Амбушюри навушників: що це таке

Для користувачів навушників, як і інших пристроїв, ключове значення мають не стільки технічні характеристики, скільки комфортність користування, так і нешкідливість. Для цієї цілі і використовуються амбушюри.

Що являють собою амбушюри для навушників

Амбушюри — це м'які вставки, в основному з поролону, які призначені для захисту вух від зайвого тиску. Так як мова йде про поширення звуку, а амбушюри знаходяться безпосередньо на динаміці, вони ще й впливають на звуковідтворення.

Це достатні причини, щоб задуматися про правильному виборі виробу, для чого слід знати, яких видів і призначення буває таке пристрій.

Які види амбушюр бувають

За ознакою використання амбушюри можна умовно поділити на професійні та непрофесійні. Фахівці виділяють наступні різновиди:

  1. Circus-aural. По конструкції це м'який валик, який розташовується по сторонах динаміків. Це дуже зручна і ефективна конструкція, яка вважається професійною.
  2. Supra aural. Модель трохи простіша. Цей вид повністю перекриває динамік, істотно впливаючи на якість відтвореного звуку.
  3. Intra aural. Невеликого розміру, за властивостями практично не розрізняються з Supra aural.

Перші із цього списку вироби є переважними. Вони не перешкоджають якісному звуковідтворення, добре тримаються на динаміці.

Різні виробники випускають різні варіанти, якщо мова йде про форму, розміри, кольоровій гамі. Так і в конструкції вони можуть мати деякі відмінності. У звичайному варіанті це трубка з м'якого матеріалу і елемент кріплення. У більш просунутих моделях можуть бути спеціальні вставки, підсилюють звукоізоляцію.

Ще один вид умовної класифікації маленьких м'яких вставок, що використовуються у їх виготовленні матеріали. Чим дорожче навушники, тим зазвичай дорожче і амбушюри купують власники. Основу пристосування можуть створювати з оксамиту, інших дорогих матеріалів. На самому нижньому рівні знаходиться поролон, пофарбований у певний колір.

Амбушюри, як і всі інші предмети, треба підбирати грамотно, щоб не зіпсувати враження від прослуховування музики.