Як підключити ноутбук до музичного центру

Ноутбуки рідко можуть похвалитися якісним звуком. Зазвичай це пов'язано з тим, що пристрій відтворення знаходиться всередині комп'ютера. У таких випадках на допомогу приходить музичний центр. Він здатний відтворювати якісні звуки з більшості сучасних пристроїв. Але необхідно здійснювати підключення та налаштування.

Що потрібно для підключення

Для підключення знадобляться тільки 3 речі:

  1. Ноутбук.
  2. Музичний програвач, що підтримує систему AUX (більше 90 відсотків пристроїв, навіть старих здатні її підтримувати).
  3. Кабель перехідник з дзвіночками (ще називають тюльпани).

Які можуть виникнути труднощі

Зазвичай проблем з підключенням не виникає. Нам просто потрібно вставити штекери у відповідні роз'єми. Якщо звук не відтворюється, перевірте правильність підключення тюльпанів. Червоний повинен бути в червоному порте, а білий в білому. Якщо дріт занадто короткий, а відстань між пристроями велике, і перехідник доводиться натягувати, можуть виникнути проблеми з якістю звуку. Просто потрібно вибрати кабель досить довжини (такі продаються в комп'ютерних магазинах).

Якщо ж ви впевнені, що все підключено правильно, можливо, щось поламалося. Причина може бути в наступному:

  1. Не працює порт ноутбука. Просто підключити до нього навушники, якщо вони запрацюють, значить, причина інша.
  2. Зламався один з роз'ємів музичного центру. Спробуйте підключити інший пристрій, замість ноутбука.
  3. Проблеми з кабелем. Тут може бути пошкоджений один з каналів або штекер. Але найпоширеніша проблема – залипшие контакти.

Покрокове підключення музичного центру

Для підключення потрібні тільки ноутбук, музичний програвач і кабель-перехідник тюльпан (довжина кабелю залежить від відстані між пристроями). На перехіднику має бути один штекер джек з одного боку, і два тюльпана з іншого. Такі кабелі продаються у магазинах радіоелектроніки та комп'ютерної техніки. Варто перехідник від 70 до 250 рублів.

Зазвичай штекери-тюльпани червоні і білі, і відповідають за канали звуку. Сам же перехідник зроблений з двох дротів, які склеюють між собою, або у вигляді одного кабелю. Але в останньому випадку, каналів все одно два, просто вони тонкі, і знаходяться всередині оболонки.

Важливо! Кожен з проводів відповідає за певний звуковий канал (правий і лівий). Штекер джек за формою нагадує металевий олівець. Стандартним вважається джек 3,5 мм, але бувають і 2,5. 3,5 використовують для навушників, які підключаються до плеєрів або сучасним смартфонам.

Слід також враховувати довжину кабелю, щоб не було натягу.

Підключається пристрій до ноутбука наступним чином:

  1. Нам потрібно вставити джек в ноутбук. Для цього використовується роз'єм, куди підключають навушники (зазвичай поруч стоїть символ навушників).
  2. Тюльпани необхідно підключити до музичного плеєра. Там будуть роз'єми, які повинні відповідати нашим штекерам за кольором (червоний і білий).
  3. Тепер необхідно здійснити настроювання. Просто включаємо AUS, на програвачі. Це дозволить передавати звукові сигнали з ноутбука до музичного центру.
  4. Можна слухати музику.

Здійснити підключення неважко. Найголовніше — дотримуватися всі правила і рекомендації.