Користувальницький складу промивної рідини для струменевих принтерів

Промивні рідини є незамінним засобом, коли справа стосується очищення картриджів і друкувальних голівок (ПГ) принтерів. Їх можна знайти на прилавках магазинів з витратними матеріалами або спробувати виготовити самостійно. В статті мова піде про склад промивання, про те, як її приготувати самому і правильно використовувати.

Складу професійних промивних рідин для принтерів

Особливістю складу купується промивної рідини є те, що він майже ідентичний складу самої фарби, що використовується для друку. Завдяки цьому вдається уникнути швидкого випадання пігментного осаду. Такий осад утворюється в будь-якому випадку, оскільки у фарби досить обмежений термін придатності, як правило, 12 місяців. Варіант з її розведенням буде далеко не найкращим – осад випаде все одно.

Найбільш популярні серед користувачів наступні марки:

 1. Inktec. Її застосовують для очищення картриджів і ПГ струменевих принтерів брендів Epson і Canon. Сигналом, який свідчить про необхідність використовувати подібну рідина, може стати погана друк – коли один з кольорів не друкують (мова йде про кольорового друку). Простоюють протягом довгого часу пристрої – також привід для використання промивки. Термін придатності рідини – 24 місяці.
 2. Промивання OCP. Ще один варіант, який використовується для очищення друкуючих головок. Рідина розфасовують в невеликі пляшки об'ємом 100 мл кожна. Придатна вона протягом 24 місяців.

Довідка! Придбані в магазині або виготовляються своїми руками рідини придатні і для консервації друкуючого обладнання.

Як зробити промивальну рідину своїми руками

Простий спосіб очищення принтера – використання дистильованої води, підігрітої до 50-60°C. Впоратися із завданням вийде тільки за умови, що обладнання перебувало в просте не довше 2-3 місяців.

У випадку більш тривалих перерв у роботі промивальну рідину доведеться поліпшити додатковими компонентами. Варіантів тут декілька:

 1. Нейтральна промивка. Її можна використовувати для приведення в порядок друкуючих елементів пристроїв будь-якої марки. До складу розчину входять – дистильована вода (80% від загального обсягу), етиловий спирт (10%) і гліцерин (10%).
 2. Лужна промивка. Її часто використовують власники пристроїв брендів Epson і Canon. Для приготування використовуються ті ж компоненти, що і для нейтральної промивки, але додається також водний розчин амоніаку (10% від загального обсягу). Відповідно зменшується кількість води (береться 70%).
 3. Кислотна промивка. Непоганий варіант для чищення принтерів марки Hewlett-Packard (скорочено HP). Крім дистильованої води (80%) і етилового спирту (10%), в склад входить оцтова кислота (10% від загального обсягу).

Ще один спосіб самостійного приготування промивальної рідини передбачає використання засоби для чищення стекол і дзеркал. Підійде та продукція, до складу якої входить ізопропіловий спирт, аміак водний.

Зазначені компоненти здатні розм'якшити висохлі краплі фарби на голівці принтера. Для приготування знадобляться дистильована вода й засіб в пропорції 9:1. Точність пропорції вдасться дотримати при використанні медичного шприца великого об'єму. Якщо прочистити голівку не вдалося, можна збільшити кількість миючого засобу в суміші і спробувати ще раз.

Увага! Гранично допустима кількість засобу для скла і дзеркал в складі промивки – 50%. Перевищення може призвести до розчинення спеціального герметика і друкуючих елементів дюз, наявних в голівці принтера, і, як наслідок, до виходу з ладу обладнання.

Уникнути неприємних наслідків використання саморобних рідин можна шляхом невеликий перевірки. Пару крапель принтерних чорнила змішують з приготованим складом і залишають на кілька годин. Якщо в результаті чорнило перейдуть з рідкого стану в в'язке, то від використання промивання краще відмовитися і пошукати альтернативний варіант.

Для чого потрібна промивна рідина і як її застосовувати

Рідина для чистки друкуючих елементів домашнього та офісного обладнання корисна в ряді випадків:

 1. Якщо необхідно позбавити картридж від залишків, використовуваних раніше чорнила. Таке дію слід виконувати перед заправкою нових чорнил, особливо вироблених іншим виробником.
 2. Коли потрібно вирішити проблему з забитими дюзами друкуючих головок. Саморобні або куплені засоби застосовують вже після того, як штатний спосіб очищення не приніс бажаного результату. Засохла фарба розчиняється завдяки промиванню, функція головки відновлюється.
 3. Якщо інші елементи обладнання забруднені разбрызгиваемыми краплями чорнила і їх слід почистити.

Варіантів застосування промивання два – з використанням спеціальної ультразвукової ванни і без неї. Перший варіант передбачає таку послідовність дій:

 • друкуюча головка знімається і поміщається в очищувальну рідина на 1 см (на 2-3 хвилини);
 • елемент переноситься в ультразвукову ванну, попередньо заповнену дистильованою водою і залишається там на 5 секунд;
 • за допомогою заправної станції і шприца з ПГ витягується близько 1 мл чорнила;
 • бруд і чорнило видаляються серветкою;
 • друкувальний елемент повертається на місце, робиться штатна очищення та друк тестового малюнка.

При необхідності процедуру повторюють.

Другий варіант виглядає так:

 • знята головка поміщається в ємність з теплою водою (приблизно 50°C) і витримується там близько 5 хвилин;
 • елемент міститься на 10 хвилин в іншу ємність (з промивної рідиною) так, щоб він поринув у склад на 1 см;
 • з ПГ відкачується 1 мл чорнила;
 • чорнило і бруд видаляються з поверхні серветкою;
 • ПГ встановлюється назад у принтер, робиться штатна очищення і здійснюється тестова друк.

Якщо з першого разу потрібного ефекту досягти не вдалося, процедуру повторюють (іноді 3 рази поспіль).

Промивна рідина являє собою розчин, основне завдання якого полягає в ефективній прочищенню друкуючий елементів принтерів та МФУ. Своєчасна чистка подовжує термін служби будь-якого обладнання.