Можна підключити роутер без комп'ютера

Встановити і налаштувати маршрутизатор за допомогою персонального комп'ютера досить просто. Навіть якщо ви не маєте навичок налаштування роутерів, то в комплекті з ним завжди йде детальна інструкція. Але іноді бувають ситуації, коли немає поруч ноутбука або ПК, а викликати спеціаліста по налаштуванню це досить довгий процес. І в результаті виходить, що немає можливості скористатися інтернетом.

У цій статті ми детально розповімо, як налаштувати роутер своїми руками.

Як підключити роутер без комп'ютера

Для цього вам знадобиться смартфон з операційною системою ios або android, який має можливість підключення до бездротової мережі.

Що знадобиться для підключення

Якщо ви будете використовувати наші рекомендації з налаштування роутера без ПК, то процедура займе у вас максимум 1 годину часу. Для налаштування нам знадобиться маршрутизатор з блоком живлення, інтернет кабель від провайдера і телефон, який можна підключити до WiFi мережі.

Важливо! Перед налаштуванням роутера переконайтеся, що ваш смартфон здатний коректно працювати з бездротовими мережами.

Для цього підключіться до будь WiFi-точки доступу. У разі якщо відкритих точок не виявилося поруч, то на телефоні родича або знайомого активуйте точку доступу, а потім підключитися до неї. Якщо вам вдалося з'єднатися, тоді при конфігурації маршрутизатора у вас не виникне труднощів.

Підключення роутера

Першим ділом потрібно підключити маршрутизатор, щоб надалі ми могли його налаштовувати. Маршрутизатор підключається наступним чином.

 • Підключіть кабель інтернету, йде від провайдера в порт WAN (найчастіше порт має блакитний або синій колір). Особливих зусиль під час підключення докладати не потрібно. Штекер в роз'єм потрібно вставляти до тих пір, поки ви не почуєте характерне клацання.
 • Якщо на роутері є кнопка вкл/викл, то переведіть її в положення «викл». Потім підключіть кабель живлення у відповідний роз'єм. Далі блок живлення необхідно вставити в розетку.
 • Увімкніть роутер за допомогою кнопки керування живленням. Тепер він працює, і можна приступати до налаштування інтернету.

Увага! Якщо ваш провайдер надає вам доступ в інтернет по телефонній лінії, то необхідно підключити телефонний кабель в порт line.

Налаштування роутера без комп'ютера

 • Якщо маршрутизатор не був налаштований раніше або здійснювалися безуспішні спроби зробити інтернет, то насамперед необхідно скинути налаштування. Для цього на корпусі передбачена спеціальна кнопка reset. Пальцем її не вийде натиснути, розробники розташували її глибше в корпус пристрою в цілях запобігання випадкового натискання.
 • Для активації скидання на заводські налаштування візьміть стрижень від ручки і зворотною стороною стрижня затисніть кнопку reset.

Важливо! На багатьох роутерах затискати кнопку потрібно на 5 секунд. Але ми радимо уточнити дану інформацію в керівництві користувача.

 • Коли скидання налаштувань станеться, на роутері загоряться всі індикатори. Далі налаштовувати роутер за наданою інструкцією.

Інструкція по налаштуванню

 • Увімкніть вай-фай на смартфоні і проскануйте мережі. Після цього підключайтеся до бездротової мережі, яку почав транслювати роутер. Якщо мережа закрита паролем, введіть пароль, який вказаний на задній кришці маршрутизатора.
 • Відкрийте браузер і введіть в адресний рядок 192.168.1.1 або 192.168.0.1. Ці адреси для доступу до конфігурації використовуються на більшості роутерів. Коли у вас не виходить увійти за обома адресами, то варто звернутися до керівництва з експлуатації. Можливо, за замовчуванням на пристрої варто іншу адресу.
 • Якщо ви ввели вірний адресу, то на екрані з'явиться вікно для введення логіна і пароля. Введіть стандартні параметри логін admin і пароль admin.
 • Тепер потрібно перейти в налаштування локальної мережі. Для заповнення полів зателефонуйте в підтримку провайдера. З допомогою оператора ви зможете заповнити поля правильно. Попросіть також оператора про допомогу в заповненні розділу бездротової мережі.
 • На завершення перейдіть в налаштування безпеки і замініть стандартний пароль для доступу до роутера на більш складний.

Важливо! Обов'язково запишіть пароль на листочок і сховайте в секретне місце, після цього не забудьте зберегти налаштування.

Справа в тому, що бувають випадки, коли зловмисники підключаються до роутера. Тоді вони зможуть вкрасти ваші дані для здійснення різних шахрайських планів.

 • Коли налаштування будуть збережені, перейдіть в розділ обслуговування і натисніть «перезавантаження». Після цього можна без проблем користуватися інтернетом.

Як підключити інтернет до комп'ютера без роутера

Якщо у вас є інтернет на телефоні, то його легко можна зробити і на комп'ютері. Підключення інтернету на ПК без роутера займає 3 хвилини. Після цього ви зможете зручніше користуватися інтернетом з комп'ютера.

Для цього нам знадобиться:

 • комп'ютер;
 • смартфон з мобільним інтернетом або домашнім;
 • Usb — кабель.

Порядок підключення

Підключення відбувається наступним чином.

 • Увімкніть інтернет-з'єднання на смартфоні.
 • Підключіть телефон за допомогою usb-кабелю до комп'ютера. Почекайте 1-2 хвилини для установки драйверів на комп'ютер. Після цього з'явиться вікно про підключення нового пристрою.
 • Перейдіть в смартфоні по наступному шляху: «меню» — «налаштування» — «ще» — «режим модему» — «USB-модем». Переведіть повзунок включення. Після цього у вас з'явиться інтернет на комп'ютері.

Ми сподіваємося, що стаття була корисною для вас. І тепер ви знаєте, як можна підключити інтернет на роутері без використання комп'ютера. Бажаємо вам успіхів!