Де краще встановити роутер в квартирі

Установка роутера в будинку дозволяє всім користувачам підключатися до мережі за бездротовою технологією. Але це можливо тільки в тому випадку, якщо він буде правильно встановлений. Розглянемо, рде краще встановити роутер в квартирі для того, щоб можна було його максимально зручно використовувати.

Яке місце вибрати для роутера в квартирі?

Перш ніж визначити на якому місці поставити дане пристрій, варто розуміти, що в будинку є перешкоди для передачі сигналу. Стіни, міжкімнатні перегородки — це основні перешкоди, які роблять сигнал більш слабким. Максимальна потужність буде в тій кімнаті, де встановлений маршрутизатор.

Виходячи з наведеної інформації можна зробити висновок, що для того, щоб забезпечити якісний прийом по всій площі квартири, необхідно поставити роутер так, щоб на шляху до приймаючих пристроїв було якомога менше перешкод. 

Багато рекомендують виконати установку в передпокої з наступних причин:

  1. Зручно виконати підключення кабелю, який заведений з під'їзду.
  2. Планування більшості квартир виконана таким чином, що з передпокою є доступ до всіх кімнатах, отже для сигналу буде мінімум перешкод.

Непотрібно ховати маршрутизатор в шафу або за дзеркала. Краще повісити його на стіну або поставити зверху на шафу.

Як правильно встановити роутер

Найбільш кращим рішенням буде розмістити маршрутизатор зверху на шафі. Це обґрунтовано тим, що таким чином досягається найбільш рівномірний розподіл хвиль по всій квартирі. Цей варіант актуальний якщо на цій висоті немає серйозних перешкод. 

Що стосується установки в шафі, цілком зрозуміло, це рішення застосовуються з метою збереження естетичного вигляду приміщення. Фахівці не рекомендують цього робити:

  • Це знижує ефективність роботи.
  • Збільшується ризик пожежі, виходу з ладу техніки.

Довідка. Залізні стінки шафи досить сильно глушать сигнал. Дзеркальна шафа також зробить сигнал більш слабким.

Вибрати гарне місце для установки можна використовуючи спеціальні програми. Для найбільш поширених операційних систем було розроблено багато різних додатків, які допоможуть вам визначити найбільш оптимальне місце для встановлення маршрутизатора.

Суть роботи цих додатків гранично проста. Його необхідно скачати і встановити після чого завантажується план будинку. Вам необхідно буде пройти по всіх кімнатах, і програма сформує карту покриття, вказавши вам зони, де прийом найбільш якісний. Програми даного типу можуть бути як безоплатними, так і платними.

У новобудовах є слабкострумові щиткі, які призначені для установки в них домофонів або сигналізацій, деякі вирішують в ньому розташувати і маршрутизатор. Тут варто враховувати, що, якщо щиток втоплений в стіні, це істотно знижує якість сигналу. Якщо ви все ж хочете встановити роутер тут, необхідно буде вивести антену від нього.

 

Поради по установці

Якщо ви хочете підсилити сигнал, що виходить від маршрутизатора, це цілком реально. Припустимо, ви використовуєте один роутер в приватному будинку великої площі. Щоб не купувати ще один маршрутизатор для забезпечення всіх користувачів зв'язком, вам досить буде придбати репітер і поставити його в зоні дії сигналу.

Це свого роду повторювач. Для його роботи немає необхідності підключати якісь дроти. Він працює від мережі за допомогою включення в розетку і істотно розширює зону дії основного приладу. 

Враховуючи наступні поради, ви зможете вибрати найбільш підходяще місце для роутера в будинку:

  • Металеві конструкції блокують і відображають сигнал. Це особливо помітно при різноспрямованих антенах на роутері.
  • Не варто збільшувати потужність маршрутизатора з метою підвищення радіусу дії. Це рішення помилкове, може привести до перегріву пристрою, що знизить якість його роботи. Краще придбати більш потужну антену.
  • Не встановлюйте пристрій за батареями або резервуарами з водою. Рідина здатна блокувати сигнал точно також як і залізо.

Ретельно проаналізуйте відповідні місця для встановлення маршрутизатора, щоб у подальшому не мати труднощів з передачею даних.