Планшет не бачить флешку

Найчастіше всі планшети обладнані портом micro-USB, це дає можливість підключати зовнішні пристрої пам'яті, що є досить зручним. Але в деяких випадках планшетний комп'ютер не бачить і не реагує на USB-флешку. Причин для цього може бути декілька.

Чому планшет не бачить флешку

Якщо планшетний комп'ютер ніяк не реагує на флешку, то потрібно звернути увагу на деякі найбільш часті причини, чому це відбувається.

Як правило, пристрої обладнані тільки micro-USB портом і в наявності немає стандартного роз'єму USB. У цьому випадку звичайна флешка під'єднується за допомогою спеціального перехідника. Що додає кількість вразливих ділянок, в яких може відходити контакт. Якщо до цього все працювало в нормальному режимі, то можливою причиною поломки є відсутність контакту на ділянці з'єднання.

Уважний візуальний огляд зможе, наприклад, визначити, що пристрій не розпізнає флешку через OTG-провід. Виробник використав неякісні матеріали — внаслідок цього зовнішнє пошкодження є причиною того, що пристрій не бачить флешку. Основна кількість адаптерів, OTG і USB-проводів виготовляються нерозбірними, а, відповідно — відремонтувати їх не вийде. Якщо була виявлена поломка в згаданих вище пристроях, то їх необхідно просто замінити на нові.

Для різних видів зовнішніх пристроїв пам'яті необхідно електроживлення в межах 40-300 мА. Харчування флешки здійснюється через USB-порт (на планці підключення – це два контакти, розміщені по краях). Із-за особливостей конструкції іноді буває так, що планшетний комп'ютер не може забезпечити необхідну силу струму для нормальної роботи зовнішньої карти пам'яті.

Вихід у цьому випадку тільки один — це окремий адаптер з блоком живлення. За великим рахунком, це пристрій не дуже практичне і є сенс в його використанні тільки у виняткових ситуаціях. Самим практичним варіантом є вибрати флешку, відповідну параметрів пристрою.

Увага! Найчастішою причиною для переживання є ситуація, коли флешка підключена, а на екрані не з'являється спливаюче вікно з повідомленням про це. Висновок один — гаджет не розпізнає накопичувач.

Необхідно подивитися в «Диспетчер пристроїв», якщо в списку знаходиться носій пам'яті, відповідно, проблему слід шукати в налаштуваннях планшетного комп'ютера.

Як знайти причину

Різні поломки електроніки трапляються весь час. Найголовніше в цих випадках — не піддаватися паніці. Необхідно у всьому спокійно спробувати розібратися та знайти причини основної проблеми.

Якщо планшетний комп'ютер не розпізнає USB флешку, що можна зробити:

  1. Почати необхідно з перезапуску гаджета (така маніпуляція виключить звичайний збій у роботі операційної системи).
  2. Потрібно перевірити зовнішній накопичувач на іншому обладнанні (це зможе підтвердити або спростувати працездатність карти пам'яті).
  3. Якщо можна, то необхідно підключити до планшета іншу картку пам'яті (це дасть можливість дізнатися, може, взагалі, гаджет мати підключення через USB-роз'єм).
  4. Купуючи накопичувач пам'яті, необхідно стежити за сумісністю обладнання. Краще всього під час покупки мати на руках пристрою і визначити безпосередньо в магазині.
  5. Не потрібно виключати деформацію контактів і кабелю. Активні навантаження на порт є причиною багатьох поломок.

Що робити, якщо планшет не бачить USB флешку

У деяких випадках планшетний комп'ютер не розпізнає накопичувач, який має невідомий системі гаджета формат файлів. Всі накопичувачі повинні бути відформатовані в системі FAT32, яка дозволяє мобільним пристроям проводити коректну роботу з носіями пам'яті. Планшетні комп'ютери не розпізнають NTFS. Якщо накопичувач відформатований в цій системі, то його потрібно переформатувати. Для чого підключіть його до ноутбука, натисніть «Форматувати» і в меню, що з'явилося, вкажіть FAT32.

Також часто відбувається збій системи. Визначити носій на планшеті, як і на звичайному ПК, не вийде. Оскільки у них різні ОС. Планшетні комп'ютери працюють на базі ОС Android, а ПК та ноутбуки – на Windows. Якщо на Андроїд-пристрої немає файлового менеджера ES FileExplorer, то розпізнати накопичувач воно не може. Тобто, потрібно закачати ES-менеджер.

Довідка! Планшет не розпізнає флешку, якщо на гаджеті знаходиться пункт, на якому необхідно встановити прапорець», щоб пристрій включилося, а він не відзначений.

Якщо після перевірки всіх параметрів, правильного вибору флеш-носія, його форматування і інших способів виправлення неполадки планшет все-таки не хоче розпізнавати карту пам'яті, то, скоріше за все, з'явилися збої в операційній системі. Ймовірно гаджет «прозріє», якщо його перепрошити, але цю необхідність можна дізнатися лише після виконання повного діагностування в ремонтній майстерні.