Як поставити ноутбук в сплячий режим

Перевести ноутбук в режим «сну» можна різними способами. Наприклад, встановити автоматичний перехід, якщо протягом деякого часу не проводиться дій. Для лептопів такий режим найбільш актуальним, так як їх основна перевага – мобільність, а до недоліків відноситься обмежений заряд акумулятора. Тому потрібно заощаджувати енергію.

Спосіб включити сплячий режим на ноутбуці

Поставити «сплячий режим» можна на клавіатурі. Для чого використовується одна з клавіш F1-12, де намальований знак «Zz». Активується «сон» одночасним натисканням клавіш Fn+F1-F12.

Для переходу програмним способом потрібно зайти в «Пуск», натиснути «Вимикання» і знайти «Сплячий режим». Цього пункту може не бути. Щоб додати його, потрібно виконати наступне:

  1. Зайти в «Панель управління».
  2. Знайти пункт «Великі значки», клікнути «Електроживлення».
  3. Потім «Дія клавіш харчування».
  4. Вибрати «Зміна параметрів».
  5. Встановити прапорець навпроти «Сплячий режим», зберегтися.

Відповідна функція буде в меню «Виключень».

Налаштування сплячого режиму

Для тонкої настройки «сну», а також для виключення часто з'являються проблем, потрібно встановити певні параметри. Для чого потрібно вибрати «Змінити параметри електроживлення».

У вікні потрібно відкрити першу гілку, де присутня назва «Харчування» (зазвичай це «Збалансоване харчування») і встановити параметр «Ввести пароль при пробудженні». Якщо не хочете весь час набирати пароль, натискаємо «Відмовитися».

Потім переходимо в меню «Сон», далі «Встановити таймери активації». Тобто різні події, які виведуть ПК з режиму «сну» без участі користувача. Наприклад, ОС почне оновлення або почне працювати «Планувальник завдань». Всі ці параметри настроюються уручну, але користувачі часто забувають про них, так «сон» ноутбука буде «порушений». Щоб не шукати ці події, просто потрібно встановити статус «Вимкнути» і всі системні таймери почнуть ігноруватися.

За великим рахунком, основні параметри «Сну» виконані і інші налаштування найчастіше чіпати не треба. Але можна поекспериментувати і з іншими параметрами.

Крім програмних подій, причиною може бути підключене обладнання. Як правило, це мишка, клавіатура, активізація USB-порту, зарядний пристрій. Якщо не потрібно, щоб ноутбук «прокидався» після випадково зачеплену мишки або кнопки натиснутою, потрібно зробити наступні налаштування.

Перейдіть в меню «Диспетчер завдань» і відкрийте «Клавіатура». Клацніть правою клавішею мишки на пункті «Клавіатура HID» та натисніть «Властивості».

У новому вікні знайдіть «Управління харчуванням». Приберіть прапорець навпроти рядка «Дозволити обладнання виводити ПК із сплячого режиму» і збережетеся. Виконайте це ж для мишки у відповідному розділі «Мишки».

Коли включити сплячий режим не вийде

Чому ноутбук не йде в сплячий режим? Якщо ПК не переходить в «сон» треба перевірити налаштування харчування, а саме таймери пробудження. В «Пуск» в рядку «Виконати» введіть powercfg.cpl, після кликніть «Настройка схеми харчування».

Потім натискаємо «Змінити налаштування», у новому вікні відкриваємо «Сон», знаходимо пункт «Дозволити таймери пробудження» і вибираємо вимкнути.

Одна з причин неможливості перейти в «сон» – підключене обладнання (USB, колонки та ін) Визначити, які конкретно пристрою нескладно, потрібно набрати команду powercfg-devicequery wake_armed. І відключити їх самостійні дії.

За великим рахунком, причин несправностей набагато більше, і обумовлені вони часто безпосередньо операційною системою. Тим більше це відноситься до програмного забезпечення, тому треба бути уважним і викачувати з офіційних сайтів.