Прості способи намагнітити викрутку

Швидше за все, для будь-якого «справжнього мужика» не стане відкриттям, що при роботі з саморізами і іншими дрібними речами проявляється одна дивна властивість. Властивість це часом межує з чаклунством — вони примудряються триматися, коли це не потрібно, а в потрібний момент, навпаки, падають.

Не страшно, якщо просто впадуть, так норовлять кудись покотитися і загубитися. Один, другий, третій. Коли вже десятий зникає з поля зору, робочий настрій кудись зникає, немов прийшла сусідська корова язиком злизала. А уникнути цього допомагають викрутки з намагніченими наконечниками. Причому необов'язково кидатися в магазин у пошуках саме такої моделі, цілком можна намагнітити будь викрутку, що є в господарстві.

Намагничиватель для викрутки і не тільки

Магнітні властивості інструменту набагато полегшують життя. З'являється впевненість, що жоден, навіть самий дрібний гвинтик не випаде і не загубиться. У будь-якому випадку, він залишиться на кінчику інструменту.

Але бувають і такі ситуації, коли це перетворюється на «ведмежу послугу». Якщо працювати з електронікою, то інший інструмент може зробити негативний вплив. Це призвело до того, що був винайдений так званий намагничиватель.

Принцип роботи цього пристрою дуже простий, але тим не менш досить ефективний. Він дозволяє швидко наділити будь-яку викрутку властивостями магніту, а при необхідності — позбутися цього ефекту. Досить простий за конструкцією і принципом дії прилад дозволяє намагнітити наконечник:

  • викруток;
  • ножиць;
  • саморізів;
  • шурупів;
  • гвинтів.

По суті, будь-якого металевого предмета можна надати магнітні властивості. Завдяки тому, що пристрій не вимагає вживання електричної мережі або додаткової зарядки, його можна застосовувати в будь-яких умовах. У чималому ступені цьому сприяють і компактні розміри. При цьому ніяких особливих знань або навичок не потрібно мати.

Корпус конструкції складається з полімеру. Всередину поміщені два магніту. Два отвори, які є на корпусі, дозволяють надавати магнітні властивості або ж, навпаки, размагничивать. Щоб не переплутати, яке для чого призначене, всі отвори мають відповідні маркування.

Якщо розмістити всередині відповідного отвори викрутку або інший предмет з металу, то він буде намагнічений. Якщо ці магнітні властивості вже не потрібні, предмет поміщається в інший отвір. У разі якщо крім біт для викруток нічого іншого не потрібно магнітити, то купувати потрібно пристрій, що має невеликі прорізи. Від цього і вартість змінюється.

Крім того, невеликий отвір впливає на близькість розташування магнітів, а відповідно, і на силу їх впливу. Справедливо і зворотне: для більш великого інструменту або кріплення знадобиться пристрій, що має більш великі отвори.

По суті, весь пристрій — це невеликий шматок пластику з двома отворами, а часом і з одним, і двома магнітами. Невеликі розміри, мала вага — все це дозволяє застосовувати пристрій не тільки в майстерні, але і легко транспортувати його. Вартість виробу невисока, зазвичай не більше шестисот рублів, але деякі моделі коштують набагато більше.

Намагнічування викрутки власними зусиллями

Якщо потреба в магнітних властивостях інструменту виникає не дуже часто, то особливого сенсу немає придбавати спеціальний інструмент. Витрачатися заради того, щоб просто було недоцільно. Так як же зробити інструмент магнітним, якщо відповідного пристосування немає під рукою?

Виправити становище може потужний магніт — досить кілька разів провести їм по поверхні предмета, починаючи з середньої частини і до закінчення. Головне — постаратися не порушувати місця, що знаходяться близько від рукояті інструменту. Якщо в практиці потрібно часто тримати під рукою інструмент з магнітними властивостями, досить прикріпити до нього магніт і так і зберігати.

Увага! Слід зазначити, що застосування дуже сильного магніту не тільки не поліпшить ситуацію, а може і завдати шкоди. Ні, не самій викрутку, а тим приладів, з якими буде проводитися робота. Можливі пробої і наведення, а це має негативні наслідки, особливо якщо справа стосується електроніки.

Правда життя — не завжди буває, що потрібна викрутка є в наявності і вже точно немає намагничивателя. Ось тут можна і потрібно згадати курс шкільної фізики, адже найпростіший магніт, що працює від електрики, можна зібрати своїми руками. Маючи такий пристрій, надати магнітні властивості можна з будь-якого предмету сталі.

Найпростіше намотати на предмет, наприклад, на ту ж викрутку, папір, поверх якої розташувати сотню-іншу витків мідного дроту, покритої лаком. Вийде найпростіша котушка, якщо подати на неї електричний заряд. Для цього підійде будь акумулятор або батарея або ж зарядка від стільникового телефону. Це дозволить створити магнітне поле. Якщо витків буде більше, то і магніт можна спорудити більш потужний, ну або повернути магнетизм старому заводському магніту.

Для створення магнітного поля можна використати і звичайну електричну мережу. Тільки в цьому випадку до саморобної котушці потрібно додати і запобіжник з невеликим номіналом. Втім, його можна замінити тонким дротом. Товщина її повинна бути в межах від 0,1 до 0,15 міліметрів.

Після подачі струму буде спалений запобіжник (не зайвим буде прикрити запобіжник або те, що його буде замінювати, папером), в будь-якому випадку часу буде досить, щоб впливом потужного магнітного поля намагнітити поверхню предмета, який поміщений всередину котушки.

Увага! Робити подібні досвіду в домашніх умовах можливо лише в тому випадку, якщо віддається повний звіт в ймовірні наслідки і є відповідний досвід і навички.

Більш просте і безпечне рішення — це покупка спеціального пристрою, який легко тримати вдома або на роботі і при необхідності саме їм і користуватися. Слід пам'ятати, що інструмент, що має сильні магнітні властивості, небезпечний для електронної техніки.