Як дізнатися співвідношення сторін монітора

Купуючи монітор, дуже важливо заздалегідь дізнаватися про його технічні характеристики. Саме від них буде залежати працездатність самого пристрою. Таким чином, у цій статті розглянемо одну з них — співвідношення сторін. Дізнаємося про різновиди, а також виявимо значущість параметра.

Які бувають співвідношення сторін моніторів

Для початку краще розібратися з визначенням. Отже, саме значення криється у форматі того чи іншого зображення. Найчастіше це стосується фотографій, телебачення і так далі. Якщо говорити безпосередньо про комп'ютерне обладнання, то це технічний показник дисплея. Тепер можна торкнутися теми найбільш поширених варіантів:

  • 4:3 (72*54);
  • 3:2 (81*54);
  • 16:9 (96*54);
  • 1.85:1 (100*54);
  • 2.39:1 (128:54).

Як дізнатися співвідношення сторін свого монітора?

Для того щоб виявити величину, присвоєну вашому спорудження, варто дотримуватися такої послідовності дій:

  1. Спочатку необхідно скористатися одноразовим натисканням правої кнопки вашої мишки на будь-яке вільне місце робочого монітора.
  2. Після чого вам буде доступно вікно, в якому слід вибрати рядок з найменуванням «дозвіл екрану». Тепер потрібно зайти у відділ «категорії» і викликати там «оформлення та персоналізація».
  3. Тепер залишається відзначити пункт «налаштування», і висвітитися потрібний розділ. Вам буде представлено використовувані на даний момент значення. При їх незадоволенні є можливість виправлення. Однак найчастіше система самостійно на автоматі вибудовує оптимальні для вашого пристрою показники.

Щоб дізнатися рідні довжину і висоту, то краще варто орієнтуватися на сайт виробника. Тим самим, забиваючи у пошукову систему назву власного винаходу, можна опинитися на необхідною для вас сторінці. Крім цього, можна звернутися до документації, що додається з придбанням монітора. Насамперед, це інструкція або ж наклейка, яка повинна знаходитися безпосередньо на самому моніторі з задньої сторони.

Чому важливо співвідношення?

Як мінімум, віддаючи перевагу одному пристрою, ви підписуєтеся на надані зручності самого агрегату. Отже, від показника буде прямо залежати ступінь комфорту проведення часу за комп'ютером. Якщо ви працюєте над 3d — графікою, проводите безліч годин за іграми або редагуєте фотографії і відеозаписи, то слід звернути увагу на широкоформатний екран.

ДОВІДКА! Це пояснюється тим, що при цьому вам треба буде мати достатньо простору для розгляду кожної деталі або для занурення в нереальний світ.

Тим більше, що картинка буде ставати чіткою і яскравою. Для тих, що працює відразу з декількома документами, відкриває одночасно велику кількість файлів або ж тримає більше двох папок відкритими, також важливо робити акцент конструкції з найбільш широким форматом. Так що чим розмір більше, тим краще. При звичайній роботі або для дозвілля можна вибрати і стандартне дозвіл, так як в такому випадку нічого надприродного не вимагається від монітора.