Види сканерів

Важко уявити сучасний офіс без наявності техніки, прискорює і полегшує процеси передачі і копіювання інформації. Одним з основних пристроїв даного типу є сканер, який за довгі роки існування пройшов шлях модернізації і поділу на види.

Які бувають сканери

Розрізняють типи «перетворювачів» за призначенням і способом роботи, кожен зі своїми характеристиками.

Планшетний

Свою назву цей вид орг.техніки отримав завдяки зовнішній подібності з папкою для записів – планшетом. Вони є найпоширенішими і зручними для більшості користувачів, так як забезпечують хорошу якість готового зображення, швидкість і простоту використання.

Щоб відсканувати документ з допомогою планшетного сканера треба покласти його під кришку на скло, обличчям вниз. Після натискання запускає роботу пристрою кнопки, що знаходиться під прозорим склом лампа, почне руху. Відбиваний від паперу світло потрапить на матрицю, яка вважає інформацію і передасть її в двійковому вигляді в взаємодіють зі сканером прикладні програми.

Важливо! Пристрої планшетного типу відрізняються своїм зрозумілим управлінням і можливістю роботи з будь-яким джерелом оцифровки. Від останнього потрібні лише компактні розміри і невелику вагу. Планшетні сканери купують для домашнього та офісного використання, ціни на них більш ніж доступні.

Ручний

Пристрої ручного типу користуються набагато меншою популярністю, ніж планшетні, так як документ або фото, яке потрібно обробити користувач повинен переміщувати вручну. Однак коштують вони набагато менше, що і вважається основним їх перевагою.

До числа чималих недоліків відносять низький дозвіл і якість одержуваного зображення. Текст або картинка можуть бути перекошені, зміщені або не повністю пропечатані. Працюють ручні моделі дуже повільно і шумно.

Аркушепротяжний

За зовнішнім виглядом листопротяжные сканери нагадують принтер. Свою назву вони одержали завдяки тому, що листи з текстом або зображеннями, щоб перенести їх у комп'ютер потрібно протягувати через зовнішню щілину в сканері вручну. Існують моделі з автоматичним пристроєм подачі, але вони не так поширені.

Книжковий

Такі сканери створювалися спеціально для сканування книг і брошур, щоб підвищити кількість збережених в архівах документів. Вони дозволяють акуратно перенести інформацію з давніх і дорогих видань, не замяв і не зіпсувавши листи. Існують моделі, які навіть можуть сканувати інформацію з полураскрытой книги, повністю зчитуючи текст і зображення. Входить до складу конструкції притискний скло випрямляє сторінки, що дозволяє перенести зображення в числовому вигляді в повному обсязі, без спотворень.

Планетарний

Так само як і книжкові, планетарні моделі застосовуються для роботи з книгами та іншими носіями, що відрізняються особливою крихкістю. На відміну від книжкових, при роботі з планетарними моделями контакту з предметом вивчення не відбувається. Це дуже дорогі пристрої, які є в наявності в архівах, великих бібліотеках, дослідних інститутах і т. д.

Барабанний

Моделі барабанного типу використовуються в широкомасштабній поліграфії, де від готових зображень потрібно високоякісне відтворення. Зчитування відбувається під час просування по носію барабана. За одне просування зчитуються різні лінії пікселів.

Слайд-сканер

Дані пристрої використовуються для переносу інформації з плівкових слайдів. Найчастіше вони випускаються, як доповнення до звичайних сканерів, однак придбати їх можна і окремо. Деякі умільці навіть майструють слайд-сканери своїми руками використовуючи для цього картонні коробки і ПВХ-труби.

Штрих-коду

Мініатюрні пристрої, використовувані для зчитування інформації, закладеної в штрих-кодах товарів. Застосовуються у сфері торгівлі та послуг для точної і швидкої ідентифікації товарів. Знайти їх у вільному продажу досить складно.

Відбитка пальця

Вбудовані в сучасні смартфони та інші гаджети зчитувачі малюнка відбитків пальців використовуються для захисту приватної інформації. Вони можуть отримувати зображення і аналізувати його на предмет збігу з даними, що зберігаються в базі даних відбитками.

3D сканер

Щоб отримати тривимірну модель якого-небудь об'єкта використовують 3D сканери. Їх використовують в медицині, дизайні, інженерному аналізі та індустрії розваг. Щоб прилад розпізнав об'єкт, на нього кріплять спеціальні мітки, чия сукупність і формує унікальну систему координат, в яких і будуються поверхні. На блискучі і гладкі, відбивають світло поверхні перед початком процесу зчитування наносять антиблікові склади. За методами сканування такі пристрої ділять на кілька типів: безконтактні, активні і пасивні.

При виборі відповідної моделі необхідно визначитися з переліком покладених на неї завдань. Перед покупкою потрібно зважити всі «за» і «проти» і врахувати такі рекомендації:

  1. Сканер для роботи в офісі повинен відповідати його специфіку. Якщо обсяги документів великі, машина повинна бути з хорошою швидкістю і автоматичною подачею чистого паперу.
  2. У поліграфії знадобиться прилад, який може обробляти документів великих форматів, передаючи зображення з точністю до одного піксела.
  3. Для домашнього використання можна купити дешевий «планшет», який цілком зможе задовольнити скромні запити школяра або студента. Не варто турбуватися про якість, швидкодії і безшумності роботи – це зайві опції, за які доведеться переплатити у 2-3 рази. Для сканування фотоплівок або фотографій сканер повинен бути оснащений додатковими адаптерами, здатними прибирати ефект «червоних очей» і відновлювати кольору.

Здійснюючи покупку необхідно перевірити, як працює сканер. Для цього потрібно попросити продавця підключити прилад до мережі і відсканувати текстовий документ і фото. Якщо сканер з заводським браком це одразу стане видно за якістю перенесеного на комп'ютер зображення.