Чи можна зарядити планшет зарядкою від телефону

З розвитком цифрових технологій у кожної людини зараз вдома, як правило, не менше одного гаджета, а найчастіше їх число може доходити до величезного числа: смартфони, планшети, плеєри, розумні годинник і багато іншого. На жаль, тема бездротової зарядки поки слабо поширена, тому до кожної електроніці додається проводове зарядний пристрій.

Останні, на жаль, відрізняються невисокою міцністю і часто виходять з ладу. А враховуючи, що більшість виробників зараз випускають планшети і телефони з однаковим роз'ємом (як правило, це microUSB), в такий момент гостро постає питання: а чи можна зарядити один гаджет з допомогою зарядного пристрою іншого? Відповідь на нього неоднозначний: і так, і ні.

Чи шкідливо заряджати планшет зарядкою від телефону

Заряджати планшет зарядкою від телефону технічно можна. Але іноді можна робити винятки, наприклад, у таких ситуаціях:

  • Несподівана поломка рідного зарядного пристрою;
  • Коротка поїздка, в яку необхідно взяти відразу декілька гаджетів, але в багажі цінно кожне місце.

Важливо! Не варто постійно підсаджуватися і заряджати одним проводом. Такий спосіб придатний лише на декілька раз, коли це гостро необхідно.

Справа в тому, що батарея в планшета більше і потужніше, ніж у телефону. Відповідно зазвичай його зарядний пристрій забезпечує силу струму приблизно в два рази більше, ніж у звичайних смартфонів. Тому у підзарядки планшета за допомогою дроту від телефону спостерігаються такі недоліки:

  1. більш повільний заряд батареї, ніж рідним пристроєм;
  2. при одночасній роботі на планшеті, коли він підключений до живлення, може виникнути коротке замикання, яке призведе зарядний пристрій в непридатність.

Сила струму зарядного пристрою обов'язково вказується на ньому самому: зазвичай для телефону вона становить 1 А, а для планшета – 2.1 А. На щастя, сучасні виробники взяли до уваги цю проблему і, щоб вирішити її, стали випускати розумні зарядки для всіх гаджетів з однаковою силою струму понад 2 А. Вони здатні самостійно оцінити, як слід безпечно і швидко заряджати підключений пристрій.

Важливо! Цією функцією поки володіють далеко не всі зарядки, тому перед використанням необхідно читати інструкцію до кожного новоприобретенному гаджету.