити відтворення агрегату на прослуховування мелодійною мелодії. В принципі, вона створює аналогічний ефект, зате відсутність мерехтливих смуг не зможе випадково розбудити людину в процесі сновидінь.

Таким чином, тільки певні обмеження чи спосіб заміни здатні скоротити проводження перед ТВ.