Якій фірмі викруток віддати перевагу?

Викрутка є важливим інструментом. Без неї неможливо провести ремонтні або монтажні роботи. Основною сферою застосування виробу є фіксація або демонтаж кріпильних елементів. Окреме місце займають моделі, призначені для роботи з електрообладнанням. Крім того, всі моделі діляться на кілька типів: хрестова, плоска, зірчаста та інші.

Щоб виріб служило протягом тривалого терміну і було зручним у використанні, необхідно придбати якісну модель. Допоможе в цьому спеціальний рейтинг, складений на основі відгуків професіоналів і звичайних користувачів.

Якою має бути хороша викрутка

Основними критеріями, на які необхідно звернути увагу при виборі якісного інструменту є:

 1. Конструкція. Викрутка — інструмент, що складається з рукояті і стрижня. Особливої уваги заслуговує матеріал, що використовується при виробництві рукоятки, а також її розмір. Частіше її виготовляють із пластмаси, деревини, каучуку. Вибираючи форму ручки, слід орієнтуватися на розмір долоні: виріб повинен комфортно лежати в руці. Правильно підібрана рукоять дозволяє уникнути зриву викрутки при виконанні робіт і запобігає її можливе руйнування.
 2. Наконечник стрижня. Мова йде не про його конфігурації, а про матеріал виготовлення. Міцність стрижня безпосередньо впливає на зручність використання і довговічність виробу. При частому використанні неякісної викрутки межі стрижня починають кришитися і деформуватися. Застосування такої викрутки не тільки незручно, але й суттєво збільшує час проведення ремонтних або монтажних робіт. Тому професіонали радять купувати викрутки, наконечник яких виготовлений з молібдену або хромованадиевых сплавів. Якщо ви працюєте з дрібними деталями, придивіться до інструменту з намагніченим наконечником.
 3. Стрижень. Він може бути різноманітної форми: круглий, шестигранний або квадратний. Але не це є головним параметром, на який слід звертати увагу. У якісної викрутки твердість стрижня повинна відповідати маркуванню — 47-52 HCR. Цей показник свідчить, що виріб має оптимальне значення міцності. Якщо ця величина менше 47, виріб трісне, а якщо перевищує 52 — лусне під час сильного навантаження.
 4. Наявність кейса. Якщо мова йде про набір викруток, то наявність спеціального кейса стає важливим параметром. В якісному виробі всі інструменти будуть щільно фіксуватися у відведених для них місцях. При транспортуванні вони не повинні випадати або зміщуватися. Бажано віддавати перевагу виробам, виготовленим з товстого міцного пластику, оснащеним якісними фіксаторами.
 5. Додаткові пристосування. Багатьом професіоналам для виконання роботи необхідні не тільки викрутки, але і інші пристосування. Наприклад, меблярам знадобиться набір біт. Майстрам, які займаються ремонтом авто або проведенням кузовних робіт, знадобляться спеціальний подовжувач і знімач.

Найкращі виробники викруток

Нижче представлений рейтинг був заснований на експертній думці професіоналів, а також відгуках звичайних споживачів. Він допоможе вам зробити правильний вибір і придбати виріб, який буде відповідати індивідуальним перевагам.

Викрутки акумуляторні

Вони особливо актуальні при виконанні великого обсягу робіт. Працює пристрій від вбудованого акумулятора. Цей параметр необхідно враховувати перед покупкою:

 1. Bosch IXO-5. Головна відмінна риса вироби — запатентована літій-іонна технологія виготовлення батареї. Завдяки оригінальному способові виробництва, батарея не піддається процесу саморозряду. Це значно збільшує термін експлуатації викрутки. У корпус пристрою вмонтовані світлодіоди, тому поверхню можна для зручності висвітлювати. В комплект входить кутова біта. З її допомогою можна проводити роботи у важкодоступних місцях.
 2. «СПЕЦ — БАО 3.6 ЧИ». Вважається найкращою моделлю для доступу до важкодоступних місць. Це можливо завдяки корпусу, який здатний змінювати свою форму. Щоб надати виробу необхідний вид, досить одного натискання спеціальної кнопки. Передня частина корпусу виконана з легкого металу, а для запобігання падіння передбачений спеціальний шнурок.

Індикаторні

Викрутки індикаторні незамінні при роботі з електрообладнанням. З їх допомогою визначають фазу і нуль електричної мережі:

 1. FIT 54514. Пристрій виготовлено з міцного пластику, який забезпечує комфортне використання і повністю відповідає всім необхідним вимогам електробезпеки. Стрижень виготовлений із сталі високої якості. Вбудований індикатор дозволяє вимірювати напругу в діапазоні від 100 до 250 В.
 2. Safeline. Багатофункціональна викрутка знайшла застосування як в професійній, так і побутовій сфері. Виріб з легкістю знаходить фазу, нуль, а також приховану проводку. Головне достоїнство моделі — безпомилкове знаходження місця обриву проводів.

Діелектричні

Інструмент необхідний для проведення робіт, пов'язаних з електрикою. Він надійно захищає майстра від можливого ураження струмом. Для цього пристрій повністю покрито ізолюючим матеріалом:

 1. «Енкор 19697». Є одним з найбільш популярних побутових варіантів, адже її вартість не перевищує ста карбованців. Це анітрохи не позначається на якості виробу — стрижень виготовлений з хромованадіевой стали і не схильний до утворення іржі. Рукоятка має опуклу ергономічну форму, тому її комфортно тримати в руці.
 2. SHTOK-1000B. Підходить для роботи з твердими поверхнями, так як наконечник виконаний із сталі високої міцності. Ручка і стрижень покриті спеціальним матеріалом, що витримує напругу до 1 кВт.

Реверсивні моделі

Застосовуються для проведення робіт, що передбачають застосування кріплень різного діаметра. Реверсивні викрутки йдуть в комплекті з набором біт.

Інструмент Vira 302012. В комплекті іде набір з шести біт, тому модель вважається кращою серед представників свого класу. Біти дозволяють працювати як з прямими, так і фігурними шліцами. Також до переваг набору можна віднести невисоку вартість.

Ознайомившись з поданим рейтингом, вам буде нескладно визначитися з вибором викрутки, яка підійде для проведення необхідних робіт. Однак важливо пам'ятати, що список не є прямим керівництвом до дії, а також не носить рекламного характеру. Перед покупкою інструменту необхідно порадитися з консультантом і дізнатися дослідне думка рідних і близьких.