Чому в навушниках немає звуку на комп'ютері

Якщо звук в навушниках відсутня, не потрібно кидатися ними об стіну або бігти в магазин за новими. Для початку просто перевірте налаштування рівня звуку на самих навушниках і в пристрої відтворення. Дуже може бути, що там все стоїть на нульовій позначці. З навушниками все просто. Сучасні моделі мають на дроті або на одному з «вух» спеціальний регулятор. Перевірте, щоб коліщатко було повернуто до упору в бік товстого кінця стрілочки.

Перевірка гучності звуку в навушниках і на ПК

 1. Щоб перевірити налаштування звуку потрібно знайти в правому нижньому кутку іконку із зображенням динаміка.
 2. Якщо двічі клацнути по ній мишкою, то відкриється панель з регулятором гучності. У нижній частині цієї панелі є кнопка «Мікшер». Перевірте, чи всі регулятори виставлені на максимум.
 3. Після виконаної процедури, звук буде грати на тому рівні, який виставлений вами особисто.

Помилка звуку на ПК

Дуже часто трапляється таке, що комп'ютер думає, що звук є, але насправді його немає. Це викликано збоєм системних служб. Виправити це можна, якщо запустити майстер «Усунення неполадок зі звуком».

Крім того, обов'язково перевірте ще один варіант, про який часто забувають. У «Панелі управління» запустіть «Адміністрування». У вікні, знайдіть пункт «Служби».

Потім потрібно серед усього списку служб знайти Windows Audio.

Якщо виділити цю службу мишкою, то з'явиться можливість зупинити або перезавантажити її. Натисніть перезавантажити. Як правило, після цього звук з'являється.

Необхідність в оновленні драйверів

Часто звук відсутній тому, що несправні драйвера або вони просто застаріли. З цієї причини можливе виникнення стороннього шуму або повна відсутність звуку. У цій ситуації можна спробувати відкотити систему до більш раннього стану, коли звук ще працював нормально. Або встановити більш свіжі, сумісні драйвера, навіть якщо вони не є «рідними».

 1. Можна зробити трохи простіше. Досить повністю видалити драйвера пристрою.
 2. Потім на панелі управління, відкрити «Диспетчер пристроїв» і натиснути кнопку «Оновити конфігурацію». Операційна система спробує автоматично підібрати найбільш підходящу версію драйвера.
 3. Якщо потрібний драйвер не виявлено, то його слід встановити вручну. На сайті виробника знайдіть потрібну версію і скачайте. Якщо у вас аудіокарта інтегрована в материнську плату, то шукайте на сайті виробника цієї плати.
 4. Обов'язково дотримуйтесь розрядність системи. Для того, щоб було встановлено з нуля, а не було оновлено, заздалегідь видаліть аудіокарту з системи через «Диспетчер пристроїв».
 5. У випадку, якщо наявний драйвер призначений для більш ранньої версії операційної системи, спробуйте встановити його в режимі сумісності.

Несправність навушників

Якщо ви визначили, що джерело звуку працює справно, виходить, що несправність криється в навушниках, ПК їх не бачить. Щоб у цьому переконатися достатньо підключити до комп'ютера інший пристрій (навушники або колонки) або самі навушники з'єднати з іншим пристроєм.

Всі поломки навушників, можна розділити на три категорії:

 • Поломка штекера;
 • порушення цілісності кабелю;
 • вихід з ладу динаміків.

Відремонтувати кабель досить просто. Несправності цього типу рідкісні і в той же час вони очевидні. Адже, як правило, кабель розривається разом із захисною оболонкою.

Хоча іноді бувають і внутрішні розриви, коли зовнішня оболонка залишається цілою. Щоб перевірити це увімкніть навушники і методично загинайте кабель, поки не уловите хоч якийсь натяк на звук.

Ремонтуючи кабель, дотримуємося технології:

 • Розрізаємо кабель на місці розриву;
 • місця зрізу зачищаємо від ізоляції;
 • жили скручуємо і пропаиваем їх;
 • кожен канал відокремлюємо один від одного, місце з'єднання обмотуємо ізоляційною стрічкою, а зверху одягаємо термоусадочну трубочку і нагріваємо її.

Якщо ж сам кабель справний, то цілком ймовірно, що кабель погано прилягає до штекеру. Старий штекер можливо замінити новим, або розібрати і зміцнити дроти. Як описувалося раніше разрежем провід і зачистимо ізоляцію. Кінці припаяем до контактів штекера. За канали відповідають короткі пластинки, а за землю — довга.

Якщо ж в навушниках вийшли з ладу динаміки — тут залишається одне: купити нові навушники. Чому? Ремонтувати динаміки практично неможливо.