Термін придатності картридж для лазерного принтера

Проблеми в роботі лазерного принтера та якості друку можуть пояснюватися закінченням терміну придатності картриджа. Однак навіть приблизно визначити, коли він вийде з ладу, складно. Матеріали та деталі для принтерів виробляють різні виробники, що використовують різну сировину і технології, і точна тривалість експлуатації різних машин може значно відрізнятися.

Як визначити термін придатності картриджа лазерного принтера

З упевненістю можна сказати, що термін придатності тонера у вигляді порошку до моменту заправки складає кілька років за умови дотримання правил зберігання матеріалу (темне, спекотне і сухе місце). Для лазерних принтерів він становить від двох до трьох років, точніше можна сказати, лише дізнавшись назву компанії. Розпакований тонер можна застосовувати протягом року, в подальшому він прийде в непридатність. Зазвичай рік виготовлення і використання маркуються на кожному продукті.

Зверніть увагу! Принтер може прийти в непридатність при рідкісному використанні, тому важливо регулярно експлуатувати його і заправляти.

Відмінності в термінах придатності картриджів різних виробників

Якщо визначити «свіжість» з упевненістю немає можливості, то корисно знати, на який проміжок часу розраховані продукти від основних виробників у світі друку на лазерних принтерах.

  • HP (Hewlett Packard). Максимальний час зберігання – 30 місяців з дати виготовлення, зазначеної на упаковці;
  • Xerox. Торець тонера зазвичай проштампований, де на відбитку вказана дата виготовлення. Перші чотири цифри штампа – це час випуску. Термін становить три повних роки;
  • Epson. Виробник вказує на тонер не тільки дату виробництва, але і число, після якого тонер застосовувати не можна;
  • Canon. У деяких випадках на лазерних картриджів вказана дата виробництва, а іноді – час, до якого його потрібно використовувати. Термін становить три роки.

Щоб зберегти високу якість друку рекомендується купувати тільки свіжі картриджі і не дозволяти принтера застоюватися. Незалежно від фірми виробника термін придатності складе як мінімум дванадцять місяців, протягом яких картридж можна сміливо використовувати.