Планшетний сканер — що це?

Без комп'ютера і периферійних пристроїв, що розширюють його функціональні можливості, не уявити сучасний світ. Одне з них – сканер, який перетворює зображення матеріальних об'єктів у цифру. Працює як в зв'язці безпосередньо з ПК, так і автономно, результат сканування йде по мережі. Розповімо про найбільш поширених типах, потім порівняємо їх.

Планшетний

Такий апарат володіє високою функціональністю, зручністю користування, тому він користується попитом. При скануванні документ не треба перегинати, деформувати разброшюривать.

Принцип роботи

Лист з інформацією поміщають на скляний планшет, зображенням вниз. Натискаючи кнопку, ми приводимо в дію каретку під склом. Вона оснащена джерелом світла, системою дзеркал, лінзами і світлочутливими датчиками. При русі вона проектує на лист світло. Відбитий за допомогою лінз і дзеркал світловий потік, приймають світлочутливі датчики. Вони, в свою чергу, виробляють сигнали з різною напругою (різниці потенціалів), яке залежить від ступеня освітленості різних ділянок аркуша. Аналого-цифровий перетворювач (АЦП) переводить аналоговий сигнал у цифру. Через контролер пристрою двійковий код потрапляє на комп'ютер. За допомогою програмного забезпечення код перетворюється в електронну копію сканованого документа, яку ми бачимо на екрані.

З комп'ютером планшетний сканер підключається через USB порт. Управління здійснюється за допомогою комп'ютерної програми або кнопок швидкого управління на корпусі пристрою.

Протяжної

Тут рухливий документ, який простягається автоматичною системою подачі крізь статичні фотоелементи. В АЦП відбувається перетворення світлового потоку в електричні сигнали різного напруги в залежності від ступеня освітленості. Далі сигнал через контролер пристрою потрапляє на комп'ютер. Зазвичай такий сканер є частиною мультифункціонального пристрою разом з факсимільним апаратом, факсом та копіювальною машиною. Призначення – швидка автоматизація процесу сканування великого об'єму документації. Його ще називають документних. Незручність у тому, що перед скануванням документ треба разброшюровать, прибрати скріпки, розшити.

ВАЖЛИВО. Часто для усунення такої незручності, пристрої додатково оснащуються скляним планшетом або він купується окремо. Це планшетно-протяжні або потокові. Таке поєднання дозволяє легко сканувати будь-який документ, брошуру. Тепер він впорається з будь-яким обсягом документообігу.

Чому для будинку варто вибрати планшетний сканер

  1. Він має високийїм якістю одержуваного результату. Відбувається це за рахунок статичності нерухомості листа.
  2. Універсальність. Будь-який лист, який можливо помістити на планшеті, буде оброблений: візитні картки, слайди, книги. Вся справа в розмірах самого планшета. Немає необхідності раскреплять, розшивати.
  3. Більш працездатним. В планшетному варіанті менше рухомих частин, порівняно з протяжним, значить, менше ймовірності виходу їх з ладу. Не вимагає постійного догляду, чищення, регулювання. Немає ймовірності «застрягання» оригіналу, залежності результату від зменшення / збільшення швидкості прокручування.

Пристрій треба вибирати залежно від завдань. Для дому краще підійде планшетний, для офісу, з великим обсягом роботи, протяжний. Але вибір завжди залишається за вами.