Розміри планшетів в метрах і сантиметрах таблиця

Покупці роблять вибір певної моделі планшета, спираючись на різні характеристики пристрою. Крім операційної системи, внутрішньої пам'яті і інших технічних характеристик користувач найчастіше звертає увагу на розмір екрану. Існують загальноприйняті стандарти за величиною моніторів, які будуть розглянуті нижче.

Які бувають розміри планшетів в дюймах

Є кілька варіантів розмірів діагоналі планшетів в дюймах. Для прикладу наведена таблиця, де розміри представлені в метрах і сантиметрах. В основному, звичайно, вимірюється в дюймах.

7 дюймів. Дрібний планшет, повністю виконує свої мобільні функції. Трохи більше мобільного телефону за розміром. Добре підходить для ігор з використанням сенсорного екрану. Не доведеться потрібно рухати кистю, досить обхопити пристрій з двох сторін. Хороший вибір для дітей і тих, хто часто подорожує і воліє брати гаджети з собою. Що стосується набору тексту, то цим доведеться пожертвувати, адже клавіатура буде займати більшу частину екрана, але кнопки все одно залишаться дрібними. Зустрічаються представники з співвідношенням сторін 3 на 4 і 16 10.

8 дюймів. Невелике збільшення попереднього варіанту. Розміром нагадує стандартну книгу, тому на такому апараті найзручнішим буде читання або ведення записів. Мобільність залишається, але от перегляд фільмів – не найкраще застосування такого екрану. З боків від зображення, швидше за все, залишаться чорні смуги. Як і в минулий раз, є два види дозволу з такою діагоналлю – 3х4 і 16х10.

9 дюймів. Злегка збільшений попередній варіант, зустрічається лише з відношенням довжини до ширини 16 до 10. Зустрічається рідко, і великої погоди не зробить, вибирати потрібно з оглядкою на інші ознаки.

9,7 дюймів. Такий формат вважається стандартним для айпадів. Екран занадто великий для ігор на сенсорному екрані, але якщо підключити джойстик, то проблема буде вирішена. Дивитися фільми і друкувати текст вже значно простіше. Але не варто забувати, що опрацювання кожного пікселя займає силу оперативної пам'яті, тому, чим ширше і вище екран, тим більше енергії витрачається на виведення зображення. Деякі користувачі скаржаться на велику вагу гаджета. Цей вибір відмінно підходить для офісної роботи.

10, 1 дюйм. Планшет важкуватий для стандартних маніпуляцій, зате відмінно підходить для перегляду фільмів – співвідношення сторін ідеальне для форматів відео. Для всіх інших цілей буде не дуже зручним.

12+ дюймів. Рідко зустрічаються представники родини планшетів, розмір моніторів яких порівнянний з розмірами дисплея ноутбука. Мобільним це пристрій назвати не можна, великі розміри окупаються незручністю і крихкістю конструкції.

Які бувають розміри планшетів в сантиметрах

Позначення в сантиметрах більш зрозумілі і звичні для жителів Російської Федерації, але принципових відмінностей між дюймовими немає:

  • 17,8 див. найменший вигляд планшета, відповідає 7ми дюймам. Мобільний, добре підходить для ігор, уміщається в кишені. Співвідношення довжини і ширини 151х94 мм.
  • 20,3 див. Розмір вже побільше, нагадує книгу. Поміститься в невелику сумку, добре пристосовується у вживанні в якості «читалки». Довжина і ширина відповідно 163х122 мм.
  • 23 см. Посередній, «стандартний» варіант. Якщо використовувати планшет в якості провідника на простори Інтернету без залучення сторонніх функцій, то 9 дюймів – найкращий вибір.
  • 24,6 див. Такий вибір уже вважається досить-таки габаритним, саме те для роботи в офісі або постійного редагування тексту. Співвідношення сторін: 197х148 мм.
  • 25,7 див. Збільшений «офісний» екран. Фільми на такому «гіганті» дивитися набагато зручніше, але вага може приносити незручності. Екран 217х136 мм.

Найбільший і самий маленький планшет

Крім загальноприйнятих розмірів, зустрічаються видатні представники «мобільних комп'ютерів», які були створені не стільки заради функціоналу, а більше для участі в змаганні на розміри.

Найбільший у світі планшет – Ardic Technology London Edition. Його вже не вдасться взяти з собою в дорогу, покласти в сумку, у портфель, занести в будинок, підняти. Його діагональ – 383 дюйма, і працювати на такій громадяне, м'яко кажучи, незручно. До велетня додається гігантська клавіатура для набору тексту, але вона не вирішує проблему.

Найменший працює планшет в світі – автомобільний LEXAND SB5 HD. Діагональ 5 дюймів. Він не так сильно відрізняється від звичайних представників свого виду, але помістити технологічну начинку в невеликий корпус не так просто. Цей апарат більше нагадує телефон за своїми габаритами.