Що таке гамак

Тим, хто хоч раз лежав у гамаку, ніколи не забути ці відчуття. Мірні похитування заспокоюють, сприяючи повноцінному відпочинку. А зручне положення тіла дарує відчуття невагомості, завдяки чому відновлення втомлених м'язів проходить набагато швидше. Але мало хто замислювався про те, чиїм же винаходом є це зручне ложе.

Що таке гамак

Назва підвісний ліжка (а саме так її назва перекладається з мови південноамериканських індіанців) прийшло до нас від французів. Ті перейняли його у іспанців, до яких воно перекочувало з мови карибських індіанців.

У нашому розумінні гамак — це місце для приємного відпочинку, відмінне легкість і мобільністю. Але колись він був життєво важливим предметом, що супроводжували людину в поході.

Історія

Гамак винайдений корінним населенням Америки — індіанців. Підвісна ліжко завжди супроводжувала воїна в походах — легка і компактна, у розгорнутому стані вона була здатна захистити сплячої людини від отруйних змій і комах, літньої спеки і вологості лісового ґрунту.

Відкрив Америку Колумб помітив легку у виготовленні і практичну новинку. Саме він і познайомив з нею Європу, де гамак негайно перекочував на морські судна. На маленькому кораблі команді було важко розміститися для повноцінного відпочинку, а підвісна ліжко легко вирішувала це питання: у екіпажа з'явилася можливість добре виспатися, не займаючи при цьому корисну площу трюму. Військові, для яких зайва гармата на борту коштувала дорожче зручності матросів, користувалися гамаками аж до XX століття.

Опис

Спочатку це був прямокутний шматок тканини або рибальського мережі, який з допомогою мотузок кріпився до двох стовбурах розташованих на зручній відстані дерев і призначався для сну на лоні природи. Потім його доповнили двома поперечними планками — для полегшення зручності користування. У такому вигляді він і дійшов до сучасного споживача, який використовує його для короткочасного відпочинку.

Існують дизайнерські варіанти гамака, сплетені з лози або навіть вирізані з деревини. Але стати популярними їм не вдалося — оригінал виявився набагато зручніше переробок навіть при використанні для короткочасного відпочинку.

Види гамаків за типом виконання

Туристичний варіант зберіг максимальна схожість з родоначальником підвісних ліжок. Але десятиліття популярності не могли пройти безслідно і зараз гамак представлений лінійкою різноманітних виробів, які умовно можна розділити на категорії:

  • підвісна;
  • каркасний;
  • гойдалки;
  • крісло.

Кожна з них має ряд особливостей. Так, перший варіант виготовляється з валикочарункової сітки, щільною штучної або натуральної тканини. Він вирізняється простотою конструкції і дешевизною. Але оскільки зручне місце для його розміщення знайти досить важко, була винайдена каркасна варіація меблів. Така модель підвісний ліжка доповнено підставою і стійками. Каркас може бути:

  • збірним — легковозводимая конструкція для тимчасового використання;
  • стаціонарним — більш стійкий і міцний, але досить громіздкий.

Гойдалки, незважаючи на всі їх різноманітність, теж походять від гамака. В основі конструкції лежить сидіння, виконану з різних матеріалів, і дві точки фіксації, які просто перемістилися збоку вгору.

Для міських квартир була придумана компактна версія для підвішування якої достатньо всього однієї точки фіксації. Гамак-крісло відрізняється від попередників меншими розмірами і будовою кроквяної системи. Однак у ньому збереглися характерні риси і, головне, комфортабельність.