Як переключити звук на навушники на ноутбуці

Не кожен виробник ноутбуків забезпечує у своїх пристроях підтримку роботи з навушниками. Роз'єм для гарнітури є у всіх, але вивід звуку через вбудовані динаміки або через навушники перемикається не завжди, це залежить від моделі гарнітури. Трапляється, що ноутбук спочатку справно працює з зовнішніми пристроями, але після їх відключення відмовляється переходити на динаміки.

Як перемкнути на ноутбуці навушники

Якщо ноутбук не забезпечує вихід звуку на навушники після їх підключення, або не переходить назад на динаміки після вимкнення гарнітури, то в обох випадках рішення проблеми наступне:

  • Клацнути у лівій нижній частині екрана кнопку «Пуск», в правій частині нового відкритого вікна вибрати «Панель управління». У Windows 10 достатньо ввести в пошуку потрібний розділ.
  • Відкриється нове вікно з іконками. Слід вибрати зображення, відповідне розділу «Обладнання і звук».
  • Відкриється меню, розділене на тематичні ніші. У тій із них, що називається «Звук», слід вибрати «Управління звуковими пристроями».
  • Відкриється невелике віконце, де можна буде налаштувати пристрій за промовчанням. Подальші дії залежать від уподобань власника – якщо потрібно використовувати гарнітуру, то потрібно переключити тумблер на них, якщо динаміки або колонки – то, відповідно, на іншу сторону. Якщо в якому-небудь пристрої присутні неполадки, система повідомить про це.

В якості альтернативного варіанту можна скористатися сторонніми утилітами. Ці програми дозволять самостійно налаштувати звук, накласти на нього ефекти і вправити збої. Але система Windows має своїм інструментарієм для редагування вихідного звуку. Для того щоб скористатися стандартним, але багатофункціональним інструментом, потрібно в пошуку меню «Пуск» ввести «Диспетчер Realtek HD». Нове вікно, що відкрилося, містить безліч налаштувань, придатних не тільки для навушників, але і для різноманітних конфігурацій колонок. Кількість каналів аудіо налаштовується незалежно від реального числа виходів, а також присутній великий вибір ефектів.