Планшет — що це?

Сучасні технології стрімко розвиваються і не кожен встигає ознокамливаться з новинками техніки. Ось також і з планшетами. Багато хто до цих пір не розуміють що це за техніка, які її основні функції та характеристики.

Що таке планшет?

Планшетний комп'ютер – це мультимедійний пристрій, які виконано з досить різноманітним функціоналом. Той, хто працював з цією технікою знає, що його можливості практично безмежні. Зараз ці девайси застосовуються в багатьох сферах діяльності людини, це як побутове використання, так і бізнес, застосування на високотехнологічних підприємствах.

Зовсім недавно такі гаджети були не особливо популярні, але тепер все змінилося. Компанія Apple випустивши свій перший iPad, встановила отпряденную планку, за якої потягнулися й інші виробники подібної техніки. Сьогодні користувачеві доступний величезний ринок таких компактних комп'ютерів, де не складе труднощів підібрати гаджет відповідно з бюджетом та вимог щодо роботи.

З історії розвитку техніки

Більшість людей по всьому світу дізналися про таких пристроях, після того як компанія Apple випустила свій перший iPad, але історія появи почалася далеко не у XXI столітті. Ідея появи планшета розвивалася разом з появою першого ПК. Вже в ті часи виникла ідея створити електронну записну книжку або щось подібне, де користувачі могли б працювати і зберігати великий обсяг інформації.

Роки роботи принесли ноутбуки, які також дуже зручні, але розробники на цьому не зупинилися. В якийсь момент були випущені еталони майбутніх електронних книг. Тепер же ми можемо користуватися настільки зручною і функціональною технікою як планшет.

Основні функції

На функціональні особливості цієї техніки впливають розміри екрану, а також продуктивність, яка залежить від процесора та об'єму оперативки. Більшість користувачів вибирають планшети не для роботи, а для розваг та ігор. Отже, цим і можна визначити основні функції пристрою.

Можливості наступні:

 • Інтернет-серфінг. Ви можете отримувати інформацію з мережі, відвідувати сайти.
 • Користування соц. мережами.
 • Користування електронною поштою.
 • Спілкування по Skype та інших подібного роду додатках.
 • Перегляд відео контенту. Дивіться фільми, особисті відео, кліпи і багато іншого.
 • Прослуховування музики.
 • Грайте в ігри. Ви можете легко їх закачувати як платні, так і безкоштовні.
 • Робіть фото і відео, при необхідності їх можна буде редагувати при використанні простих редакторів.
 • Працюйте з текстовими документами й таблицями.
 • Читайте електронні книги в різних форматах. Це дуже зручно.
 • GPS навігація. З неї ви ніколи не заблукаєте і не зійде з правильного шляху.

Кожен користувач має можливість розширити функції свого планшетника, для цього можна завантажувати додатки з магазинів Apple, Google, Microsoft. Ці компанії створювали магазини для своїх операційних систем, тому в залежності від того, яка у вас ОС такий магазин вам і доступно використовувати.

Варто, звичайно, розуміти, що планшет не зможе вам повністю замінити ПК, і це пов'язано з обмеженою продуктивністю. Його можна розглядати як доповнення до ПК, який ви завжди можете взяти з собою, відправляючись на роботу або в дорогу. Мобільність – це одне з основних переваг даного типу техніки.

Операційні системи

Можна виділити планшети, які працюють на наступних операційних системах:

 • Apple iOS. На ній працюють iPad.
 • Android. Цю операційну систему знає практично кожен. Вона проста і зручна у використанні.
 • Windows 7 –моделей працюють на цій ОС зовсім небагато, але вони присутні на ринку.

Бездротові технології

Бездротові технології істотно розширили можливості користувача. Розглянемо їх:

 • Wi-Fi. при наявності цієї технології у вашому планшеті ви зможете користуватися безкоштовним доступом до Інтернету в місцях, де обладнані відповідні точки роздачі зв'язку. Зараз це більшість кафе, готелів, торгових центрів та інші заклади.
 • 3G. Якщо бездротового зв'язку немає, ви можете виходити в Інтернет на швидкості 3,6 Мб/сек.
 • 4G/LTE. Його функції такі ж, як і в попередньому пункті, але ось тільки швидкість зростає до 20 Мб/с. Оператори можуть обмежувати заявлену швидкість.
 • Bluetooth. Використовуючи цю функцію, ви зможете передавати різні файли з одного пристрою на інший. Для цього використовується бездротовий канал зв'язку. Також більшість бездротових гарнітур підключаються саме завдяки даній технології.
 • GPS. Цей модуль разом з програмним забезпеченням дозволяє користувачу отримати функціонал автомобільного GPS-навігатора. Ви завжди зможете використовувати карту вашого міста або будь-якої іншої місцевості, а також прораховуйте маршрути до необхідних об'єктів.
 • Використовуючи цей модуль, користувачі мають можливість обмінюватися даними без сторонніх сполук двох пристроїв між собою. Також при бажанні ви зможете зробити зі свого гаджета справжню магнітну картку.

Інтерфейси підключення

Розглянемо, які інтерфейси підключення пропонують виробники цієї техніки:

 • HDMI. Велика частина сучасних планшетів з високою продуктивністю можуть відтворювати відео в дозволі Full HD, а саме 1080р або 1920х1080. Цей інтерфейс розроблений з метою надання можливості переглядати файли з планшета на великих екранах. Ви зможете підключити цю техніку до телевізора або ж іншій техніці, де передбачений такий же інтерфейс.
 • У багатьох моделях планшетів виробники передбачили підтримку USB-host. Це дає можливість здійснювати підключення флешок, mp3-плеєрів, зовнішніх жорстких дисків і іншого. Зверніть увагу, що найчастіше на планшетах використаний нестандартний роз'єм, інакше не вдалося б зробити його настільки тонким. Для підключення перерахованих елементів вам необхідно буде використовувати спеціальний перехідник.
 • DLNA. За допомогою цього інтерфейсу можна підключати сумісні пристрої в єдину мережу. Це дозволить вам використовувати планшет в якості пульта для телевізора або якось по-іншому.
 • Акселерометр (G-сенсор). При наявності цього інтерфейсу можна із зручністю переглядати зображення та відео на пристрої. При повороті планшета повертається і зображення або відео проглядається в цей момент.

Процесор планшета

Чим потужніший процесор, тим краще буде працювати планшет. Але тут же існує думка про те, що при більш потужному процесорі зростає споживання енергії.

Більш дорогі моделі сучасних планшетів укомплектовані енергозберігаючими процесорами, при цьому зберігається висока продуктивність. Оцінити продуктивність можна за двома параметрами:

 • Частота процесора.
 • Кількість ядер.

Пам'ять

Оперативна пам'ять планшета RAM визначає, яке кількість додатків і які саме ви зможете завантажувати на свій пристрій. Краще вибирати планшетний комп'ютер, у якого даний параметр не менше 512 мегабайт. Варто розуміти, що цього параметра буде достатньо для роботи з офісними додатками.

Для скачування ігор та інших програм краще вибирати більш високий показник. Чим більше пам'яті на пристрої, тим краще.