Принцип роботи 3d сканера

3D-сканер – одне з відносно сучасних технологічних винаходів, що дозволяє проводити сканування об'єктів у тривимірному просторі. Різниця між простим сканером і 3D-сканером, по суті, в тому, що останній сканує працює з трьома осями простору. Фактично відразу після винаходу ці пристрої отримали велику популярність, і стали застосовуватися в медицині, киноделе, гейм-дизайн і у багатьох інших сферах людської діяльності.

За яким принципом працює оптичний 3d сканер?

Особливості роботи пристроїв можуть дещо відрізнятися в залежності від технології, яку вони використовують. В основному відстань до об'єкта вимірюється за допомогою пари інтегрованих камер і виставленого освітлення, потім зображення, що надходять з двох ракурсів, зіставляються, а після переробки отриманої інформації прилад виводить на свій дисплей готову 3D-модель. Що ж стосується лазерних моделей, то в них модель будується на основі свідчень, обчислюваних за допомогою променя лазера, що направляється на об'єкт.

Виділяють всього два базових типи сканування:

  • Безконтактний, коли застосовуються рентгенівські промені або ультразвук. З їх допомогою зображення отримують через дані відбивається світлового потоку.
  • Контактний, коли пристрій аналізує габарити предмета за допомогою фізичного контакту.

Довідка! Пристрої з контактним принципом роботи вважаються більш точними, проте, у процесі сканування таким приладом крихкі предмети можуть бути пошкоджені.

Для оптичного ж сканування використовуються лазери класу 2 з безпеки. Перевага оптичних сканерів в їх швидкості. До того ж, зображення, отримані таким чином, не спотворюються в процесі сканування, навіть якщо об'єкт рухається. Очевидним мінусом таких приладів є те, що вони не здатні сканувати ні дзеркальні, ні навіть просто відбивають світло предмети.

Довідка! Оптичні моделі відмінно підходять для отримання тривимірних моделей людей або тварин.

На яких матеріалах працює?

Оптичні 3D-сканери в процесі своєї роботи використовують координатно-вимірювальні пристрої, за допомогою яких прилад вибудовує готове зображення. Використання таких сканерів не передбачає «витратних» матеріалів, якщо не вважати вищезгадані координатно-вимірювальні пристрої.