Матричний принтер, що це

Звичний багатьом перенесення інформації з комп'ютера на папір з'явився в 1964 році і не втратив актуальності і понині. Мова йде про друкування документів на матричному принтері, який хоч і вважається дещо застарілим, але іноді виявляється набагато більш практичним, ніж сучасні струменеві та лазерні моделі.

Чому матричний

Назва отримано завдяки конструктивним особливостям пристрою. Термін «матриця» запозичений з математики, де він позначає математичний об'єкт, записаний в складається з рядків і стовпців таблиці. Друкуюча головка принтера представлена стовпцем рухомих голок, які розміщені горизонтально переміщається каретці. Ось така взаємозв'язок.

В чому особливості

Матричний принтер є одним з самих бюджетних і надійних друкуючих пристроїв. Ці якості — результат простоти і лаконічності конструкції. Відбитки виходять завдяки механічному впливу голки, яка притискає фарбувальну стрічку до паперу, формуючи точку. Чим більше голок в голівці, тим меншими виходять окремі точки, з яких складається фрагмент літери або малюнка. Найбільше поширення отримали принтера з 9 і 24 голками в стовпці головки, хоча їх кількість може бути і іншим (максимум — 48 штук у вертикалі).

Враховуючи те, що фарбувальна стрічка обходиться дешевше картриджів з тонами для струминного або лазерного принтера, матричні моделі зберігають свою актуальність при необхідності створення великої кількості недорогих відбитків.

Але розмноження багатобарвної графіки з їх допомогою хоч і можливо, але недоцільно. Перша причина — обмежена кількість кольорів: на базі їх всього 4, завдяки чому є можливість отримати лише 7 відтінків. Друга — поступове забруднення фарбувальних стрічок, адже з усіма ними контактують одні і ті ж голки.

Не менш важлива особливість матричного принтера — можливість одночасного створення декількох абсолютно ідентичних примірників документа «під копірку». Для цього в пристрій заправляється своєрідний бутерброд з листів офісної та копіювальної папери. Тиску вістря голки зазвичай достатньо для одночасного створення 2-5 копій, де перша — відбиток, залишений фарбувальною стрічкою, а наступні забарвлюються копіркою.

Види

Матричні принтери поділяються на точкові і лінійні. Перші відрізняються:

  • невисокою вартістю;
  • порівняно низькою швидкістю друку, вимірюваної в символах;
  • швидкістю зносу голок і каретки;
  • гучною роботою.

Другі ж хоч і трохи дорожче, але зате функціонують значно тихіше, швидше (швидкість вже вимірюється в рядках) і довше. Справа в тому, що точково-матричний принтер оснащений друкуючої головкою, яка рухається від одного краю аркуша до протилежного. А ось кілька більш громіздкий лінійно-матричний варіант відрізняється кількістю голок, зібраних в блоки молоточків, розміщених по всій ширині аркуша. Таким чином принтер друкує рядок не позначно, а цілком. Результат — разом з габаритами пристрою збільшується його швидкість роботи і зменшується знос рухомих частин техніки.

Матричні принтери в сучасному світі

Отримані на такому пристрої відбитки виділяються рядом особливостей, серед яких:

  • низька вартість кожного з них;
  • стійкість нанесеної фарби, практично вбиваемой у волокна листа;
  • наявність відбитків на папері, дозволяють перевірити достовірність документа.

Саме тому матричні принтери досі зустрічаються там, де швидкість і надійність роботи важливіше якості друку. З їх допомогою створюються фінансові документи, квитки і квитанції, переносяться на папір показники вимірювальних приладів і віддруковуються товарні чеки, етикетки та ярлики.