Як працює епілятор

Проблема видалення небажаних волосся на тілі знайома кожній сучасній дівчині. Однак, незважаючи на велику різноманітність способів проведення цієї процедури, далеко не кожен з них дозволяє досягти потрібного і тривалого ефекту. Одним з найбільш популярних і ефективних способів надовго зберегти шкіру гладкою і привабливою є використання епілятора.

Принцип роботи епілятора

Епілятор – прилад, оснащений металевими щипцями, які при обертанні захоплюють і видаляють з коренем небажані волоски. Кількість пінцетів може відрізнятися в залежності від фірми-виробника і моделі конкретного пристрою.

За рахунок різноманітних функцій і безлічі додаткових насадок сучасні прилади підходять для видалення волосся на будь-яких ділянках тіла. Так, епілятори нерідко забезпечуються спеціальними масажними або охолоджувальними насадками, покликаними знизити больові відчуття і запобігти роздратування від процедури, а також насадками для видалення волосся на делікатних зонах.

На відміну від гоління, при якому зрізається лише частина волоса, що знаходиться над поверхнею шкіри, епілятор видаляє його разом з коренем. Таким чином, для формування нової цибулини і зростання волосся потрібно значно більше часу. Застосування пристрою безпечно, не вимагає спеціальних навичок і додаткових пристосувань, а ефект від його використання може зберігатися до 3-4 тижнів.

Рекомендації з використання епілятора

Щоб процедура видалення волосся завдавала якомога менше дискомфорту, слід дотримуватися ряду простих правил використання епілятора.

 1. Довжина. На відміну від депіляції верстатом, який видаляє волоски навіть невеликого розміру, їх захоплення приладом забезпечується тільки при довжині 40-50 мм, тому перш ніж приступати до видалення доведеться дати волоскам трохи підрости.
 2. Підготовчі процедури. Не варто нехтувати підготовчими заходами перед епіляцією. Так, знизити болючі відчуття допоможе попереднє розпарювання шкіри. Для цього можна постояти під гарячим душем або прийняти теплу ванну з морською сіллю або ефірними маслами протягом 15-20 хвилин.
 3. Напрямок руху приладу. Для досягнення кращого ефекту проводити пристрій проти росту волосся під невеликим нахилом у бік напрямку руху.
 4. Швидкість обертання дисків. Якщо виробником передбачено регулювання швидкості роботи епілятора, для перших процедур і видалення жорстких волосків краще вибирати низьку потужність обертання. З часом, коли шкіра адаптується, а волоски стануть тоншими, можна переходити на більш швидкий режим.

Однією з головних помилок у використанні епілятора є занадто сильний тиск на прилад. Це не підвищує ефективність процедури, однак може викликати посилене подразнення шкіри і привести до появи подряпин від обертових дисків і щипчики.

Після видалення волосся на шкірі може з'явитися подразнення. Це явище вважається нормою і може зберігатися протягом 3-6 годин. Для зняття запалення можна використовувати зволожуючі і заспокійливі засоби, наприклад, гелі на основі алое віра. Якщо подразнення не проходить протягом доби, краще підібрати інший спосіб позбавлення від небажаних волосків.

ВАЖЛИВО! Після епіляції пахв не рекомендується наносити на них дезодорант протягом 6 годин.

Плюси і мінуси епілятора

Незважаючи на величезну різноманітність виробників і моделей епіляторів на прилавках магазинів, всі вони володіють рядом характерних плюсів і мінусів.

Так, до переваг приладу можна віднести:

 • можливість самостійного використання;
 • простоту в експлуатації;
 • зручність зберігання;
 • тривалий ефект від процедури за рахунок видалення волосся з коренем;
 • універсальність приладу: з його допомогою можна видаляти волосся будь-якої жорсткості і на будь-якій ділянці тіла;
 • невисоку ціну в порівнянні з салонними послугами.

Однак, незважаючи на велику кількість плюсів, у нього також є і свої недоліки:

 • больові відчуття при видаленні волосся з коренем;
 • тривалість процедури в порівнянні з голінням і іншими способами депіляції;
 • необхідність проведення підготовчих заходів;
 • можливість вростання волосся;
 • більшість моделей працює досить голосно.

ВАЖЛИВО! Запобігти вростання волосся допоможуть спеціальні засоби, які необхідно використовувати після проведення епіляції. Якщо волоски вже вросли, вирішити проблему допоможе цукровий пілінг або сольовим скрабом.

Вибираючи епілятор, слід віддавати перевагу пристроям перевірених і добре зарекомендували себе виробників. Не варто нехтувати наявністю в комплекті додаткових насадок, а також різноманітними функціями, такими як підсвічування і кілька швидкісних режимів. Витрати виправдають себе, забезпечивши максимально комфортне видалення волосся і тривалий ефект від процедури.