Писк в навушниках на комп'ютері

Навушники вже давно стали одним з основних периферійних пристроїв сучасних комп'ютерів. Крім прослуховування музики, їх активно використовують в комп'ютерних іграх і для спілкування в інтернеті. Деколи при використанні навушників у них з'являється сторонній шум, який сильно дратує користувачів. У даній статті ми спробуємо розібратися з основними причинами цього явища і розглянемо варіанти вирішення проблеми.

Причини писку і іншого шуму в навушниках на ПК

Як показує практика, одна і та ж проблема користувачів — шум у навушниках, може бути викликаний безліччю причин. Від банального пошкодження кабелю, до проблем з драйверами і відсутністю заземлення ПК. Розглянемо основні причини і способи їх усунення.

Проблеми зі звуковою картою

За відтворення звуку в комп'ютері відповідає звукова карта. Якщо даний пристрій несправний або працює нестабільно, ні про якому якісному звуці і мови бути не може. Найчастіше проблема криється в поганому контакті в гніздо для підключення навушників.

Спробуйте поворушити місце контакту, можливо, вам вдасться знайти положення, в якому шуми пропадуть. У будь-якому разі це лише тимчасова міра, усунути причину можна тільки шляхом ремонту в сервісному центрі або заміни аудіокарти.

Відсутність заземлення

Для нормальної роботи комп'ютера, як і для більшості сучасних пристроїв необхідно заземлення. Воно забезпечує не тільки захист користувача від ураження електричним струмом, але і дозволяє уникнути всіляких перешкод.

ДОВІДКА! Високочастотні перешкоди в електромережі, в тому числі вироблені самим комп'ютером, здатні створювати неприємні звуки в навушниках або колонках. В сучасних будинках, як правило, всі електричні розетки обладнані заземляючими контактами. У старих будинках електрична мережа побудована по двопровідній схемі і заземлення відсутнє.

Підключення сторонніх пристроїв

Рідко, але бувають ситуації, коли сторонні шуми в навушниках, викликають інші периферійні пристрої, підключені до комп'ютера. Деякі користувачі помічають реакцію пристроїв звуковідтворення на прокручування колеса миші, натискання клавіш на клавіатурі або запис інформації на флеш-накопичувач.

Перше, що варто зробити в даному випадку — підключити пристрій, який створює перешкоди в інший порт ПК. Найчастіше це може допомогти. Якщо проблема не вирішена, можливо, вам доведеться поміняти модель пристрою або тип його підключення.

Несправність кабелю

Одна з частих причин проблем зі звуком – пошкодження кабелю на самих навушниках. Найбільш схильні до зносу місця, де кабель стикується з роз'ємом або з самими навушниками.

Пошкодження кабелю не завжди можна помітити візуально. Спробуйте підключити навушники до інших пристроїв (плеєр, телефон і т. д.) і якщо симптоми скрізь однакові, то проблема однозначно в навушниках. Цілком реально замінити кабель на новий, але якщо у вас дешева модель, можливо, буде простіше купити нові.

Програмні причини

Для правильного функціонування будь-якого пристрою з ПК, на нього повинні бути встановлені актуальні драйвера для поточної операційної системи. Сильні шуми в навушниках або повна відсутність звуку може свідчити про невідповідному або відсутній драйвер звукової карти. Дана ситуація часто зустрічається при переустановки або оновлення операційної системи.

Для перевірки наявності та коректності, встановлених аудіодрайвер слід звернутися до диспетчера пристроїв. Зайдіть в «Панель управління», виберіть вкладку «Обладнання і звук» і в ній активуйте «Диспетчер пристроїв». Якщо необхідні драйвера відсутні – встановіть їх з диска, що йде з вашої аудіокартою або скачайте в інтернеті з офіційного сайту виробника.

Не завжди достатньо просто встановити правильний драйвер. Апаратна налаштування обладнання здатна кардинально змінити якість відтвореного звуку. Дуже часто помітні перешкоди при відтворенні пов'язані з включеним у налаштуваннях лінійним входом і PC Beer.

Для відключення даних функцій на панелі керування виберіть вкладку «Обладнання і звук» і в ній зайдіть в налаштування гучності, виберіть пристрій зі значком динаміка і перейдіть у вкладку «Рівні». Зменшити на мінімум рівень гучності на PC Beer, лінійний вхід і збережіть налаштування.

Максимальна гучність

Як правило, при наближенні рівня гучності до максимуму – якість звучання різко падає. Цей ефект найбільш помітний на недорогих моделях навушників. Уникнути даної проблеми без заміни навушників на більш якісну модель неможливо.

ВАЖЛИВО! Намагайтеся уникати використання навушників на гучності більше 50% — це не тільки сприятиме більш якісному звучанню, але і вбереже від проблем зі слухом.

Що робити, якщо в навушниках на комп'ютері писк і інший шум

Як правило, якщо це не найдешевші моделі, причини найчастіше криються не в самих навушниках. Щоб вжити відповідні заходи, в першу чергу необхідно абсолютно точно визначити причину появи сторонніх звуків. Керуючись названими вище рекомендаціями, зробити це буде досить легко.