Оптичне розширення сканера

У сучасному світі основну частину розробок займають комп'ютерні технології. Вони увійшли в наше життя і знайшли застосування практично у всіх областях людської діяльності. Все обладнання ділиться на пристрої для введення і виведення інформації, а також центральний процесор.

При взаємопов'язаної роботі вони здатні швидко виконувати різні завдання. Для того щоб орієнтуватися у великому розмаїтті техніки, необхідно знати технічні характеристики та особливості функціонування. Це допоможе порівняти різні моделі, щоб вибрати кращу з них.

Одним із пристроїв для введення інформації в базу комп'ютера є сканери. Вони забезпечують завантаження даних у графічному форматі друкованого носія інформації. Залежно від технічних характеристик, використовуваних матеріалів, якості побудови отримується якість буде відрізнятися у різних версій обладнання. Це варто враховувати при виборі та купівлі сканера.

Що таке оптичне дозвіл?

Існує багато параметрів, що грають важливу роль у забезпеченні якісного перенесення даних в електронний формат. Одним з найбільш значущих критеріїв вибору є оптичне дозвіл. Перш ніж порівнювати моделі за даним показником, необхідно дізнатися його основне призначення. У цьому допоможе розібратися визначення поняття.

Оптичне дозвіл є одним з найбільш показових критеріїв, використовуваних для оцінки якості роботи сканера. Цей параметр показує кількість знайдених точок цілісного ділянки зображення. Цей показник говорить про максимально допустимому кількості точок, які може розпізнати скануючий пристрій з площі друкованої сторінки.

Всі електронні файли і друковані документи складаються з безлічі дрібних точок(пікселів), від їх кількості залежить рівномірність розподілу кольору по поверхні екрана або паперового аркуша залежно від виду представлення даних. Кожен піксель несе в собі кодування з інформацією про одному кольорі або його відтінку. Тому чим більше кількість пікселей, задіяних для кодування, розташоване на аркуші, тим яскравішим та насиченішим буде відображення документа або фотографії.

Важливо! Крім яскравості і насиченості, оптичне дозвіл впливає на чіткість відображення.

Велика кількість точок згладжують краю, формуючи чітку картинку. Якщо точок мало, то картинка буде складатися з квадратиків з нерівними краями, що істотно погіршить якість.

В яких одиницях вимірюється?

Для розуміння основного принципу оцінки варто вивчити одиниці вимірювання, призначені для визначення його величини. У класичному описі існують два типи вимірюваної величини:

  1. Найбільш звичними для користувачів є одиниці виміру dpi(dots per inch), саме цей параметр розробники вказують на корпусі своєї техніки і в керівництві по експлуатації. Він відображає кількість точок, розміщених на смужці довжиною в один дюйм. Показник схожий на аналогічний у принтерів, тільки в даному випадку він дозволяє оцінити прочитує здатність сканера(показує скільки пікселів пристрій може перетворити в електронний формат для внесення в базу даних комп'ютера). Зазвичай вказується у форматі: 300×300, 600×600...
  2. Ще одним варіантом вимірювання служить spi(samples per inch) — це кількість вибірок, яке може здійснити сканер при роботі з друкованою сторінкою. В такому випадку вказується інформація про те, скільки разів техніка переглядає зображення, що знаходиться на одному дюймі. Наприклад, при розташуванні на одному дюймі 300 датчиків для зчитування дозвіл буде дорівнювати 300 spi. Такий критерій більш інформативний.

Важливо! При виборі сканера з позначенням дозволу у форматі dpi варто звертати увагу на перше число, саме воно показує можливість сканування даних.

Дане поняття є узагальнюючим терміном для оптичної та інтерполяційної роздільної здатності. В сукупності вони показують максимально допустима кількість точок, яке може розпізнати і закодувати прилад для перенесення на матрицю. Чим вище дані показники, тим краще буде формуватися кінцеве зображення.

Також від цього параметра залежить можливість зміни масштабу отриманого зображення на екрані монітора без зміни якості, із збереженням чіткості контурів і границь.