Філамент для 3d принтера своїми руками

Передові розробки і застосування сучасних технологій дозволили створити виробникам принтер, що забезпечує об'ємну роздруківку різних елементів. Дана технологія з'явилася відносно недавно, але вона змогла знайти застосування в багатьох областях людської діяльності: на великих підприємствах, в науці, медицині...

Принцип роботи схожий на функціонування звичайних моделей принтерів. Після підключення до комп'ютера і установки програмного забезпечення проводиться налагодження роботи всіх систем, потім з допомогою готових макетів фігур створюється деталь, яка в подальшому відправляється на роздруківку. Одним з небагатьох і найважливіших відмінностей є виконання роботи не на площині, а в об'ємі.

Для забезпечення нормального функціонування устаткування необхідно застосовувати спеціальні матеріали для створення об'ємних фігур у просторі. У сучасних пристроях використовується спеціальний полімерний матеріал, про який ми поговоримо в нашій статті.

Філамент для 3D принтера — що це таке?

Щоб створити будь-яку деталь потрібно матеріал для виготовлення. З допомогою взаємодії складних процесів полімер подається в канал, нагрівається, а потім пошарово наноситься на робочу поверхню термічного столу принтера.

Філамент в перекладі з англійської означає нитку або нитевидную смужку. Це найбільш точно відображає основний вид матеріалу на виході з сопла. В якості спеціального полімеру можуть використовуватися різні види пластику, що володіють своїми перевагами і недоліками. Для роботи слід ретельно підійти до вибору використовуваного матеріалу згідно з вимогами до одержуваних деталей при роздруківці.

Однак використання оригінальних елементів має ряд недоліків:

  • Складність при замовленні та доставці компонентів для роботи.
  • Висока вартість закуповуваних матеріалів.
  • Складність при підборі для конкретної завдання.

Важливо! Дані недоліки ускладнюють процес роботи на 3D принтері і роблять його дуже витратним, тому багато користувачів шукають способи самостійного створення филамента.

Однак, варто розуміти, що використання нерідних елементів може привести до несправностей і збоїв у системі, що забезпечує робочий процес.

Можна зробити філамент своїми руками?

На щастя для більшості володарів 3D принтерів існують спеціальні пристосування для створення филамента в домашніх умовах. Дані пристрої називаються екструдерами. В даний час дане обладнання можна знайти на спеціальних сайтах в Інтернеті. Виробники пропонують на вибір три можливих варіанти комплектації. В залежності від вартості буде відрізнятися набір можливостей.

Робота по створенню матеріалу в домашніх умовах складається з декількох етапів. Якщо ви вирішили придбати дане пристосування, скористайтеся інструкцією по застосуванню:

  1. Увімкніть придбану техніку, виконайте необхідні налаштування для якісної роботи.
  2. Купіть сировину для створення ниток.
  3. Завантажте сировину в необхідний відсік. При бажанні можна змішати кілька видів пластику для отримання різних властивостей.
  4. Відрегулюйте швидкість подачі сировини і температуру нагрівання.
  5. Дочекайтеся повного проходження пластика через прилад для формування повноцінної котушки.