Гріється ноутбук − що робити?

Одним із приводів для занепокоєння користувачів комп'ютерної техніки служить підвищення температури основного корпусу. Це може відбуватися з різних причин, про які ми розповімо нижче. У сучасному обладнанні виробники встановлюють спеціальні системи охолодження і програми, що відповідають за регулювання температури.
Цей показник позначається на якості роботи пристроїв і виконанні різних завдань: при підвищенні температури можуть відбутися різні збої, які призводять до зниження продуктивності.

Про те, чому гріється ноутбук і як його охолодити, поговоримо в нашій статті. Інформація буде корисна для кожного користувача комп'ютерної техніки.

З яких причин гріється ноутбук?

Якщо ви зіткнулися з подібною проблемою, варто прийняти заходи по її усуненню. Але щоб правильно все виправити і відновити нормальне функціонування пристрою, необхідно знайти джерело несправності. Найчастіше проблема перегріву може бути викликана наступними причинами:

 1. Можливі механічні пошкодження і дефекти в конструкції. Особливо важливо звернути увагу на систему охолодження, при пошкодженні кулера або висохлої пасті корпус може сильно нагріватися в процесі роботи.
 2. Забруднення кулера і внутрішніх елементів пилом і сторонніми елементами теж може призвести до неполадок і підвищення температури.
 3. Висока завантаженість і активне використання ноутбука. Наприклад, під час відеоігор може сильно нагріватися відеокарта, що призводить до перегріву всього обладнання.
 4. Виконання роботи в жарких умовах. При відсутності природного провітрювання техніка не охолоджується і починає гірше працювати.

Постарайтеся провести діагностику і по можливості усунути неполадки. Якщо ви сумніваєтеся у своїх можливостях − зверніться за допомогою в сервісний центр.

Важливо! Зберігайте гарантійний талон для отримання безкоштовної діагностики та усунення проблем з технікою.

При виникненні даної проблеми багато користувачів задаються питанням про способи відновлення роботи та охолодження корпусу техніки. Існують різні методи, які поділяються на дві категорії: зниження температури природним провітрюванням і вентиляцією, а також налаштуванням програмного забезпечення і драйверів.

Для зручності пропонуємо вам скористатися одним з доступних варіантів, описаних нижче. Виберіть відповідний спосіб для нормалізації температурного режиму та відновлення роботи техніки.

Важливо! Варто враховувати різні фактори, що впливають на перегрів обладнання. Залежно від цього потрібно використовувати різні методи охолодження.

Пристосування для охолодження

Найбільш поширеним способом нормалізації роботи ноутбука є застосування спеціальних пристроїв і пристосувань для охолодження. В даному випадку можна використовувати наступні варіанти:

 1. Природне провітрювання приміщення. Досить відкрити вікно або двері, щоб надати доступ до свіжого повітря. Це допоможе знизити температуру в кімнаті і вплине на роботу техніки.
 2. Використання вентиляторів і кулерів, вбудованих в корпус обладнання для штучної вентиляції, також дозволяє охолоджувати елементи конструкції.
 3. Застосування спеціальної пасти в складі компонентів системи, яка призначена для вирівнювання температури при активній роботі.

Для найбільшої ефективності рекомендується поєднувати всі описані елементи і стежити за їх справністю. Однак якщо комп'ютер нагрівається навіть при холодній погоді і в прохолодному приміщенні, варто подивитися налаштування системи, провести огляд внутрішніх елементів конструкції і усунути можливі неполадки.

Чистка ноутбука від пилу

Якщо всі описані вище засоби для штучного охолодження системи не вирішує проблему, загляньте всередину корпусу техніки. Можливо, причиною нагрівання послужила скупчилася всередині елементів ноутбука бруд. Для вирішення даної проблеми необхідно провести очищення деталей. При цьому скористайтеся наступною послідовністю дій:

 1. Вимкніть ноутбук від джерела живлення, для безпечної очищення компонентів вийміть акумулятор.
 2. Спочатку очистіть зовнішні деталі, які видно зовні. Пройдіться сухою серветкою або ганчіркою. Для глибокого очищення клавіатури можна промити клавіші.
 3. Відкрутіть болти, що утримують зовнішню панель, що закриває внутрішні елементи і деталі конструкції.
 4. Акуратно видаліть пил та сторонні елементи. Особливо ретельно прочищайте кулер, який призначений для охолодження всієї системи.
 5. Після цього в зворотному порядку встановіть всі елементи, закрийте корпус зовнішньою панеллю.

