Як підключити флешку до музичного центру

У багатьох вдома стоять старі музичні центри. Часто вони в робочому стані, але ви їх не вмикаєте, тому що вже немає ні касет, ні дисків, а USB в старих моделях не передбачено. Викидати шкода його, а зберігати немає сенсу. Центр пожвавлюється, якщо підключити USB-роз'єм. У такий порт вставляється флешка.

Що використовувати для підключення флешки

Для цього знадобиться спеціальне пристосування — модуль USB-MP3. Це мікросхема розміром трохи більше запальнички з пластиковим корпусом і кнопками для управління. Працює з напругою 5-20 V. У комплект входять:

 • USB-роз'єм;
 • стабілізатор напруги;
 • процесор;
 • дисплей і кнопки управління;
 • пульт;
 • дроти для підключення.

З допомогою проводів пристрій підключається до колонок, акумуляторні блоку і підсилювача звуку.

Довідка. Так як в модуль вже вбудований процесор, то звук пристрій відтворює сама. Музичний центр працює як підсилювач.

Як встановити модуль

Спочатку знайдіть місце для установки пристрою. Для цього підходить дека касетного плеєра, роз'єм CD чейнджера. Можна самостійно зробити отвір в потрібному місці на корпусі музичного центру. Від того, де розташоване пристрій, залежить довжина кабелю.

До пристрою підключено 5 проводів:

 • 3 з них — це вихід звуку: правий, лівий і центральний.
 • 2 інших — дроти живлення.

Дроти підключаються безпосередньо до плати музичного центру. Вихід звуку підключається до AUX роз'ємів. Попередньо знайдіть на платі лівий, правий і центральний AUX контакти.

Дроти живлення також підключаються до роз'ємів живлення на платі музичного центру. Так модуль буде запускатися відразу при включенні. Щоб модуль включався тільки при перемиканні на режим AUX, знайдіть на платі центру місце , яке відповідає за харчування при режимі AUX, і підключіть провід до нього.

Важливо! При підключенні модуля до проводів живлення важливо не переплутати полярність. На пристрої написано позначення — 5 V. Це провід +. Якщо підключити неправильно, перегорить стабілізатор напруги або сам пристрій.

Як зробити модуль самостійно

Незважаючи на доступність в інтернеті і ціну, купувати це пристрій необов'язково.

Важливо! Замінити модуль може старий MP3 плеєр.

Часто в MP3 плеєрах вже передбачені виходи USB і SD. На них також вже встановлені стабілізатори напруги. При живленні від мережі плеєри працюють при напрузі 5 V. Плати плеєрів виконують ті ж функції, що і модулі.

Виготовлення модуля

 • Для початку зробіть корпус. Для цього підійде картон. Його легко різати, але при цьому він досить жорсткий.
 • Тепер перенесіть кнопки управління з плеєрів плати на корпус. Зніміть кнопки, припаяйте до кожної провід, з'єднайте з платою і винесіть на корпус. Таким саморобним пристроєм можна буде керувати за допомогою пульта.
 • Коли корпус готовий, підключіть плеєр до музичного центру. Встановлюється так само, як і USB-MP3 пристрій. Дивіться попередній розділ.

Важливо! Щільно зафіксувати провід на місці спайки допоможе термоклей.

USB-MP3 перехідники продаються в інтернеті і в магазинах електроніки від 250 рублів. Дешеві моделі йдуть без дисплея. У моделях дорожче вбудовані FM приймач, роз'єм під карту SD, роз'єм для інших потреб. За допомогою цього пристрою музичний центр набуває друге життя. А ви обзаведетеся музикою для дачі, гаража або будинку.