Як друкувати на 3d принтері

В наш час 3D технології стали запорукою успішного бізнесу і основою багатьох творчих ідей. 3D принтери є популярним обладнанням для створення тривимірних прототипів. Робота з таким пристроєм зовсім не так проста, як з звичайними друкуючими механізмами. Більше про використання 3D принтерів читайте далі.

3D принтер: на яких матеріалах працює?

3D принтер є дивовижним механізмом, який дозволяє використовувати величезну кількість матеріалів. Професійні моделі здатні навіть на створення біологічних тканин! Принтери, службовці для творчості, і бізнесу, можуть працювати з такими матеріалами, як:

 1. Акрил;
 2. Бетон;
 3. Різновиди папери;
 4. Гідрогелі;
 5. Гіпс;
 6. Деревина;
 7. Лід;
 8. Шоколад;
 9. Тканини.

Список матеріалів, придатних для роботи в даному випадку майже безмежний. Професіонали використовують самі незвичайні продукти для створення оригінальних прототипів.

Як створюється модель?

Для створення моделі вам знадобиться спеціальний редактор. Найпопулярнішим редактором є 3D Max, надає все необхідне для новачка, і не дуже складний в роботі з комп'ютера. Його можна використовувати і для створення моделей, і для мультиплікації. Blender — безкоштовний конкурент попередньої програми.

Отже, завантаживши необхідну програму, переходите до її освоєння. Прочитайте путівник по встановленим редактору і беріться за справу. Створіть на екрані потрібну модель з кубів, потім виділіть отриману фігуру і натисніть на функцію «Згрупувати». Після цього куби зливаються воєдино, а модель готова до друку. Найголовніше в цій справі — вчасно зберегти результат у форматі stl. Модель готова. Вироби також можуть бути створені різними кольорами.

Для того щоб роздрукувати різнобарвну фігуру, потрібно завантажити програму для разбавки моделі на кілька шарів. Використовуйте програму, завантажити в нього створений прототип і налаштуйте шар, який необхідно забарвити в будь-який колір. Далі займіться формулюванням G — коду, відкрийте його в редакторі і шукайте номер, під яким знаходиться шар для друку іншого кольору. Збережіть файл. Перед тим, як надрукувати цей шар, друкуюча головка попрямує до відрегульованим координатами, а у вас буде півтори хвилини для налаштування нового кольору. Після цього робота продовжиться.

Як запустити друк

Отже, вам вдалося створити модель в спеціальному редакторі, але як її роздрукувати? Відкрийте збережений файл в спеціальному редакторі Slic3r. Він є найголовнішим у роботі принтера, оскільки регулює траєкторію руху друкуючої головки, регулює швидкість надходження пластику і в цілому визначає алгоритм роботи друкуючого пристрою. Далі у файлі відкриються G — коди, після чого потрібно відкрити Pronterface.

За цей час головка підготується до роботи, після чого можна зайнятися печаткою. Під час друку програма зчитує G — код, який регулює роботу принтера. В цей час на екрані можна буде простежити процес друку і визначити, який саме процес відбувається в даний момент.

ДОВІДКА! В даному випадку використовуються дві програми, проте, існують також ресурси, що вміщають в себе основні риси головних програм, такі як RepRap і Skeinforge.

Рекомендації для використання 3D принтера

Для успішної обробки різних моделей новачки повинні знати наступні поради:

 1. Слідкуйте за роботою принтера не тільки на початку його роботи, а і ближче до кінця. Буває так, що перші етапи роботи проходять ідеально, а результат вражає чіткістю, однак, потім сопло може зачепити модель і зіпсувати весь результат.
 2. Не забувайте про використання лаку для 3D принтера.
 3. Не розташовуйте механізм поблизу вікна. У разі, якщо використовується ABS пластик, протяги та інші елементи зовнішнього середовища можуть негативно відбитися на майбутній роботі.
 4. У разі створення деталей з невеликими допусками слід враховувати можливість усадки ABS пластику.
 5. Не знімайте отриману модель всередині принтера (зі столика). Робити це потрібно зі знятого скла.
 6. На робочому столі біля принтера повинен панувати порядок, необхідний для адгезії габаритних фігур.