При правильному виконанні всіх маніпуляцій техніка повинна повернутися до нормальної роботи. У разі виникнення неполадок спробуйте повторити дії або звернутися за допомогою в сервісний центр.

Важливо! При очищенні конструкції і складових частин не допускайте попадання вологи всередину приладу , це може призвести до короткого замикання і збоїв у роботі мікросхем і плат системи.

Як ще можна охолоджувати ноутбук?

Крім описаних вище варіантів, існують інші методи для зниження температури і охолодження корпусу конструкції. Серед найбільш популярних способів можна виділити наступні:

 1. Увімкніть режим економії енергії та зниження споживаної потужності для зменшення перегріву при роботі.
 2. Не завантажуйте занадто багато додатків одночасно, це може призводити до перевантаження системи та її зависання.
 3. Видаліть непотрібні документи і файли, звільніть місце в базі даних. Чим більше вільного простору, тим легше комп'ютер здійснює роботу.
 4. Використовуйте спеціальні підставки і матеріали, які будуть проводити тепло від ноутбука в навколишнє середовище.

Куди не можна ставити ноутбук, щоб він не перегрівався?

Розміщення техніки теж грає важливу роль для системи охолодження. Від місця розміщення буде багато в чому залежати правильність функціонування всієї системи. Існує кілька простих правил при розміщенні техніки:

 1. Не встановлюйте ноутбук в місцях, куди потрапляють прямі сонячні промені, оскільки це служить додатковим джерелом тепла.
 2. Не рекомендується розміщувати техніку поблизу інших пристроїв і нагрівальних елементів конструкцій.
 3. Слід підбирати місце з добрим природним провітрюванням.
 4. Не розміщуйте ноутбук близько до стін або всередині корпусу меблів. Роз'єм для кулера повинен бути відкритий для проникнення повітря.

Намагайтеся розміщати пристрій у відповідності з сучасними вимогами, і ваша техніка буде нормально функціонувати при стандартному режимі експлуатації. Це допоможе підвищити продуктивність і продовжити термін служби ноутбука.

Дуже часто користувачі помічають підвищення температури корпусу при активній роботі за комп'ютером. Зазвичай дана ситуація виникає при включенні різних комп'ютерних ігор. В такому випадку турбуватися не варто, найчастіше проблема вирішується через деякий час після закінчення гри.

Причиною такого перегріву є активна робота відеокарти. У момент гри вона сприймає велику кількість сигналів, обробляє їх і передає у вигляді графічного зображення на екран монітора. Із-за швидкої зміни картинки відеокарта виконує великий обсяг роботи, тому сильно нагрівається. Від цього підвищується температура всіх навколишніх елементів і конструкції в цілому.

Важливо! Для вирішення проблеми в такому разі можна скористатися дискретною відеокартою. Підберіть модель, підходить під технічні характеристики ноутбука.

Рекомендації

Для вирішення виниклої проблеми скористайтесь одним із наведених вище методів. Також буде корисно застосовувати наступні поради при роботі:

 1. Ознайомтеся з правилами експлуатації пристрою і строго облюдайте їх.
 2. Не допускайте попадання вірусних програм з Інтернету, працюйте тільки з включеним антивірусом, особливо при виході в мережу.
 3. Періодично проводите профілактичну діагностику і чистку складових елементів конструкції.
 4. При тривалій роботі за комп'ютером бажано робити перерви. Особливо корисний даний рада при ігровому процесі.
 5. Уникайте попадання пилу і сторонніх елементів всередину корпусу обладнання.

Все це допоможе вам вирішити проблему з перегрівом, поліпшити продуктивність, а також продовжити термін експлуатації пристрою.